Zdravé čínske huby MuerWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čínska huba Muer rastie v regiónoch zahraničnej Ázie a je široko používaná v ázijskej kuchyni. V Rusku táto huba nerastie, je pochúťkou.

Užitočné komponenty

100 g Mueru (iné meno je „morčacie oko“) obsahuje tieto živiny:

 • 10 g proteínu;
 • 0 g tuku;
 • 2 g uhľohydrátov.

Ako vidíte, táto rastlina obsahuje malé množstvo živín, ale prečo sa teda v ázijskej kuchyni bežne používa? Odpoveď spočíva v obsahu obrovského množstva vitamínov a minerálov.

V Číne existuje presvedčenie, že muir predlžuje život, a to je pravda. Tento obyvateľ lesa je obzvlášť obľúbený, pretože neobsahuje žiadne negatívne látky, či už ide o dusičnany alebo jedy.

Rastlina obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú rozbíjať krvné zrazeniny v krvných cievach, zlepšujú krvný obeh, sú bohaté na aminokyseliny, čo má dobrý vplyv na celkový stav tela. Obrovský obsah vitamínov D, C a B12 prispieva k rozvoju imunity proti rôznym chorobám. Vápnik v zložení pomáha spevniť kosti, fosfor má dobrý vplyv na stav očí. Vo všeobecnosti je táto huba skladom vitamínov. Napriek všetkej užitočnosti by ste však nemali tento produkt používať pre deti do 14 rokov kvôli obsahu chitínu.

Miesto rastu

Tieto huby rastú na stromoch v cudzej Ázii v listnatých a zmiešaných lesoch (na fotografii vyzerajú ako ružové púčiky). Existujú dva typy: čierna (hei) a biela (tiež známa ako bais). Rastliny milujú vlhké a teplé podnebie, ale dobre rastú v miernych podmienkach, napríklad v čínskej provincii Ťiang-si, kde je huňatá Cordyceps stále populárne.

Čierny druh (podobne ako huby Cordyceps) je v Japonsku známy ako kikutare. Radšej rastie na jelšových stromoch, ale nachádza sa aj na kmeňoch brestov. Huba, ktorá ešte nebola sušená, má svetlo hnedú farbu, ktorá sa po vysušení zmení na čiernu a sivú. Sušené výrobky sa podobajú spálenému papieru, majú však napriek svojmu chutnému vzhľadu zreteľnú výraznú chuť. Čierne druhy sa pri varení vyskytujú častejšie ako biele, kvôli väčšej distribúcii a dostupnosti, ľahkej kultivácii.

Biely muir s názvami ako „perla“ a „čínska mliečna huba“ preferuje pestovanie na bukových a dubových stromoch. Tento druh huby svojím tvarom, veľkosťou a fotografiou pripomína malú medúzu.

Po usušení vyteká z bahna veľké množstvo vlhkosti a získava rozmery loptičky stolného tenisu a béžovej farby, niekedy mliečnej. White Muir, na rozdiel od čiernej, našiel nielen veľké využitie v medicíne, ale používa sa tiež ako jedlo, ale veľmi zriedka. Biely muir sa pestuje ťažšie, potrebuje viac času a živín, ale obsahuje oveľa viac živín a jeho cena je vyššia.

Nakladané čínske huby z dreva

Muer aplikácia

Muir čínske huby (ako huby Cordyceps) našli obrovské uplatnenie pri varení a medicíne. Zber húb, keď rastú v prírodných podmienkach, je nerentabilný av Ázii existujú špeciálne farmy na pestovanie vrátane muerov. Ale aj tie huby, ktoré zostanú v lese, sa zbierajú, ale súkromnými zberačmi húb.

Muer čínske huby sa vyvážajú do mnohých krajín, napríklad do USA, Kanady, Austrálie, Ruska, konkurenciou sú iba huby Cordyceps. V týchto krajinách sa „morčacie ucho“ považuje za drahú pochúťku.

Pri varení sú huby pred použitím namočené vo vode. Vyrábajú obrovské množstvo omáčok na mäso, ryby a iné pokrmy. V reštauráciách je bežná muirová polievka s rezancami, ktorá je žiadaná (fotografie v ponuke sú veľmi chutné). Rastliny sa podávajú ako nezávislé misky. Tieto jedlá zvyčajne nie sú pikantné, aby neprerušovali chuť hlavného produktu. Tieto huby nie sú vysoko kalorické a existuje z nich veľa jedál. Pozitívnu spätnú väzbu na používanie húb v potrave nechali mnohí odborníci na výživu, ktorí pracujú v lekárskych časopisoch, napríklad časopis Wuy-Ning, ktorý publikoval fotografie rôznych zdravých jedál.

V medicíne našiel Muer distribúciu kvôli obsahu vitamínov a minerálov v ňom. V predaji nájdete rôzne masti z húb zamerané na zlepšenie stavu pokožky, zmiernenie bolesti na rôznych miestach, ako aj rôzne granulované vitamíny na báze višní.

V Číne boli liečivé vlastnosti týchto húb odhalené už v polovici XIV. Storočia, keď konvenčné lieky ešte neboli rozšírené. Úspešne sa používajú ako liečivé látky proti nachladnutiu, bolestiam hlavy a rôznym iným chorobám. Bežná bola antiseptická masť z infúzie Muer, ryže a zeleného čaju.

Pri samoliečbe by ste sa však nemali príliš uniesť, v prípade vážnej choroby sa musíte poradiť s lekárom a prijať moderné lieky.

Na farmách, kde sa pestujú huby, sa obyčajný muer zvyčajne suší. Existuje spôsob, ako tieto huby moriť, ale táto možnosť nie je populárna u miestnych obyvateľov, ale robí sa len kvôli predaju turistom. Solenie týchto húb sa nepoužíva, soľ ničí všetky užitočné zložky a chuť húb.

Nedostatok tukov, malé množstvo uhľohydrátov a vysoký obsah bielkovín urobili z Muera vynikajúce jedlo pre kulturistov, ktorí sa pripravujú na súťaže v kulturistike. A športovci z Číny a Japonska to využívajú, zavádzajú jedlá z tohto produktu do svojej stravy a využívajú ich na získavanie cien v súťažiach.

Malo by sa tiež poznamenať, aký vplyv má rastlina na emocionálny stav človeka. Infúzie týchto húb mali vždy upokojujúci účinok na ľudský nervový systém, uvoľnili jeho telo a očistili jeho myseľ - pôsobili ako relaxačné lieky.

Starí šamani v Číne použili na vstup do tranzu štát zmiešaný s vínom a mätou.

V Rusku môžete vyskúšať Muira v rôznych elitných reštauráciách a v špecializovaných predajniach čínskeho jedla. Pokiaľ je to možné, mali by ste vyskúšať možnosť, kde sa predáva v čiernej oceľovej škatuľke, pretože také balenie si zachováva výraznú chuť a súčasne liečivé vlastnosti.

Pre čínsku polievku s vlastným varením, ktorej fotografiu je neporovnateľná, budete potrebovať:

 • Čínska ryža - 200 g;
 • huba - 100 g;
 • sójová omáčka - 30 ml;
 • cibuľa - 2 ks;
 • čierne korenie a soľ podľa chuti.

Chuť muer by sa nemala prerušovať a ryža, ktorá nemá výraznú vlastnú chuť, je ideálna.

Inštrukcia na varenie obsahuje nasledujúci recept:

 1. Varte ryžu v slanej vode.
 2. Huby v tomto okamihu treba vyprážať spolu s cibuľou na panvici s maslom.
 3. Po pridaní cibule, ryže, pridaní sójovej omáčky, posypeme korením, soľou a dusíme 10 minút.

Miska je pripravená.

Muer je užitočný, ale bohužiaľ je ťažké ho získať v Rusku. Distribúciu získal vo varení a medicíne. Ak budete môcť tento produkt vyskúšať, nenechajte si ujsť.

Vyprážané muer hubyKomentáre:

 1. Sutcliff

  Absolutely agrees with you. It is the good idea. It is ready to support you.

 2. Zulkilrajas

  Takúto odpoveď hľadal už dávno

 3. Conall

  A je to efektívne?

 4. Kigajar

  the very quick answer :)

 5. Mirza

  Je škoda, že teraz nemôžem hovoriť - nie je voľný čas. Vrátim sa - určite vyjadrím svoj názor.

 6. Chasen

  Koľko ľudí k vám príde. Závidím bielej závisti.

 7. Lenno

  In this nothing in there and I think this is a very good idea. Súhlasím s tebou.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou