Kedy zasadiť baklažán pre sadenice v roku 2019: dátumy, tabuľky, tipyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

S príchodom jari a letnej sezóny sa vášniví záhradníci obávajú prípravy na záhradníctvo: kupujú semená pre sadenice, kontrolujú pripravenosť zásob, zásoby na rašelinových kvetináčoch a rôznych hnojivách. Skúsení letní obyvatelia už dlho vedia, že sadenice by sa mali vysádzať správne a včas, preto je vhodné pristupovať k sadenám pre sadenice zodpovedne a správne a určiť: Kedy namáčať a pestovať paradajky, papriku? Kedy zasadiť baklažán pre sadenice v roku 2018?

Kedy zasadiť baklažán v roku 2018: známky, ktoré by ste mali venovať pozornosť

Aj v staroveku naši predkovia nadviazali spojenie medzi prírodnými fenoménmi, poveternostnými príznakmi, lunárnymi dňami a kvalitou rastu a následného dozrievania úrody. Snažili sme sa pozorne sledovať signály vysielané prírodou, a preto sme sa naučili pestovať vysokokvalitné a bohaté plodiny zeleniny a ovocia.

 1. V prvom rade venovali pozornosť prvému marcovému dňu: ak sa začnú neočakávané dažde, a to aj so snehom, mali by sme očakávať zásahy pri dozrievaní úrody v lete. Preto bolo potrebné sadenice zvlášť starostlivo pestovať a starať sa o ne, takže v lete bolo tvrdené a silné.
 2. Semená sadeníc by sa mali zasiať nevyhnutne na rastúcom mesiaci, a preto je tradíciou zostavovania ročného kalendára spojeného s fázami mesiaca. Výsev podľa mesačného kalendára je už dlho tradičným spôsobom výpočtu optimálneho načasovania výsevu všetkých záhradných plodín.
 3. Skúsení záhradníci vedia, že výsev semien za splnu alebo nového mesiaca je nevďačná úloha, pretože rastlina nebude rásť a harmonicky sa rozvíjať.
 4. Koreňové plodiny sa odporúčajú vysádzať počas klesajúceho mesiaca, pretože sily a šťavy rastlín vysadené počas tohto obdobia sa podľa všeobecného presvedčenia dostanú na zem. Ale pre baklažán alebo paradajka sa načasovanie výsevných semien, ktoré sa zhoduje s fázou rastúceho mesiaca, považuje za ideálne, pretože vysadená rastlina v tomto období začína aktívne rásť v prízemnej časti.

Preto skôr, ako začnete siatie semien pre budúce sadenice baklažánu, mali by ste sa pozrieť na Mesiac alebo len na mesačný kalendár.

Kedy zasiať baklažán v lunárnom kalendári

Záhradníci sú si istí, že správne zvolený priaznivý deň na siatie semien baklažánu je kľúčom k úspešnému zberu sadeníc a následnému úspešnému zberu. V rôznych oblastiach sa semená odporúčajú vysiať v rôznom čase kvôli rozdielom v klimatických podmienkach. Preto sa zostavuje lunárny kalendár s prihliadnutím na tieto vlastnosti a pokrýva niekoľko časových období možného siatia baklažánu.

baklažán

mesiac

dátum

Výsevný čas

január

4, 5,10, 30, 31

február

12, 14, 23, 28

marec

4, 14, 16, 20, 30, 31

apríl

9, 18, 22, 27

Výsadba sadeníc

máj

3, 14, 15, 24, 31

jún

2, 11, 16, 20

Baklažán je náladová a náročná zelenina. Vyžaduje si to pozornosť a náležitú starostlivosť, ktorá sa začína dodržiavaním pravidiel pre siatie a sadenie tejto zeleniny.

Nepriaznivé dni mesiaca pre baklažán

Okrem skutočnosti, že existujú dni, ktoré sa považujú za zvlášť úspešné na siatie semien a pestovanie sadeníc baklažánu, existujú dni 2018, v ktorých sa dôrazne odporúča pestovať túto zeleninu.

baklažán

mesiac

dátum

Zlé dni na siatie

január

12,28

február

11, 26

marec

12, 28

apríl

11,26

Sadenice sa neodporúčajú

máj

11, 25

jún

9, 24

Odborníci tiež odporúčajú, aby ste dodržiavali pravidlá pre výber dňa na zalievanie, spracovanie a burenie rastlín baklažánu. Verí sa, že vďaka tomu bude možné získať normálnu úrodu, inak táto zelenina nepoteší amatérskych záhradníkov.

Kedy zasadiť sadenice v skleníku

Načasovanie výsadby semien pre budúce sadenice doma sa líši od podmienok, ktoré sa používajú v profesionálnych skleníkoch a skleníkoch. Práve tieto druhy zeleniny pestované odborníkmi sú na trhoch a supermarketoch viditeľné ako prvé.

 1. Doma sa neodporúča pestovať semená pre sadenice skôr ako vo februári až marci. Tieto pojmy sa zvyčajne praktizujú napríklad na predmestiach. Semená vysadené vo februári, v čase, keď boli vysadené do zeme, sú už dosť zrelé a silné a okrem toho sú dosti ochutené.
 2. Vzhľadom na skutočnosť, že v tomto období roka ešte nie je dostatok slnečného žiarenia, by sa budúcej zelenine malo zabezpečiť kvalitné osvetlenie pomocou fitolampov alebo bežných žiariviek.

Načasovanie siatia osív pre sadenice priamo závisí od regiónu, v ktorom sa má táto zelenina pestovať. Severne od regiónu, neskôr neskôr, sú dátumy výsevu.

Kedy zasadiť baklažán v roku 2018

Odborníci upozorňujú amatérskych záhradníkov na skutočnosť, že semená by sa mali podávať najmenej dva a pol mesiaca, aby mohli rásť a rásť. V niektorých regiónoch je zelenina vysádzaná v skleníkoch koncom mája a začiatkom júna a na teplých miestach je čas na výsadbu už na otvorenom priestranstve. Pri plánovaní výsadby sa oplatí zvážiť obdobie potrebné pre sadenice, aby rástli silnejšie a tvrdšie.

baklažán

mesiac

dátum

Podmienky výsadby sadeníc v skleníku

apríl

9, 18, 22, 27

máj

3, 14, 15, 24, 31

jún

2, 11, 16, 20

Výsadba sadeníc do zeme

jún

2, 11, 16, 20

júl

4, 6, 27, 28

Neignorujte dni, v ktorých nemôžete pestovať sadenice baklažánu v zemi, podľa toho, ako ich interpretuje mesačný kalendár.

baklažán

mesiac

dátum

Nepriaznivé dni pre výsadbu sadeníc v skleníku

apríl

11, 26

máj

11, 25

jún

9, 24

Nepriaznivé dni pre výsadbu sadeníc do zeme

jún

9, 24

júl

9, 23

Dátumy výsadby a siatia baklažánu na Sibíri

Letní obyvatelia, ktorí žijú na Urale a na Sibíri, chcú tiež pestovať svoj „domáci“ baklažán, počasie ho však zastavujú počasie a nepriaznivé klimatické podmienky. Sibírski záhradníci tvrdia, že je možné pestovať túto rozmarnú zeleninu v ich regióne, stačí sa riadiť pravidlami a brať do úvahy charakteristiky výsadby.

 1. Sadenice môžete vysádzať vo vyhrievaných skleníkoch koncom apríla - začiatkom mája. Tí záhradníci, ktorých skleník sa nezohrieva, sa môžu vysádzať v bežnom skleníku koncom mája - začiatkom júna. Predpokladá sa, že Zem sa v tomto období zahreje do hĺbky asi 20 centimetrov.
 2. Tí, ktorí plánujú výsadbu sadeníc koncom mája, by sa mali starať o siatie osiva v prvých desiatich dňoch marca. Odborníci neodporúčajú odloženie výsevu, pretože sadenice si budú vyžadovať následnú transplantáciu čo najskôr v podmienkach nedostatku slnečného svetla a tepla.
 3. Baklažán na Sibíri je vysadený do zeme približne koncom mája, ak to poveternostné podmienky umožňujú. Zároveň by sa mala zelenina na určitý čas pokryť, aby sa chránila pred podchladením, av noci by sa mala zakryť dokonca aj v júli, pretože noci v sibírskych regiónoch sú nepredvídateľné.

Kedy a ako zasiať baklažán pre sadenice (video)

Baklažán: zasiať do slimáka (video)

Nezabudnite, že baklažány nepotrebujú veľa svetla: zeleninu držte otvorenú asi 10 hodín, po čom je vhodné zakryť ju. Týmto spôsobom je možné zvýšiť plodnosť a urýchliť rast rastlín.Komentáre:

 1. Gwernaeh

  Rozumiem tomu. Môžem pomôcť s rozhodnutím o otázke. Spoločne môžeme prísť k správnej odpovedi.

 2. Campbell

  I apologise, but it not absolutely approaches me. Možno stále existujú varianty?

 3. Scelftun

  FAJNNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou