Choroby a liečba spathiphyllumWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V rastline sa choroby spathiphyllum delia na niekoľko typov:

 1. Choroby koreňového systému.
 2. Choroby vegetatívnych častí - stonky a listy.
 3. Choroby vo fáze pučania.

Tieto choroby môžu byť spôsobené škodcami, hubovými spórami, vírusmi a baktériami. Ľudia nazývajú izbový kvet Žena šťastie a biela plachta.

Ako sa starať o spathiphyllum

Choroby koreňového systému spathiphyllum

Korene spathiphyllum milujú hostinu na koreňovej vošky alebo koreňovom múčnatke. Ak sa na stenách črepníka alebo povrchu pôdy objaví bavlnená biela alebo sivastá vrstva, znamená to, že vo koreňoch boli vošky navinuté vošky. Na fotografii vyzerá škodca takto (obr. 1). Škodca môže začať v kvetináči z dôvodu nesprávnej starostlivosti a kontaminovanej pôdy. Pred vysadením kvetiny sa pôda najlepšie ošetrí hmyzom. Vošky sa usadia na koreňoch, ktoré sú zodpovedné za vstrebávanie vlhkosti a živín z pôdy, takže biela plachta začína vädnúť a vädnúť a listy nie sú také zelené.

Ak sa spathiphyllum zalie v nedostatočnom alebo nadmernom množstve, vytvorí sa vynikajúce prostredie na rozmnožovanie vošiek. Môžete s ňou bojovať, ak kvetinu zalejete 1-2 krát týždenne slabým roztokom manganistanu draselného.

Ak kvet začal strácať jas listov a potom úplne vybledol bez viditeľného vonkajšieho poškodenia, korene boli postihnuté hnilobou koreňov. V tomto prípade musí byť rastlina transplantovaná opatrným odstránením zhnitých koreňov. Po odstránení zhnitých častí koreňov sa na ne pôsobí Gliocladinom. K rozpadu prispieva časté zalievanie, príliš hustá alebo nadmerne vlhká pôda a tiež pôda s nízkou kyslosťou. Hniloba je spôsobená hubami. Kvetina musí byť napojená menej.

Keď hniloba postupuje, listy odfarbujú, potom zožltnú a vyblednú (obr. 2). Postihnuté korene v spathiphyllum získajú červenkastohnedý odtieň. Keď spory húb padajú na vegetatívne časti ženského šťastia, listy sa zakryjú hnedými škvrnami. Napadnuté listy sa musia odstrániť, aby sa zabránilo kontaminácii susedných rastlín.

Ďalšou nebezpečnou hubou pre rastlinu je fytospora. Spôsobuje fytosporózu koreňov a špinenie listov. Korene zmäknú a pomaly odumrú, takže rastlina zostáva bez výživy. Zabráňte stagnácii vody v nádobe. Ďalšie zalievanie by sa malo robiť iba vtedy, keď je ornica suchá.

Choroby listov ženského šťastia

Najbežnejším listovým ochorením v spathiphyllum je chloróza a hommóza (obr. 3). Rastliny chlorózy sa najčastejšie vyskytujú v období jesene a zimy, keď je na parapete celkom chladno. Niektorí záhradníci dodržiavajú rovnaký režim zavlažovania na jeseň av zime, zabudli zmerať teplotu okolia. Vtedy sa plazila choroba nazývaná chloróza. Toto ochorenie sa môže vyskytnúť aj na pozadí existujúcej hniloby koreňov alebo poškodenia koreňov v dôsledku transplantácie kvetu. Ak je rastlina preplnená alebo nemá dostatok živín, potom to všetko ovplyvňuje listy - začínajú miznúť a žltnúť.

Keď lístie začne miznúť pod vplyvom škodlivých baktérií, tento stav sa nazýva rastlinná hommóza. Platničky listov Spathiphyllum sa postupne začnú sčernávať od okrajov. Táto choroba je nebezpečná pre iné kvety, nielen pre šťastie žien. Postihnuté listy, ktoré ešte nie sú zelené, by sa mali odstrániť, zvyšné zdravé listy by sa mali umyť mydlom v tečúcej vode pri teplote 22 - 24 ° C.

Okrem baktérií a húb môžu byť škodcami napadnutí aj spathiphyllum.

Shchitovki sa usadí nielen na spathiphyllum, môže infikovať všetky rastliny v dome. Preto je potrebné škodcu bezodkladne zlikvidovať. Dospelý hmyz sa už nestal nehybným a mladí ľudia sa dokážu pohybovať. Takto sa jedna rastlina nakazí inou rastlinou (obr. 4). Ako zachrániť rastlinu pred hmyzom veľkého rozsahu? Tento škodca môže byť zničený mydlovým roztokom. Ak to nepomôže, môžete použiť roztok tabaku. Dospelý hmyz môže byť z rastliny odstránený bavlnenou podložkou namočenou v petroleji alebo alkoholovom roztoku. Je pomerne ťažké zbaviť sa chrasty. Infikovaná rastlina sa môže trieť cesnakovou šťavou alebo olivovým olejom zmiešaným s vodou pomocou kefy. K 1 litru vody sa pridá 4 až 5 lyžičiek. l. olivový olej a aplikuje sa na rastlinu každý deň počas 10 dní. Stále je potrebné nepretržité vetranie. Ak prijaté opatrenia nepomohli, budú musieť bojovať s pomocou chemikálií.

Ďalším nebezpečným škodcom vegetatívnej časti rastliny je roztoče. Ľahko sa rozozná podľa pavučiny na listoch. Môžete ho odstrániť z povrchu rastliny rovnakým spôsobom ako strupovité mydlo a tabakový roztok. Ošetrenie by sa malo začať okamžite, aby sa iné izbové rastliny neinfikovali.

Ako ušetriť spathiphyllum hubovými a insekticídnymi chorobami? Ďalšia rastlina sa môže oprášiť práškom síry. Síra pomáha v boji proti škodcom, ako sú roztoče a hmyz. Síra je tiež silným fungicídom, môže zničiť niektoré druhy húb, ktoré infikujú Bielu plachtu.

Chráňte izbové rastliny pred škodcami a chorobami

Choroby vo fáze pučania

Abiotické faktory sú častejšie ovplyvňované mladými púčikmi a kvetmi ženského šťastia. Ak je v miestnosti príliš suchý vzduch alebo rastlina stojí na slnečnom svetle, môžu sa skrútiť kvety a mladé púčiky môžu úplne spadnúť.

Pri nadmernej vlhkosti nespôsobuje spathiphyllum stopku dostatočne dlho. A ak zelený obyvateľ parapetu nemá živiny, potom sa kvety zmenšujú.

Stopky a puky kvetov sú napadnuté roztočom a chrastou. S týmito škodcami sa môžete v týchto častiach rastliny zaoberať podobným spôsobom ako na listoch.

Na prevenciu insekticídnych ochorení je možné ženskému šťastiu striekať 3x za mesiac v intervale 10 dní cesnakovým roztokom. Na 1,5 litra vody vezmite šťavu z 3 strúčikov cesnaku.

Ak rastlina spathiphyllum rastie zle a nekvitne a nie sú viditeľné žiadne viditeľné škody, rastlina potrebuje menší hrniec. Toto všetko je spôsobené skutočnosťou, že Biela plachta vyvíja silný koreňový systém a potom začína vytvárať zelenú biomasu a kvitnú. Ak chcete, aby rastlina kvitla rýchlejšie, stačí ju transplantovať do menšej nádoby.

A ak rastlina vytvára zelenú biomasu veľmi dobre, ale nekvetie, je to príznak nedostatku potašových a fosforových hnojív. Rastlina má málo živín.

Kvôli príliš suchému vzduchu môžu listy rastlín vysychať na koncoch, musia sa postrekovať denne. Ak kvetina trpí chorobou koreňovej hniloby, musí postrekovať zelené výhonky, ale počas postrekovania je lepšie pokryť pôdu filmom, aby neabsorbovala nadmernú vlhkosť.

Teplota okolia by mala byť v rozmedzí 22 - 24 ° C. A v zime by nemala klesnúť pod 15 ° C. Potom by sa však malo zalievať.

Ženské šťastie si každý rok vyžaduje nový hrniec pre seba. Priemer by mal byť o 2 až 3 cm väčší ako predchádzajúci. Potom bude rastlina dobre rásť a kvitnúť každoročne po dlhú dobu.Komentáre:

 1. Howland

  Between us speaking the answer to your question I have found in google.com

 2. Eubuleus

  Do you have time to write a post on half a page, but no answer? Fine

 3. Gautier

  Toto je veľmi vzácna minca

 4. Wyndell

  What words ... the phenomenal thought, admirable

 5. Gajas

  It goes without saying.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch