Pergola na ružeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pergola pre ruže - prelamovaná podpora pre popínavé rastliny, vyrábaná v rôznych konfiguráciách. Niekoľko storočí sa honosilo umenie vztyčovania baldachýnov, tŕňov, oblúkov z mrežových štruktúr s kvetmi zelene a plamienok. Pergola začala svoju činnosť ako podpora hrozna a neskôr sa stala obľúbenou medzi záhradníkmi.

Požiadavky na podporu pre ruže

Pred vysadením horolezeckých ruží v krajine je potrebné zbaviť sa stereotypu, ktorý oni sami nájdu, kde sa budú držať. Vlastnosti potrebné na usporiadanie pergoly:

 1. Spoľahlivosť dizajnu. Kvitnúce lezecké puzdro je veľmi ťažké, preto by podpery mali byť stabilné a odolné. Je žiaduce kopať ložiskovú časť a potom pripevniť mriežky na lezenie ruží.
 2. Dekoratívny dizajn. Ruža je kvetina nádhernej krásy a mala by harmonicky zapadať do krajinného dizajnu.
 3. Zodpovedá každej rozmanitosti farieb. Jemné, ľahké a miniatúrne mriežky sú vhodnejšie pre malé, nízke farby, napríklad klematis. Objemné konštrukcie, arkády, altánky sú určené pre vysoké lezecké ruže.
 4. Kompaktnosť. Nie každý si môže dovoliť zariadiť altánok na malom priestore. Ale malá podpora, statív alebo originálny oblúk pri vchode, prepletený ružami alebo plamienkami, je prístupný pre každého.
 5. Economy. Je to jednoduchý dizajn a pergolu môžete zostaviť vlastnými rukami z improvizovaného materiálu. V predaji sú podobné kovové konštrukcie, ale po prvé, nie sú lacné a po druhé, to, čo sa predáva, nie je vždy vhodné na usporiadanie stránky.

Najčastejšie sa na malých záhradných pozemkoch používajú mreže na uľahčenie umiestnenia tkanej ruže vedľa akejkoľvek budovy.

Materiály na výrobu pergol pre ruže

Väčšina majiteľov letných domov, súkromných domov a chalúp postaví rôzne druhy altánov a markíz, ktoré nemajú v úmysle urobiť jednoduchú konštrukciu potrubí a dosiek na pestovanie niekoľkých popínavých ruží a iných popínavých rastlín. Pergola nie je len subjektom na udržanie klematis. Zakryté dekoratívnymi kvetmi môže:

 • vykonávať funkciu prechodu z jednej časti záhrady do druhej;
 • pôsobiť ako spojenie medzi budovami;
 • vymeniť časť steny na verande;
 • Vytvorte tienisté uličky.

Materiály na výrobu sa vyberajú z fotografie v závislosti od konštrukčných a konštrukčných prvkov návrhu. Najobľúbenejšie sú podpery a mreže vyrobené z kovu a dreva, kamenné budovy sú veľmi zriedkavé.

Kované pergoly v kamennom ráme a prepletené s vetvami lezúcich ruží alebo plaménok vyzerajú originálne. Takáto budova láka svojimi tieňmi a prináša pokoj za každého počasia.

Drevené podpery sa používajú v priamych konštrukciách. Ak sa robia uličky pre vysoké lezecké rastliny, tŕne a rôzne ozdobné ploty, používa sa tenká lišta a lakovaný lúč.

Najobľúbenejší je ale kovový pergola. Jeho zvláštnosťou je flexibilita, možnosť dať akýkoľvek tvar, jednoduchosť kovovej konštrukcie. To všetko vám umožňuje remeselne vyrábať rôzne mreže.

Pergoly ako podpora pre lezenie ruží

Podpora pre domácich majstrov

Ak chcete vybudovať dobrú kovovú štruktúru pre lezenie ruží, musíte určiť umiestnenie, tvar a materiál. Najzaujímavejší vzhľad a vyznačuje sa odolnosťou kovovej pergoly. Môže byť vyrobený z tvaroviek a rúrok rôznych priemerov.

Pri výbere tvaru je potrebné zohľadniť, že šírka budovy by mala byť väčšia ako výška. Úzke a vysoké pergoly sú nestabilné. Najstabilnejšou pergolou do-it-yourself je štvorec alebo široký oblúk. Flexibilita rúrok umožňuje vykonávanie výčnelkov rôznych konfigurácií. Zahnuté tyče môžete zvárať vo forme akéhokoľvek zvieraťa alebo gule a pohodlne ich pripevniť na trávnik.

Na výrobu dna sa používajú rúrky kruhového alebo štvorcového tvaru, ktoré sa spájajú a spájajú zváraním. Medzi tým môžete spustiť drôty alebo prúty rôznych priemerov.

Pergola vyrobená z kovu vlastnými rukami môže byť stacionárna a prenosná. V prvej verzii sa nadácia nalieva pod kovovú konštrukciu s inštaláciou rúrok alebo upevňovacích prvkov pre ne, nadácia je pripravená.

Nasaďte stacionárnu inštaláciu pod tŕň a prístrešky. Lezecké ruže a plamétky sa vysádzajú zvonka a tkajú sa pozdĺž roštov medzi rúrkami. Ak rastlina úplne nezakrýva oblasť podpory, má veľmi atraktívny vzhľad.

V druhom prípade je základňa zvarená tak, že kovová konštrukcia je tuhá a nedeformuje sa, keď sa prenáša z miesta na miesto. Pri presúvaní a inštalácii na novom webe sa zvyčajne používa niekoľko druhov spojovacích prostriedkov. Najspoľahlivejším a najjednoduchším je vystuženie vtlačené do zeme a k nemu pripevnená alebo priskrutkovaná základňa kovovej konštrukcie.

Rôznorodosť pri realizácii prvkov dizajnových myšlienok nevylučuje kombinovanú realizáciu záhradnej dekorácie. Patria sem:

 • kov - drevo;
 • kov je kameň;
 • drevo je kameň.

Ploty a markízy vyrobené v zmiešanom štýle a pletené krásnymi ružami a plamienkami vyzerajú obzvlášť krásne.

DIY Pergola

Pergola v dizajne

V súčasnosti získavajú vysoké oblúky lezecké rastliny. Populárne sa stalo usporiadanie svadieb a fotografovanie s podobnými dekoratívnymi prvkami. Krása a originalita tohto druhu priaznivo odlišujú pergolu od celej záhradnej architektúry.

Do módy vstúpili klenuté chodby popínavých rastlín, verandy a altánky pokryté ružami, živé ploty, domy, pozdĺž stien, z ktorých sa vetvy kvitnúceho plamienka rozširujú do módy. Terénne úpravy sú čoraz populárnejšie každý rok.

Nestačí, aby si niekto zobral základňu z háčika a vetvičky pre lezeckú rastlinu. Ale ako výsledok, s nádherným altánkom bez zvláštnych nákladov, môžete bezpečne relaxovať v tieni klematis po náročnom dni a poslať fotografiu znázorňujúcu neobvyklý typ bungalovu.

Tapisérie sú súčasťou pergoly, ale môžu to byť voľne stojace dekoratívne panely. Sú to jednoduché mriežky vyrobené z kovu alebo dreva.

Drevené mreže sú bočné časti umiestnené medzi hlavnými stĺpmi pergoly. Sú vyrobené z tenkých koľajníc, a preto sú veľmi krehké. Kovové mriežky sú odolnejšie, čo umožňuje ich použitie pre ťažšie rastliny, čo im dáva najúžasnejšie tvary.

Pergola, vykonávajúca mnoho funkcií a je neoddeliteľnou súčasťou krajiny, vyžaduje stálu starostlivosť. Dážď, zmeny teploty a ďalšie vonkajšie vplyvy nepriaznivo ovplyvňujú akýkoľvek povrch. Preto je potrebné pravidelne čistiť a zakryť pergoly, mreže a iné povrchy povlakmi odolnými voči poveternostným vplyvom.

Každý majiteľ letného domu alebo súkromného domu chce mať v záhrade zatienený útulný kútik a pergola je najoptimálnejším riešením tohto problému. Koniec koncov, môže mať formu altánku a slúži ako podpora pre tkanie kvetov a hrozna.Komentáre:

 1. Chick

  Nemáš pravdu. Som si istý. Pozývam vás, aby ste diskutovali. Píšte do PM, budeme hovoriť.

 2. Perkin

  I can find my way around this question. Is ready to help.

 3. Nilmaran

  I congratulate, this rather good idea is necessary just by the way

 4. Kenrick

  Certainly. So happens. Let's discuss this question.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou