Ako vyrobiť mini rybník v krajine vlastnými rukamiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Voda vždy priťahovala ľudí. To je dôvod, prečo veľa ľudí premýšľa o tom, ako si na chate vyrobiť mini-rybník vlastnými rukami, pretože potom bude mať krajinný dizajn svoju vlastnú chuť. Byť pri vode je pre človeka prirodzené. Môžete si oddýchnuť na pláži, spustiť ryby do vody, urobiť fontánu alebo vodopád.

Čo sú to rybníky

Z východu k nám prišla tradícia zdobiť oblasti pri dome rybníkmi. Ale vo dvore nebudeme brať do úvahy jednoduché kamenné misky. Koniec koncov, máme záujem o integráciu rybníka do návrhu lokality. Tak na východ. K dispozícii sú 2 možnosti dizajnu: čínština a japončina. V Číne bol mini-rybník rybník bohato zdobený sviežimi rastlinami. Vyzeralo to ako roh divočiny. V Japonsku boli rybníky zdobené inak - v štýle minimalizmu. Po prijatí tejto tradície začali európski dizajnéri vytvárať rybníky vlastným spôsobom. Často mali pravidelný geometrický tvar. Ktorý štýl zvoliť, je záležitosťou vkusu každého majiteľa.

Vo výstavbe nádrží nie sú žiadne zásadné rozdiely, takže tento materiál bude užitočný, bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete pre svoju stavbu. Môže to byť tradičný čínsky alebo japonský mini-rybník alebo high-tech výtvor. Vytvorenie rybníka je fascinujúce a môžete k nemu pripojiť všetkých členov svojej rodiny. To platí najmä pre dizajn. Ak rybu prevádzkujete, deti ich radi nakŕmia. Jediné, čo sa v rybníku neodporúča, je plávanie. Na tento účel je určený bazén.

Stavba jazierka

Rovnako ako v akejkoľvek inej stavbe si musíte vybrať správne miesto. Nemali by ste stavať nádrž, kde bude voda celý deň pod slnkom. Rastliny vädnú kvôli nadmernému slnečnému žiareniu a riasy vo vode sa budú intenzívne množiť a rybník porastie. Zároveň, ak urobíte rybník na tienistej strane pozemku, bude to mať nepriaznivý vplyv na rast rastlín. Najlepšie je, keď slnečné lúče osvetľujú rybník najmenej 5 hodín denne. Neumiestňujte mini-rybník blízko stromov. Pri vytváraní rybníka na záhrade vlastnými rukami majte na pamäti, že na jeseň budú všetky spadnuté lístie vo vode a hnilobe. Navyše, zarastené korene stromov môžu misku poškodiť, aj keď ju urobíte z betónu. Takýto záhradný rybník by sa mal nachádzať v určitej vzdialenosti od stromov. Ako poslednú možnosť vyberte miesto, kde už staré stromy rastú, odrežte ich, odstráňte pne a použite toto miesto na jazierko v záhrade.

Mali by ste byť schopní obdivovať svoju tvorbu. Aké je využitie rybníka, ak sa nachádza v hĺbke lokality a nie je viditeľné? Je dobré mať rybník v blízkosti záhradného altánku alebo terasy domu. Alebo postavte pohodlnú lavicu na brehu, aby ste si mohli posedieť a užívať si krásu.

Musíte zvoliť veľkosť nádrže. Existujú aj odporúčania, podľa ktorých rybník zaberá 3% územia. Toto je najlepšia voľba. Avšak nie všetci ľudia, ktorí chcú svoje stránky ozdobiť týmto spôsobom, ju sledujú. Často vyrábajte mini-rybníky zo starých vaní alebo dokonca z umývadiel. Stavať a rybník z pneumatiky. Milovníci veľkých rybníkov míňajú veľa energie, aby vykopali zodpovedajúcu jamu. Alebo vytvorte dva rybníky a malý riečny kanál spájajúci dva rybníky. Toto je osobná záležitosť pre všetkých. V každom prípade, bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete pre jazierko, pozrite sa na rôzne možnosti, ako si môžete v tejto krajine vyrobiť rybník vlastnými rukami, fotografie vám s tým pomôžu.

Po výbere miesta začnite vykopávať základovú jamu. Značenie sa dá urobiť pomocou bežného lana. Ak je objem práce veľký, bude racionálnejšie využívať prácu najatých pracovníkov alebo bagre. Môžete si vykopať malý rybník sami. Ale skôr, ako si vyberiete zem, musíte sa rozhodnúť, ako vytvoríte rybník. Existujú rôzne možnosti. Môžete nainštalovať debnenie a vyplniť steny a dno jamy betónom s pridaním vodného skla na izoláciu. Alebo si kúpte ročný plastový rybník a vyhrabte otvor pod ním. A môžete použiť najvýhodnejšiu možnosť - PVC film, ktorý pokryje dno a steny jamy.

Prehĺbené jamy pozdĺž ríms (zvyčajne 2 - 3). Potom sa na nich vysadia rastliny. Najhlbšia časť jamy sa neodporúča robiť hlbšie ako 1,5 - 1,8 m. Rybník by nemal byť príliš plytký, pretože v tomto prípade bude voda veľmi horúca pri slnku. Niektorí majitelia to spájajú na zimu, zatiaľ čo iní nie. Ak sa ryby dostanú do rybníka, voda sa zvyčajne ponecháva. Ak je hĺbka jamy normálna, zima je na najhlbšom mieste. Ak je miska príliš plytká, v zime voda zamrzne a ryby uhynú.

Takže jama sa vykopala pod malým rybníkom. Čo bude ďalej? Potrebujete utesniť steny a dno. Zvážte možnosť s PVC fóliou ako s najväčším rozpočtom.

Odporúča sa pracovať s filmom v teplom období, keď je najpružnejšia. Hrubá vrstva piesku sa naleje na spodok jamy a na terasy a zhutní sa. Na to je položený film. Piesok je potrebný, aby nedošlo k náhodnému poškodeniu materiálu ostrými kameňmi alebo koreňmi rastlín umiestnenými v zemi. Fólia bude slúžiť ako vynikajúca hydroizolácia, ktorá nedovolí vode preniknúť do pôdy. Na povrchu Zeme, okolo jamy, sa film ohýba a je stlačený veľkými kameňmi. Vďaka tomuto záhradnému rybníku upravíte kamene krajšie, ale teraz musíte dokončiť misku. Po položení filmu sa odporúča naliať vrstvu piesku. Ak sa rastliny na terásach budú vysádzať do zeme, musíte vyplniť zem, ale je oveľa jednoduchšie pestovať rastliny v kvetináčoch.

Ďalším bodom, ktorý sa musí predvídať pri stavbe mini-rybníka, je to, že voda by mala stekať. Takže musíte venovať oveľa menej úsilia čisteniu misy a výmene vody. Vytvorenie cirkulácie vody je dosť ľahké. Do rybníka je potrebné nainštalovať ponorné čerpadlo. Voda privádzaná hadicou prechádza filtrom a znova sa vleje do misy. Pri jazere v krajine si môžete vybrať akýkoľvek vzor slivky. Môže to byť pramienok stekajúci z neďalekého vysokohorského kopca (tu môžete položiť zem z jamy), alebo si môžete vytvoriť fontánu, ktorú je tiež ľahké stavať. Potrubie spojené s čerpadlom a týčiace sa nad hladinou vody je potrebné len krásne navrhnúť. Po vybudovaní takého rybníka v krajine vlastnými rukami venujte dostatok času jeho navrhnutiu. Môžete použiť prírodné kamene, dlažobné dosky, terasové dosky a ďalšie materiály. Vaša fantázia je neobmedzená. Môžete poskytnúť viacfarebné podsvietenie, ktoré sa rozsvieti večer. Pri výbere vám pomôžu rôzne možnosti navrhovania rybníkov v krajine.

Pri plánovaní rybníka vlastnými rukami musíte bezpodmienečne dodržiavať bezpečnostné opatrenia, ak je plánované osvetlenie, pretože voda a elektrina sú nebezpečnou kombináciou. Používajte iba zapečatené prípravky, ktoré sú špeciálne navrhnuté na inštaláciu pod vodu. Ak urobíte všetko správne, potom sa z tohto rybníka pre letnú rezidenciu s fontánou a osvetlením stane skutočný klenot vašej letnej chaty.

DIY mini rybník

Mini rybníky

Ako už bolo spomenuté, okrem veľkej misky si môžete vyrobiť aj jazierko z pneumatiky. Bude to veľmi malé, ale svojím spôsobom krásne. Uľahčite to veľkému rybníku. Je potrebné vyzdvihnúť starú veľkú pneumatiku od KamAZ alebo traktora a kopať ju do zeme. Rybník z vnútornej strany pneumatiky je tiež usporiadaný s PVC filmom. K dispozícii je 1 malá terasa na pestovanie. Malé pneumatiky sa neodporúčajú. Koniec koncov, rybník dopadne maličko. Pneumatiky z automobilov sa však dajú použiť, keď chcete vytvoriť kaskádu malých jazierok, v ktorých bude voda stekať z jedného na druhého. Takáto štruktúra tiež vyzerá skvele, najmä ak je dobre zdobená. Na tento účel môžete použiť umývadlá alebo staré kúpele. Pneumatiky sa dajú použiť aj na stavbu kvetinových záhonov okolo veľkého rybníka. V takom prípade môžu byť natreté jasnými farbami.

Záver

Ako vidíte, vytvorenie rybníka vlastnými rukami je celkom jednoduché. Je potrebné splniť iba tieto požiadavky:

 • vyberte si správne miesto;
 • urobiť dobrú hydroizoláciu;
 • zabezpečiť cirkuláciu vody;
 • krásne usporiadať priestor okolo rybníka.

A potom, keď si vytvoríte rybník vlastnými rukami, môžete byť na to právom hrdí. Vytvorenie krásneho umelého rybníka je dielom, v ktorom môžete naplno využiť svoju predstavivosť. Upozorňujeme, že by mal byť v dobrej harmónii s ostatnými prvkami krajinného dizajnu. Aj keď sa tu brali do úvahy možnosti výstavby letnej chaty, na nádvorí súkromného domu v meste sa dá postaviť aj rybník. Krásne navrhnuté malé rybníky môžu ozdobiť akýkoľvek dvor.

Mini rybník na balkóneKomentáre:

 1. Johanne

  Yes, it's hard

 2. Alex

  Prepáčte, ale podľa mňa sa robia chyby. Musíme diskutovať.

 3. Kallita

  Zasiahli ste známku. V tom je niečo tiež, zdá sa mi to dobrý nápad. Súhlasím s tebou.

 4. Zulkitaur

  Ďakujeme za pomoc v tejto otázke.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Prečo jahoda prestane rásť po nasadení ovocia

Nasledujúci Článok

Charakteristika odrôd ruže Leonardo da Vinci a Leonardo da Vinci červená