Kedy zasadiť cibuľu pre sadenice v roku 2019: termíny a znakyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cibuľa je nielen jednou z najzdravších zeleniny, ale aj jednou z najpopulárnejších na pestovanie v našich krajinách. Málo ľudí nechce pestovať túto zeleninu doma, pretože podľa ich názoru nejde o ľahkú úlohu. V skutočnosti je zaobchádzanie s akýmikoľvek sadenicami také zložité. Tento článok bude hovoriť o tom, kedy vysadiť cibuľu pre sadenice v roku 2018 a ako to urobiť správne.

Kedy vysadiť cibuľu v roku 2018: znaky, ktorým treba venovať pozornosť

Kompetentní záhradníci vždy vyhľadávajú radu správneho siatia ľudovej múdrosti, pretože, ako viete, ľudia si po stáročia všimli pravdu. V záhradníckom priemysle existuje veľa príznakov, ktoré sú pre ľudí pracujúcich s výsadbou akýmsi sprievodcom.

Pokiaľ ide o takúto zeleninovú plodinu, ako je cibuľa, prehýba sa niekoľko znakov:

 1. Ak bolo siatie naplánované na jar, pracovné podmienky sa musia nevyhnutne zhodovať s pôstom. Konkrétne by sa cibuľa mala vysiať štvrtý alebo piaty deň pôstu.
 2. Ak na dvore budete počuť, ako sa ropuchy a žaby zakrútili, výsadba luku by sa mala odložiť. Ak toto pravidlo zanedbáte, nebude v zemi vyrastať ani jedna zelenina.
 3. Na Palmový týždeň nemôžete pestovať cibuľu, môže to priniesť nešťastie.
 4. Výsev, výsadba, kopanie, vykonávanie práce na záhrade je prísne zakázané v piatok. Ak dôjde k porušeniu tohto zákazu, na záhradníka a jeho celú rodinu padne nebeský trest: úroda bude zničená a ľudia budú čeliť množstvu problémov.
 5. Nedeľa je lepšie pestovať cibuľu. Najlepšie dni na pristátie sú štvrtok a piatok.
 6. Večer je zlý čas pracovať na záhrade. Výsadba cibule by mala byť buď skoro ráno, alebo pred obedom.
 7. Ak narcisy kvitnú na záhrade - je čas urobiť cibuľové sadenice!
 8. Zelenina bude dobre rásť, ak budú na duboch veľké listy.

Kedy zasiať cibuľu podľa lunárneho kalendára

Kompetentní a skúsení záhradníci vždy „konzultujú“ s hviezdami, aby získali bohatú úrodu. Podľa lunárneho kalendára záhradníci pracujú mnoho rokov. V roku 2018 je február najlepším mesiacom na siatie tejto plodiny.

Ktoré dni vo februári sa považujú za najpriaznivejšie pre prácu s touto zeleninou?

 • 3.02.
 • 4.02.
 • 11.02.
 • 12.02.
 • 15.02.

V iné dni môžete vysiať a pestovať zeleninu, ale dôrazne sa odporúča nerobiť to od 7.02. do 9.02. Do sadeníc cibule sa nemusíte zapojiť do februára, pretože ulica bude stále dosť chladná. Ak sa však už takéto rozhodnutie prijalo, potom najlepším januárovým dňom pre pestovanie tejto plodiny je 8,02.

Pokiaľ ide o zostávajúce mesiace, možno rozlíšiť tieto dni:

 • V marci: 3,02, 27,02, 30,02.
 • V apríli: 1,02, 23,02, 27,02.
 • V máji: 17,02 a 18,02.

Pre sadenice sa zvyčajne používajú výsadbové kontajnery, ale na siatie osiva si berú kvalitnú pôdu.

Ako pracovať s cibuľou

 1. Na začiatku si musíte zvoliť správne semená. Nemali by mať huby ani parazity. Na prevenciu sa odporúča vykonať dezinfekciu semien. Za týmto účelom sa umiestnia do manganistanu draselného, ​​predhriatého, na 15 minút. Potom sa semená umiestnia do studenej vody na vytvrdenie.
 2. Stupeň dvoj klíčenia semien. Na to potrebujete gázu. Gázové tkanivo by malo byť navlhčené vodou a nechať v ňom semená 4-5 dní. Mali by stáť na teplom mieste.
 3. V tretej fáze sú semená, ktoré už dokázali klíčiť, ponorené do pôdy. Aby sa proces nepoškodil, mal by sa jemne zachytiť pinzetou a vytiahnuť. Ďalej sa v zemi vytvorí malá diera s hĺbkou 1,5 cm a tam sa ponorí dodatok. Medzi semenami by mala byť malá vzdialenosť, inak nebudú schopné ďalej rásť, pretože ak ich zasadíte veľmi blízko, preplnia sa.

Pre výsadbu cibule sa za ideálne považuje trávniková pôda zmiešaná s humusom alebo rašelinou. Nádoba, v ktorej budú sadenice, by sa mala touto zmesou naplniť a trochu ju vrazil.

Po uplynutí 10 dní bude možné čakať na výhonky cibule. V deň 10 sa odporúča kŕmiť sadenice trochu. Môžete použiť tekutý vrchný obväz.

Aby cibuľa dobre vyrastala, musí sa pôda počas všetkých týchto dní pravidelne navlhčiť, preto je lepšie to robiť dvakrát denne.

Sadenice musia byť na svetlom mieste. Okenná parapeta je považovaná za ideálne miesto, pretože rastlina bude mať prístup k slnečnému žiareniu, ktoré priamo ovplyvňuje jej vývoj.

Kedy zasadiť cibuľu cibule

Skleníky pre sadenice cibule môžu byť použité v záhradníctve, ale ak toto povolanie nie je v rozsahu významné (t. Môžete ho pestovať na parapete doma pomocou špeciálneho kontajnera.

Najlepší čas na sadenie tejto zeleniny je začiatok alebo polovica marca. Aby bol už pri pristátí 3 mesiace, je lepšie pestovať cibuľu v období od 10. do 20. marca. Vzdialenosť medzi radmi by mala byť asi 5 cm, v opačnom prípade sa rastliny v dôsledku zhlukovania nevyklíčia. Semená by mali byť osadené zeminou približne 1-1,5 cm. Teplota v miestnosti, kde sa pestovala cibuľa, by mala byť najmenej 20 stupňov Celzia.

Pokiaľ ide o vrchný dresing:

 • Prvé kŕmenie by nemalo byť skôr ako desiaty deň po výseve, t.j. ako sa objavujú prvé výhonky.
 • Druhé vrchné obväzy sa uskutočňujú o dva týždne.
 • Tretí vrchný dresing by sa mal uskutočniť o týždeň.

V takom prípade sa má vždy zvýšiť dávka.

Kedy zasadiť cibuľu v roku 2018

Po výhonku sadeníc sa môže pripraviť na výsadbu. V roku 2018 bude najlepším obdobím máj alebo skôr jeho stred. Pred samotným výsadbou by sa však mali pripraviť listy sadenice cibule. Za týmto účelom sa orežú o 3 cm, čo je nevyhnutné, aby sa počas obdobia vysádzania sadeníc do zeme mierne znížil výparný povrch. Tieto pravidlá je možné zanedbávať a orezávať cibuľu potom, čo je v zemi. Ako však ukazuje prax, ak cibuľu nakrájate pred výsadbou, bude menej vystavená rôznym chorobám.

Táto plodina sa pestuje v rovnakých radoch. Vzdialenosť medzi rastlinami v rade by mala byť najmenej 5 cm a každý rad cibule by mal byť od seba vzdialený najmenej 20 cm. Starostlivosť o pestovanú zeleninu sa príliš nelíši od starostlivosti o ich semená.

Dátumy výsadby a výsevu cibule na Sibíri a Urali v roku 2018

 • Na Sibíri a Uralu je zvyčajné pestovať túto zeleninovú plodinu začiatkom mája. Najlepšie dni na to sú od 5. do 10. mája. Cibuľa sa pestuje v malých radoch, každá približne po 20 cm. V týchto častiach je obvyklé pestovať ju na severe.
 • V Moskovskom regióne a ďalších častiach Ruska sa cibuľka pestuje vo februári (podľa odporúčaní lunárneho kalendára) alebo na jar. Na jar sú najlepšie dni v deň výsevu a výsadby cibule: 25. apríl a 5. máj. Keď sa cibuľa vysadí do zeme, zalie sa a izoluje sa napríklad filmom.

Pestovanie cibule zo semien

Tajomstvo dobrých cibuľových sadeníc

Ukazuje sa, že práca s cibuľovými sadenicami a proces ich výsadby nie je taká náročná úloha. V skutočnosti sa s nimi môže vyrovnať každý. Výsadba cibule je však iba polovicou bitky, najdôležitejšou vecou je dodržiavať pravidlá starostlivosti o ne po pristátí.Komentáre:

 1. Isidoro

  Namiesto kritiky je lepšie napísať vaše možnosti.

 2. Yolmaran

  With such success as yours

 3. Bellerophon

  Spáchaš chybu.

 4. Perkinson

  Úžasné, toto je smiešna vecNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou