Najlepšie odrody tekvice pre Moskovský región, Ural, strednú zónu, SibírWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak v južných oblastiach našej krajiny rastú takmer všetky záhradné plodiny, vrátane tekvice, dobre rastú a vytvárajú celkom hodnú plodinu, potom na Sibíri a Urale, ako aj v moskovskom regióne, sa odporúča pestovať iba odrody, ktoré sú na zónované alebo vysoko odolné proti zmenám teploty.

Kritériá výberu odrody

Je veľmi ľahké pestovať vysoké tekvinové plodiny pri súčasnom dodržiavaní technológie pestovania a výbere správnej odrody. Na území našej krajiny sú registrované tieto druhy tekvice:

 • veľkoplodé, vrátane asi päťdesiatich odrôd;
 • muškátový oriešok vrátane asi desiatich odrôd;
 • tvrdá kôra vrátane asi desiatich odrôd.

Tekvica môže byť jedálenská, krmovinová a univerzálna.

Stolová tekvica, ktorá sa najčastejšie pestuje v podmienkach záhradkárstva, je zastúpená veľkoplodými alebo tvrdými odrodami kôry a hlavnými kritériami, podľa ktorých Pri výbere odrody sa odporúča venovať pozornosť nasledujúcim spôsobom:

 • zimná odolnosť;
 • odolnosť proti zmenám teploty a nepriaznivým vonkajším faktorom;
 • odolnosť proti chorobám;
 • ukazovatele výnosu;
 • kvalita, chuť a predajnosť ovocia;
 • doby skladovania plodín a prenosnosť;
 • Vhodnosť pre pestovanie na otvorenom priestranstve a na hrebeňoch skleníka.

Okrem iného je veľmi dôležité zvážiť načasovanie dozrievania plodiny. Najlepšie odrody sú spravidla sladké a dobre skladované, s výraznou vôňou a príjemnou chuťou.

Tekvica: výber odrôd

Najsľubnejšie odrody

Napriek tomu, že skúsení domáci záhradníci v domácej ekonomike pomerne úspešne pestujú cudzie a južné hybridy a tekvica, najlepšie výsledky sa dajú dosiahnuť použitím semenného materiálu domácich odrôd, ktoré sú určené na výsadbu a pestovanie na území stredného Ruska.

názovVýhodymäsoOvocieproduktivita
Veľký mesiacVeľmi kompaktná, stredne veľká, skorá, odroda odolná odrodaŽltá, hustá, sladká chuťTurbanovité, ružovo-oranžové, s hmotnosťou do 70 kg13,7 t / ha
"Huby Bush-189"Odroda skorého zrenia vhodná na dlhodobé skladovanie a všetky druhy spracovaniaTmavo žltá alebo svetlo oranžová, stredná hustota, sladká chuťOválne alebo valcovité, intenzívne oranžové s čiernymi a zelenými pruhmi s hmotnosťou do 5 kgdo 6-7 kg / m2. m.
"Caravan"Raná odroda, dokonale skladovaná celú zimu a zachováva chuť a arómuJasne oranžová, drobivá, sladká chuťOkrúhly chalmoid, hladký, oranžový, s hmotnosťou do 4 kg13-17 kg / rast.
„Bushové zlato“Veľmi kompaktná odroda odolná voči skorým zretiamŽltá, šťavnatá a chrumkaváSférický, zlato-oranžový, s hmotnosťou do 3,8 kgdo 15 kg na meter štvorcový
„Oranžová guľa“Krátke vlasy, vhodné na skladovanie, stupeň skorého zreniaChutné, veľmi šťavnaté a chrumkavé.Zaoblený alebo zaoblený plochý, jasne oranžový, s hmotnosťou do 5 až 6 kgVysoký a stabilný
"Ruská žena"Vysoko úrodná, skorá trieda odolná proti chladuJasne oranžová, jemná a sladká, s charakteristickou vôňou melónuZaoblený, s hladkým oranžovým povrchom, s hmotnosťou do 4,0 kgAž 20 kg na rastlinu
"Kochánky"Vysoko úrodné a skoré dozrievanie, stupeň odolnosti voči chorobámOranžová farba, stredná hustota, sladká chuť s príjemnou vôňou muškátuOkrúhle sploštené, so slabým rebrovaním, svetloružové, s hmotnosťou do 2 kg5,5 - 8,8 kg / ha

Dátumy a pravidlá pre pestovanie vonku

Pestovanie tekvice v strede našej krajiny, ako aj na severozápade av oblastiach s rizikovým poľnohospodárstvom sa najčastejšie uskutočňuje prostredníctvom sadeníc, čo umožňuje urýchlenie načasovania úrody.

Odrody odrody sú napriek tomu dobre prispôsobené na priame pestovanie semien v dostatočne zahriatej pôde. V tomto prípade je hĺbka výsevu predtým pripraveného materiálu pre osivo približne 3 až 5 cm na ťažkých pôdach a až 10 cm pri výsadbe na ľahkých pôdach a samotné hrebene by sa mali pred masovým výskytom pokryť záhradným krycím materiálom.

Výsadba tekvičiek pre sadenice by sa mala vykonávať približne tri týždne pred časom výsadby sadeníc záhradných kultúr na trvalom mieste. Príprava semien pred výsevom spočíva v kalibrácii, dezinfekcii a namáčaní. Odporúča sa okamžite zasadiť lepkavý materiál semien tekvice do jednotlivých sadeníc na sadenie rašeliny s priemerom najmenej 10 - 12 cm, ktoré by sa mali vyplniť pôdnou zmesou na báze humusu, sódy a rašeliny. Dobrým výsledkom je pridanie drevného popola do pôdnej zmesi.

Starostlivosť o tekvicové sadenice nie je vôbec ťažkéa hlavné činnosti by sa mali zameriavať na dobré osvetlenie a udržiavanie teploty na úrovni 20 - 25 ° C až do jej vzniku. Po výskyte hromadných sadeníc by sa mali ukazovatele teploty v miestnosti pre pestovanie sadeníc nastaviť na 16 - 20 ° C počas dňa a 12 - 14 ° C v noci, čo pomôže vyhnúť sa napínaniu rastlín. Po zahriatí pôdy a vytvorení teplého počasia je potrebné presádzať sadenice na trvalé miesto, prehlbovanie rastlín na listy klíčnych listov.

Po výsadbe by sa mali rastliny zalievať čo najhojnejšie a tiež by sa mali zatieniť špeciálnymi záhradnými stanmi, ktoré chránia pred priamym slnečným žiarením. Dobrý výsledok sa pozoruje pri mulčovaní pôdy okolo rastliny senom alebo slamou. Tento mulč inhibuje rast a vývoj burín a tiež chráni pôdu pred vyschnutím a prehriatím.

Pestovateľská technológia

Pri pestovaní tekvice by sa človek mal zamerať na odrodové charakteristiky kultúry a o pravidlách rastlinnej poľnohospodárskej technológie v podmienkach záhradkárstva:

 • tekvicové sadenice nedávno vysadené na stálom mieste by mali byť vybavené dennými zavlažovacími opatreniami až do úplného prispôsobenia záhradnej plodiny;
 • zalievanie v ďalších fázach vegetačného obdobia by sa malo vykonávať teplou vodou, pretože pôda zasychá v hrebeňoch;

 • potom, čo formované vaječníky začnú aktívne zvyšovanie hmotnosti, odporúča sa zvýšiť rýchlosť a frekvenciu zalievania;
 • po daždi a umelom zavlažovaní by sa malo vykonávať plytké uvoľnenie pôdy okolo rastlín a medzi radmi;
 • je veľmi dôležité udržiavať hrebene záhradných plodín čisté a pravidelne odstraňovať burinu;
 • prvé kŕmenie riedeným vtáčím trusom alebo mulleínom sa uskutoční približne desať dní po vysadení rastlín na stálom mieste;
 • každé ďalšie kŕmenie organickými alebo komplexnými hnojivami by sa malo vykonávať každé dva týždne;
 • ak sa objavia prvé známky poškodenia, záhradná kultúra a pôda okolo rastliny by sa mali ošetriť 1% Bordeauxovou tekutinou alebo roztokom založeným na prípravku Fitosporin.

Ako pestovať tekvicu

Teda štandardné pestovanie tekvice zahŕňa vykonávanie takých aktivít, ako je včasné zvieranie bočných rias a hlavného kmeňa, dodržiavanie režimu zalievania a vrchného ošetrovania, ako aj odstraňovanie buriny, uvoľňovania a ľahkého pestovania rastlín.Komentáre:

 1. Votaxe

  Rozmýšľal som a odstránil správu

 2. Kesho

  In vain work.

 3. Bothe

  nejako informatívne

 4. Edfu

  Veľmi užitočná vec

 5. Vudolkree

  Blahoželám vám, váš nápad jednoducho vynikajúciNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch