Roxanne Strawberry: Vysoko produktívna talianska odrodaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodová Roxana (Roxana) od talianskych chovateľov je veľmi obľúbená u ruských záhradníkov. Táto stredne neskorá odroda so silným rastom a vysokými výnosmi bola vyvinutá v Cesena spoločnosťou New Fruits.

Opis a charakterizácia jahodového roxanu

Jahody Roxanne tvoria silné, stredne vysoké kríky s kompaktným listom. Opis klasifikuje odrodu ako stredne veľkú. Stopky sú dlhé. Kvetenstvo sa nachádza na rovnakej úrovni s listami. Bobule prvej úrody sú pomerne veľké a vážia 25 - 28 g. V budúcnosti sa výnos a veľkosť bobúľ mierne znížia.

Bobule sú červené alebo tmavo červené. Achen sú povrchné. Buničina je červená, veľmi šťavnatá, dezertná s výraznou jahodovou arómou. Priemerný výnos v závislosti od technológie pestovania dosahuje 95 kg na stotinu. Zrenie bobúľ je veľmi priateľské.

Vytrvalosť v zime je priemerná, preto v prípade mierne snežených a príliš mrazivých zím môžu jahody zmrznúť. Môžu byť postihnuté hubovými chorobami. Tvorba sekundárnych. Zásuvky sú vyvinuté a výkonné, dobre zakorenené. Na získanie vysoko kvalitných sadeníc by na každej rastline nemali zostať viac ako tri odbytiská.

Rysy odrody Roxane

Pristátie

Odroda Roxanne sa môže pestovať na jar aj začiatkom jesene. Pre ľahšiu adaptáciu a zakorenenie rastlín je výsadba v polovici augusta optimálna. Odrody cudzieho výberu sú pomerne náročné na miesto pestovania, preto by ste pre jahody Roxane mali zvoliť najviac vyvýšenú, dobre osvetlenú a najúrodnejšiu oblasť. Odporúča sa jarnú výsadbu vykonávať takmer okamžite po úplnom roztopení snehu a zahriatí pôdy.

Koreňový systém sa vertikálne umiestni do vykladacej jamky a posype sa, pôda sa mierne zhutní a mierne sa zaleje teplou vodou. Odporúčaná schéma výsadby na hrebeňoch je 30 × 35 cm, záhradníci však stále viac využívajú trojriadkové a päťriadkové schémy, ktoré umožňujú vyššie výnosy.

Ako pestovať jahody

Tipy na starostlivosť

Starostlivosť o jahody Roxanne je dosť jednoduchá. Hlavnou starostlivosťou je vykonávať tieto činnosti:

 • burinu a plytké, ale kvalitné uvoľnenie pôdy skoro na jar;
 • zavlažovanie, ktorého frekvencia a objem závisí od ukazovateľov pôdnej vlhkosti. Ak chcete vykonať zavlažovanie v období kvitnutia a dozrievania by malo byť priamo pod koreňom, veľmi opatrne;

 • spracovanie jahôd pred rozkvetom metaldehydom (3 g na meter štvorcový): to bude chrániť rastliny pred červenými mravcami, slimákmi, stonožkami a slimákmi;
 • odstránenie starých listov z výsadby a postrek rastlín pomocou kvapaliny Bordeaux na boj proti špineniu.

Nesprávne zavlažovanie, zahusťovanie výsadieb, „prekrmovanie“ rastlín dusíkatými a organickými hnojivami, ako aj nedostatok jesenného sanitárneho orezávania sú faktory, ktoré vyvolávajú choroby a škodcov jahôd.

Recenzie záhradníkov

Jahodový Roxane sa začal v záhradníctve pestovať pomerne nedávno. Medzi výhody odrody patria vysoké výnosy a vhodnosť na prepravu. Bobule sú veľké, rovnomerné, vzhľadu atraktívne, s dobrou konzistenciou dužiny.

Podľa záhradkárov v prvom roku jahody Roxanne dávajú veľa veľkých bobúľ, ktorých zdeformovaný tvar neovplyvňuje chuť. Odroda dozrieva asi o 10 dní neskôr ako populárna odroda Honey v našej krajine. Jahody Roxane prinášajú ovocie pomerne dobre vo svetlých odtieňoch.

Ako sa starať o jahody

Pri predčasnom zbere sa kvalita a kvalita plodov takmer nezhoršujú. Napriek opisu, ktorý túto odrodu charakterizuje ako dostatočne mrazuvzdornú, nie je možné ju pestovať v severných oblastiach bez zimného úkrytu. Od správnej prípravy jahodových kríkov na zimu závisí nielen ich zachovanie, ale aj úroda budúceho roka.Komentáre:

 1. Thuan

  Súhlasí, tento obdivuhodný názor

 2. Caliburn

  remarkable

 3. Keandre

  What a fun answer

 4. Kizshura

  Gratulujem, tento skvelý nápad práve vyrytý

 5. Gardalrajas

  You were visited with excellent idea

 6. Diogo

  Surely. Súhlasím so všetkými vyššie uvedenými.

 7. Eben

  Ano, naozaj. Všetko vyššie uvedené je pravda. Poďme diskutovať o tomto probléme.

 8. Telabar

  In particular there is noneNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch