Pečiatka ruže: výber odrôd, pravidlá formovania a vlastnosti podpory pre kríkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie ruží na stonku je v záhrade obľúbenou možnosťou dizajnu a takéto formy krajinného dizajnu sú veľmi obľúbené v modernej záhradníckej kvetinárstve. Starostlivosť o tieto rastliny by mala byť v súlade so všetkými poľnohospodárskymi postupmi. Iba v tomto prípade záhradná ozdobná kultúra poteší pestovateľa s hojným a dlhým kvetom.

Charakteristiky štandardu vzrástli

S pečiatkou od nemeckého Stamm alebo kufra, v botanike je obvyklé označiť časť od koreňového krku po prvé kostrové vetvy. Známkové ruže sú úžasným výtvorom ľudských rúk a zahŕňajú koreňový systém, stonkovú časť zásoby, ako aj potomok sviežej koruny, v tvare ktorej sa používajú kríky alebo sadenice odrodových ruží. Plačúce štandardné ruže sú zastúpené lezením odrôd naštepených na šípkový podnož vo výške jeden a pol metra.

Ako pestovať štandardné ruže

Kmeňové ruže sa zvyčajne delia podľa výšky stonky, ktorá určuje rozsah možností ich použitia v záhradníctve:

 • miniatúrny pohľad vysoký 40 - 45 cm;
 • pohľad na polovicu stonky do výšky 70 až 80 cm;
 • štandardný pohľad s výškou 90 - 110 cm;
 • plač alebo kaskádovitý vzhľad s výškou 120 - 170 cm.

Miniatúrna shtamb najčastejšie slúži ako základ pre miniatúrne a kompaktné ruže na zakrytie pôdy. Výsadne kvitnúce ružice floribunda sa vysádzajú na semená stonky. Druhom kmeňa môžu byť čajové hybridné ruže. Plačúca ruža stamba sa získava na základe pôdneho krytu, odrôd a odrôd Rambler.

Originálne sadenice predávané veľkými európskymi spoločnosťami, ktoré zohľadňujú odrodové charakteristiky dekoratívnej kultúry a používajú špeciálne druhy štandardných zásob, sú medzi skúsenými záhradníkmi obzvlášť žiadané.

Najlepšie a najobľúbenejšie odrody

Aby ste mohli pestovať tak neobvykle krásnu okrasnú rastlinu na svojom vlastnom pozemku vlastnými rukami, musíte správne určiť výber odrody a miesto výsadby. Je potrebné poznamenať, že v našej krajine medzi pestovateľmi kvetov milencov, nielen hojne kvitnúcimi, ale tiež nenáročnými na starostlivosť, sú najnáročnejšie druhy štandardných ruží obzvlášť populárne. Odporúča sa, aby ste si prečítali recenzie a popis odrody, ktorú poskytli skúsení záhradníci a pestovatelia.

Názov a druh odrodyVýška kmeňa v metrochrastlinakvitnúceVýhody a nevýhody
Stupeň „Knirps“0,7-1,2Dlhé a príjemne kvitnúce s jemným a nasýteným zeleným listomSvieža, froté, ružové sfarbenie, početné kvety.Znáša teplo, mráz, dlhé dažde
Hybridný čaj Claude Monet0,7-1,2S dobrým listom, jasne zelené listy so zdravým vzhľadomBohatá, citrónová žltá s červenými škvrnami alebo ružovými kvetmi
do poslednej dekády septembra
Stredná odolnosť proti chorobám, dobrá zimná odolnosť
Floribunda "Leonardo da Vinci"0,7-0,8Stredne zelené listy odolné voči škvrnámSvieža nasýtená ružová farba, voňavé kvety v tvare rozetyOdroda nie je náchylná na choroby, ľahko toleruje dažde a mrazy
Reťazová odroda "New Dawn"1,0-2,5Tieň tolerantná dobre kvitnúca rastlina so stredne veľkými listamiStrieborné krémové kvety v tvare poháraOdolné a vysoké rastliny s dobrou odolnosťou
Horolezecká známka "Paul Noel"1,0-2,5Dobre listová rastlina s dlhými, elegantnými a flexibilnými výhonkamiBohaté zvlnené kvitnutie s jasne ružovými kvetmi koralov s vôňou jablkaStredná odolnosť proti múčnatke a zimnej chlade
Reťazová odroda "Super Excelsa"1,0-2,5Dlhé, svetlo zelené zafarbenie, dobre listové výhonky.Veľmi svieža, jasne maľovaná kvetina zozbieraná vo veľkých kvetenstváchOdroda nie je prakticky náchylná na choroby, ľahko toleruje dažde a mrazy.
Floribunda "Schneewittchen"0,7-1,2Rastlina odolná voči chorobám a listová so stredne veľkými listamiSvieža kvitnúca rastlina so snehovo bielymi kvetmi zozbieranými vo veľkých kvetenstvo a vyžarujúcimi ľahkú vôňu meduZnáša teplo, mráz, dlhé dažde
Miniatúrna odroda "Red Cascade"0,5-0,6So širokou, šíriacou sa hustou korunou trochu obklopenou tkaním výhonkovNepretržite veľmi hojne kvitnúca rastlina s červenými, dvojitými, voňavými kvetmiKríky musia byť pravidelne vyrezávané na sanitárne a formatívne účely.
Pestrá odroda "Orange Meillandina"0,5-0,6Dobre listnatá koža, pololesklá, tmavozelená zeleňBohaté kvitnutie v malých oranžových alebo oranžovo-červených kvetochKvitnúca odroda s dobrou odolnosťou proti chorobám
Miniatúrna známka "Maidy"0,4-0,6Kompaktný, hustý, so šťavnatou, hustou, tmavo zelenou farbou, lesklým a kožovitým listom.Početné dvojfarebné, veľké a dvojité kvety vo vnútri krému, na vonkajšej strane tmavo červenej farby.Má vysoko dekoratívny vzhľad a dostatočnú odolnosť voči chorobám

Pravidlá vykládky

Najlepšie je pestovať štandardné ruže na stálom mieste na jar, v závislosti od pôdy a klimatických podmienok od marca do polovice mája. Predbežne by sa malo v oblasti s hĺbkovým vykopávaním pôdy odstraňovať burinu a zvyšky. Ak je to potrebné, aplikujú sa hnojivá a deoxidanty. Pristátie by sa malo vykonávať v oblastiach dobre osvetlených a chránených pred vetrom a stagnáciou vody:

 • vykopať pristávaciu jamu, ktorej rozmery presiahnu objem hlinenej kómy pestovanej ozdobnej kultúry;
 • vzdialenosť medzi všetkými vysadenými štandardnými ružami by mala byť približne 90 - 100 cm;
 • Je veľmi dôležité dodržiavať pravidlá prehlbovania koreňového krku rastliny.

Výsadba predávaná pomocou otvoreného koreňového systému má niekoľko funkcií. Je tiež dôležité pamätať na nasledujúce vlastnosti výsadby štandardnej ozdobnej kultúry:

 • spodná štepenie, ktoré sa uskutočňuje v koreňovom krku, musí byť ponorené do pôdy do polovice a druhá polovica by mala byť umiestnená nad povrch pôdy;
 • na miniatúrnych skrutkách nedochádza k nižšiemu vrúbľovaniu, preto pristátie prebieha podľa štandardnej technológie;
 • ak ružová stromček má podlhovasté výhonky svetelného zafarbenia, musia byť prerezané;
 • v priebehu výsadby sa odporúča mierne nakloniť rameno v smere umiestnenia dolného štepu, po ktorom sa vytvorí podpora a viazanie rastliny, aby sa získala vertikálna poloha.

Po výsadbe sa uskutoční hojné zalievanie, mulčovanie pôdy v blízkych kmeňových kruhoch a zatienenie koruny až do úplného zakorenenia rastliny.

Ako pestovať štandardné ruže

Funkcie starostlivosti

Starostlivosť o štandardné ruže by mala byť takmer rovnaká ako v prípade bežných foriem ozdobnej kultúry:

 • pôda okolo kmeňa musí byť chránená pred zamokrením a vysychaním mulčovaním vrstvou humusu alebo navlhčených drevných štiepok;
 • ružové kríky pre hojné a dlhé kvitnutie potrebujú kvalitu a pravidelné zavlažovanie;
 • zalievanie sa vykonáva teplou vodou v špeciálnych dierach, ktoré by mali byť vybavené v blízkosti stoniek;
 • po zavlažovaní je veľmi dôležité vykonať dôkladné, ale nie príliš hlboké uvoľnenie pôdy;
 • okrasná kultúra si vyžaduje počas celého vegetačného obdobia niekoľko vrchných obväzov pomocou organických a minerálnych hnojív;
 • na jar, ihneď po prerezaní, by mala byť pôda kmeňov obohatená o dusíkaté hnojivá s prídavkom listového humusu;
 • po prvej a druhej vlne kvitnutia sa minerálne kompozície a tekuté organické látky používajú na vrchnú úpravu;
 • v posledných desiatich rokoch leta alebo na jeseň je potrebné kŕmiť ružovými kríkmi hnojivom fosforu draselného.

Skráťte korunu štandardnej ruže skoro na jar, po oslobodení okrasnej kultúry zo zimného úkrytu, ale pred fázou aktivácie rastových procesov v obličkách. Správne a včasné prerezávanie pomáha zlepšovať zdravie rastlín, posilňuje výhonky a umožňuje vám získať svieži kvet a vysoko dekoratívny tvar koruny.

Podpora na mieru

Kvalitná podpora samotnej ozdobnej kultúry nie je vôbec náročná nielen pre skúseného, ​​ale aj pre začínajúceho pestovateľa. Nosná konštrukcia musí mať dostatočnú výšku, ktorá jej umožní efektívne držať korunu rastliny. Forma a materiály na výrobu podpory by sa mali vyberať v závislosti od krajinných prvkov lokality a cieľov pestovania ozdobnej kultúry:

 • dekorácie záhradných budov;
 • vytvorenie tienisté miesto na relax;
 • výsadba centrálneho prvku kvetinovej záhrady alebo záhradnej výzdoby;
 • vykonávanie vertikálneho záhradníctva;
 • vytvorenie zeleného plota.

Odporúča sa zvoliť typ nosnej konštrukcie v závislosti od veľkosti okrasnej rastliny. Pri pestovaní ruží s malými stonkami stačí použiť nízko oceľovú tyč. Väčšie stonky môžu vyžadovať použitie špeciálnych plastových podpier, ktoré sú ponorené hlboko do zeme, ale na výšku by mali stačiť na to, aby sa zdvihli nad najvyššie výhonky rastliny.

Malo by sa pamätať na to, že drevené stožiare sú menej odolné, ale cenovo dostupnejšie. Takéto vzory dokonale zapadajú do takmer všetkých záhradných dekorácií a tiež nenarúšajú úplný rast a vývoj rastlín. Vytvorenie kovových nosných konštrukcií, najmä neobvyklého dizajnu, si môže vyžadovať určité zručnosti pri práci so zváracím strojom. Okrem toho kov ochladzuje dostatočne rýchlo pri nízkych teplotách vzduchu, čo nie je pre rastliny príliš priaznivé.

Spravidla sa na pripevnenie zariadenia na nosnú konštrukciu používa elektrická páska, ktorá sa veľmi dobre rozťahuje a nie je schopná poškodiť kmeňovú časť kultúry. Stonka rastlín by mala byť pripevnená priamo pod korunou a na spodku stonky vo výške desať centimetrov nad zemou.

Pečiatka ruže: vlastnosti skupiny

Známkové ruže nepredstavujú nezávislú záhradnú skupinu a používajú sa ako veľkolepá technika pri záhradnej výzdobe. Možnosti dekoratívnej aplikácie tohto umelo vytvoreného typu kvetovej kultúry sú veľmi široké a môžu sa použiť na navrhovanie kvetinových záhonov, rekreačných oblastí, priamych vertikálnych podpier vo forme stien, rebríkov, pyramíd a mreží.Komentáre:

 1. Freca

  Bravo, what a phrase ... a great thought

 2. Artur

  Myslím, že sa mýlia. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 3. Senet

  I can suggest to visit to you a site on which there are many articles on a theme interesting you.

 4. Doran

  you were obviously wrong

 5. Vali

  Absurdnosť čo to

 6. Trumen

  Super just super

 7. Bes

  I congratulate, your idea is magnificentNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou