Ako zaobchádzať s polykarbonátovým skleníkom na jeseňWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho záhradníkov nevie, ako na jeseň správne spracovať polykarbonátový skleník. Aby ste dosiahli dobrý výsledok, musíte vyvinúť určité úsilie. V článku sa dozviete, ako prebieha spracovanie, kedy a prečo.

Prečo potrebujete spracovať skleník

Aby skleník slúžil majiteľovi čo možno najviac rokov, mal by sa pokúsiť vytvoriť pre ňu všetky potrebné podmienky na dlhodobú službu. Časom samozrejme uvidí, aké je jeho dielo úrodné, ale na začiatku je najťažšie sa o neho starať. Preto by „nováčikovia“ mali brať prácu vážne. Výsledkom bude v budúcnosti veľká úroda. Jednou z najdôležitejších vecí pri starostlivosti o skleník je jeho úprava až do zimy. Spracovanie skleníku z polykarbonátu na jeseň je oveľa jednoduchšie ako spracovanie iných skleníkov, takže jeho majitelia sa nemusia zvlášť obávať. Zoznam vykonaných prác je však stále veľký.

Kedy začať so spracovaním skleníka

Odborníci odporúčajú začať s obrábaním pôdy ihneď po zbere. Úplne prvá vec, ktorú musíte urobiť: zbaviť sa postelí rôznych materiálov, výrobkov, podväzkových predmetov, drôtov a príslušenstva. To znamená, že skleník musí byť úplne vyprázdnený (musia sa odtiaľ odstrániť treláže, stojany, lopaty, vidlice, iné náradie a vozíky, aby sa podrobili dôkladnej dezinfekcii).

Ak sa polykarbonát dá odstrániť vo vašom skleníku, nezabudnite to urobiť, pretože sa na ňom často zhromažďuje aj veľa škodlivých mikroorganizmov.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať príprave pôdy na kultiváciu. Musí byť úplne očistený od zvyšných rastlín (vrátane mladých stoniek, vrcholov, koreňov a semien ulovených na zemi). Ak rastliny, ktoré vyrastáte, trpia nejakou chorobou, je potrebné ich zničiť. Ak medzi nimi existuje prežívajúca a zdravá vegetácia, môže sa pridať do kompostu (v žiadnom prípade sem nehádzať choré rastliny). V tomto prípade sa však tento kompost nemôže použiť ako hnojivo pre rastliny, z ktorých sa vyrába.

Ako dezinfikovať pomocné látky a či je to vôbec potrebné

Vyžaduje sa dezinfekcia zariadení a iných predmetov, ktoré sa používajú pri práci v skleníku! Často obsahujú veľké množstvo škodlivých mikroorganizmov, ktoré budú slúžiť ako dobré prostredie pre rýchlu reprodukciu škodlivých húb a iných zhubných organizmov.

Pri dezinfekcii je potrebné použiť účinné roztoky alebo zmesi, ako napríklad Fitosporin alebo zmes manganistanu draselného (zmes sa dá rozoznať podľa charakteristického bardového odtieňa). Všetko, čo je potrebné dezinfikovať, sa musí umiestniť do tekutej zmesi na päťdesiat až sedemdesiat minút. Po uplynutí času je potrebné všetko umyť pod tečúcou vodou a po vysušení ho odstaviť na pokojné miesto, kde bude ležať čisté a nepoužité až do ďalšieho použitia.

Spracovanie skleníkov z plesne

Príprava pôdy a starostlivosť počas kultivácie

Záhradníci a záhradníci, ktorí majú v tejto oblasti bohaté skúsenosti, vám odporúčajú odstrániť všetku pôdu zo skleníka a odstrániť ju na konkrétne miesto.

Pôda sa musí zložiť do hrúbky dvesto milimetrov.

Výsledok vykonanej práce prekvapí ešte viac, ak naplníte pôdu bielidlom. Teraz je potrebné všetko vykopať a nechať celú zimu, aby pôda zamrzla. Ak plánujete v budúcnosti využívať novú pôdu, môžete ju neskôr použiť ako hnojivo do záhrady a trochu ju rozptýliť po celom území.

Nie každý si však môže dovoliť kompletnú výmenu pôdy (možno nie je miesto, kde by ste ju mali celú zimu skladovať). Nebojte sa, stačí zariadiť hnojenie pre zem, dezinfekčné a wellness procedúry. Po očistení od rastlín bude potrebné zariadiť postele postrekovaním bielidlom a minúť asi sto gramov vápna na meter štvorcový. Potom by sa mala vykopať zemina.

Čo robiť s skleníkom infikovaným infekciami

Ak je miestnosť silne infikovaná škodlivými organizmami (k tomu dôjde, ak boli rastliny v nej niekoľkokrát počas roka infikované infekčnými mikróbmi alebo zamorením škodlivým hmyzom), musí sa dôkladne ošetriť dvoj- alebo trojpercentným roztokom formalínu. Táto metóda leptania sa považuje za celkom nebezpečnú, ale jej účinnosť proti infekciám opodstatňuje riziko. Vďaka formalínu sa môžete zbaviť nielen všetkého hmyzu, ale aj ich lariev a vajíčok.

Nezabudnite na chemickú škodlivosť produktu a pred použitím si nezabudnite kúpiť rukavice a respirátor. Roztok formalínu sa musí naliať do práškovača a odmasťovať v tomto pomere: jeden liter na štvorcový meter lôžok.

Po dokončení pôdy zamknite skleník na niekoľko dní (od piatich do desiatich). Nástroj teda bude fungovať ešte lepšie, zbaví sa všetkých škodlivých mikroorganizmov a nešťastného hmyzu.

Potom musí byť miestnosť vetraná, zem by mala byť dobre oblečená a mala by sa vykonať práca na zlepšení jej tvaru a kvality:

 • práškový popol;
 • posypeme rôznymi hnojivami (druh závisí od agronomickej kultúry);
 • úplne zakryte pôdu tekutou zmesou manganistanu draselného;
 • rozptyľovať suchý piesok do postelí, ako hnojivo môžete použiť vaječné škrupiny, zvieracie výkaly, kompost, piliny, suché listy (bude potrebné ich pochovať pod pôdou).

Je potrebné fumigovanie

Ak chcete dokončiť spracovanie, potom nebude stačiť všetko uvedené vyššie. Na úplné spracovanie skleníka a jeho vykonanie v dobrej viere je potrebné vykonať fumigáciu. Najefektívnejší prostriedok na odstránenie tejto síry.

Pred fumigáciou miestnosti sa odporúča (na dosiahnutie väčšieho výsledku) úplne izolovať, to znamená, že je lepšie zatvoriť dvere, okná a dokonca aj malé otvory. Celý skleníok umyte vodou. Pri fumigácii musíte byť v plynovej maske.

Ako fumigovať miestnosť s odrezkami síry

Jeden meter kubický skleníka potrebuje deväťsto gramov odrezkov síry. Po zmiešaní potrebného počtu komponentov musíte do nich pridať uhlie (je lepšie použiť drevo), potom všetko zomeliť.

Pečené plechy prikryte výslednou hmotou a pošlite ich do hlbokej misky. Teraz musíte umiestniť toto jedlo do skleníka a ľahkej síry.

Pestovanie skleníkov na jeseň bez náhrady pôdy

Pri spracovaní musíte dodržiavať pravidlá a rady ľudí, ktorí sú v tejto oblasti oboznámení. Pokus o preskočenie bodu na urýchlenie procesu je nesprávny. Aká je vaša úroda na začiatku budúceho roka, závisí od vašej práce na konci jesene.Komentáre:

 1. Nishicage

  I apologize, it doesn't come close to me. Are there other variants?

 2. Holter

  ty si narychlo vymyslel taku neporovnatelnu odpoved?

 3. Adriyel

  And that everyone is silent? For me personally, this article caused a storm of emotions ... Let's talk.

 4. Jerah

  Medzi nami je zrejmé. Navrhujem, aby ste sa pokúsili pozrieť na google.com

 5. Oluwatosin

  Bravo, brilantná veta a včas

 6. Goltinos

  vôbec nesúhlasí s predchádzajúcou frázouNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch