Ako zasadiť hrušku v krajine: optimálne načasovanie a technológiaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie hruškovitej plodiny v vidieckom dome alebo na osobnom pozemku nie je také ťažké. Stačí si vybrať správnu odrodu a sadenice hrušiek vysadiť v predpripravenej oblasti v optimálnom čase. Pestovanie ovocných plodín je povolené aj prostredníctvom vlastného množenia hrušiek.

Načasovanie a schéma vykládky

Výsadba hrušiek by sa mala vykonávať pred vybranou a pripravenou oblasťou. Najlepšie je pestovať ovocnú plodinu na pôdach, ktoré sú ľahké v mechanickom zložení a sú zastúpené ílovitou alebo piesočnatou hlinou. Pôda musí byť voľná a priepustná pre vzduch a vlhkosť. Výsadba a vzdialenosť medzi rastlinami musia brať do úvahy pravidlá a spĺňať všetky parametre techniky používanej pri starostlivosti o ovocné sady a zber.

Počas jesennej výsadby musíte pamätať na to, že stromy musia mať dostatok času na zakorenenie a zakorenenie pred začiatkom mrazu. Na jar sa odporúča pestovať ovocné plodiny okolo apríla, ešte predtým, ako púčiky aktívne kvitnú na rastline. Jarná verzia výsadby sa spravidla vykonáva v regiónoch s priaznivými pôdnymi a klimatickými podmienkami. Sadenice hrušiek sa odporúčajú vysádzať vedľa budovy na južnú, juhozápadnú alebo juhovýchodnú stranu. Veľké hrušky musia byť vysadené v značnej vzdialenosti od seba.

Štandardná oblasť výživy hrušky v domácom záhradníckom prostredí môže byť 6 x 3 m; 6 x 2 m; 5 x 3 m; 5 x 2 m; 4 x 2 m. Pri vykopávke sa do sodno-podzolických pôd zavádza kompost alebo rašelina, ako aj superfosfát, chlorid draselný a mletý vápenec alebo dolomit. Na lokalitách reprezentovaných piesočnatými a piesočnatými hlinitými pôdami sa uvádza ílová pôda a humus.

Hruška: výber odrôd

Po naplánovaní miesta na pristátie je potrebné začať vykopávať pristávaciu jamu:

 • štandardná šírka jamy na pristátie by mala byť meter v hĺbke 0,6 - 0,7 m;
 • na sypkých pôdach by sa mal vytvoriť koreňový systém rastliny a opatrne ju rozmiestniť po pristávacej jame;
 • po výsadbe sa koreňový systém naplní úrodnou pôdou, po ktorej sa uskutoční hojné zalievanie rastliny.

Časový rozvrh výsadby sa môže líšiť v závislosti od regiónu, v ktorom sa pestovanie plánuje. Najlepší čas na sadenie hrušiek v centrálnych oblastiach našej krajiny je jar. V teplejších oblastiach je možné pristátie na jar aj na jeseň.

Spôsoby rozmnožovania hrušiek

Ovocie sa môže množiť semenom alebo vegetatívnym spôsobom, vrátane použitia púčikov, častí výhonkov a koreňových výhonkov. Rozmnožovanie osiva sa používa v prípade potreby na pestovanie zásob alebo na rozmnožovanie novej odrody.

Pri pestovaní kultivarov sa očkovanie používa pre pučiace puky alebo oči a výhonky na rastline získanej zo semien. Je povolené používať časti výhonkov alebo odrezkov na vrúbľovanie do koruny hrušiek alebo iných druhov kompatibilných s hruškami. V stredných a severozápadných oblastiach by populácia mala predstavovať sadenice divokej lesnej hrušky alebo miestnej polokultúrnej formy hrušky.

Množenie osiva

Reprodukcia hrušky zo semena je dosť pracný a zdĺhavý proces. Poľnohospodárska technika pestovania ovocného stromu zo semien doma je takáto:

 • v jesennom alebo zimnom období je potrebné odrezať zrelú hrušku a extrahovať kosti do nádoby s teplou vodou;
 • umyté semená musia byť položené na papierovú utierku, aby boli suché;
 • naplňte plastový sáčok navlhčenou zmesou pôdy na báze rašeliny alebo rašeliny;
 • semená rastlín s hĺbkou 10 cm, potom zviazať vak a vložiť ho do zeleninovej škatule chladničky;
 • pravidelne sa vyžaduje kontrola indikátorov vlhkosti a navlhčenie pôdy v plastovom vrecku;
 • po troch mesiacoch musia byť semená hrušiek extrahované z vrecka namočené na pár dní v teplej vode;
 • po namočení sa semená zasejú do kvetináčov, ktoré sú tri štvrtiny naplnené pôdou pripravenou na pestovanie sadeníc.

Koncom augusta alebo začiatkom septembra je žiaduce pestovať pestované a dozrievané sadenice hrušiek na stále miesto na otvorenom priestranstve. Veľké množstvo sadivového materiálu, v závislosti od odrodových charakteristík, musí byť vysadené so vzdialenosťou sedem až desať metrov od seba. Pri jesennej výsadbe je dôležité chrániť rastlinu pred hlodavcami, mrazom a sušením. Na Sibíri a v Urale, ako aj v regiónoch, ktoré patria do rizikovej poľnohospodárskej zóny, je vhodné pestovať rastliny na jar.

Ako zasadiť hrušku

Pestovanie sadeníc

Jednoročné a dvojročné sadenice hrušiek sa ľahko zakoreňujú. Pred výsadbou na stále miesto je potrebné odrezať všetky poškodené časti koreňového systému od zdravých sadeníc pomocou zdravých, čistých a ostrých záhradných nástrojov. Čím zdravšie korene, tým rýchlejšie rastlina zakorení na novom mieste a aktívnejšie vytvára vegetatívnu masu.

Pri výsadbe koreňov sadenice hrušiek je potrebné umiestniť na celý povrch vankúša s výživnou pôdou na základe pristávacej jamy. Koreňový systém sa musí narovnať a krk koreňa by mal byť umiestnený päť centimetrov nad zemským povrchom. Je veľmi dôležité zaistiť, aby medzi koreňmi sadenice sadenice neboli žiadne medzery, a celá plocha pristávacej jamy s koreňmi bola naplnená zeminou. Na zalievanie sa na každú rastlinu minú asi dve vedrá teplej vody. Je vhodné pripevniť stonku sadenice hrušiek na podporný kolík, ktorý vám umožní správne nasmerovať rast rastlín.

Pravidlá starostlivosti

Starostlivosť o ovocné dreviny by mala byť správna vo všetkých fázach rastu a vývoja ovocnej kultúry. V prvých rokoch po výsadbe, pre dobrý rast a vytvorenie silnej koruny stromu, je potrebné zabezpečiť kompetentnú starostlivosť:

 • v prvých rokoch je pre rastlinu veľmi dôležitá výživa dusíkom, a preto je potrebné v blízkom kmeni mladého stromu po uvoľnení pridať dusičnan amónny a mulčovať ho rašelinou a humusom;
 • hruškové plantáže majú zvýšené požiadavky na potašové hnojivá, takže dávka potašového hnojiva by sa mala zvýšiť približne o 20%;
 • po piaty rok sa fosforečné hnojivá používajú každé tri roky a hnojenie potašou sa vykonáva každý druhý rok;
 • všetky obväzy sa vykonávajú s povinným zalievaním so spotrebou štyroch vedierok vody pre každú rastlinu;
 • prvé prerezávanie mladých výsadieb sa zvyčajne uskutočňuje na jar po výsadbe prerezaním štvrtiny centrálneho vodiča a vybraných kostrových vetiev;
 • od tretieho roku po výsadbe na trvalom mieste sa uskutočňuje mierne skrátenie ročného rastu;
 • riedenie a zvyšky proti starnutiu sa musia vykonávať od veku pätnástich rokov.

Ako pestovať hrušku v strednom pruhu

Najlepšie odrody hrušiek na pestovanie v moskovskom a strednom regióne sú Chizhovskaja, Lada, katedrála, Pamyat Zhegalov, Dressy Efimova, Moskvichka a Veles. V stredoeurópskom regióne Čierna zemina dobre rastú odrody Avgustovskaja rosa, Skorospelka z Michurinska, Severyanka Krasnoshcheka, Allegro a Extravaganza. Na pestovanie v chladných oblastiach sa odporúča uprednostňovať odrody "Lida", "Subject", "Dibrovskaya", "Beta" a "Arabka". Hruška nesie náležite ovocie a je po mnoho rokov veľmi stabilná.Komentáre:

 1. Sajora

  Does not approve

 2. Toft

  Zistil som, že nemáš pravdu. Píšte do PM, budeme diskutovať.

 3. Sazuru

  Veľa rýchlej odpovede :)

 4. Jafari

  nemáš pravdu. mám istotu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 5. Gofried

  Huge thanks, how can I thank you?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou