Najkrajšie tkanie a lezenie rastlín na záhradeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V záhradnej krajine sa čoraz viac používajú jednoročné a viacročné rastliny na tkanie záhrady. Kvitnúce letné okrasné kučeravé kultúry sa na jar, v lete a na jeseň stávajú strediskom všeobecnej pozornosti chaty.

Tkanie rastlín na záhrade

V krajinnom dizajne sa používajú kučeravé trvalky a letničky. Krásne ozdobné letáky vám umožňujú ozdobiť:

 • oblúky;
 • živých plotov;
 • terasy a verandy;
 • balkóny a lodžie;
 • skalky a kvetinové záhony;
 • altány a rekreačné oblasti;
 • záhradné úpravy, vrátane stromov a vysokých kríkov.

S pevnými tkalcovskými rastlinami si môžete vytvoriť útulný tieňový roh na osobnom pozemku alebo na záhrade a tieto plodiny tiež používať vo vertikálnom teréne, aby záhradný pozemok alebo fasáda budovy získali nové farby a individuálny štýl.

Popínavé rastliny: odrody

Populárne trvalky

Najlepšie a najobľúbenejšie odrody a hybridné formy horolezeckých plodín medzi pestovateľmi kvetín sa vyznačujú priaznivou povahou, odolnosťou v zime, rýchlym rastom a odolnosťou voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. taký rastliny môžu byť kvitnúce alebo listnaté, čo vám umožňuje zvoliť najlepšiu možnosť pre úpravu terénu.

názov

Charakteristika a popis

Lezecké ruže

Výhody predstavuje bohatá paleta farieb, bohaté a dlhé kvitnutie, nenáročná starostlivosť, dostatočná odolnosť voči suchu. V zimnom období sa odporúča odstrániť z podpery a krytu

plamienok

Fialové, ružové, biele alebo modré kvety sa veľmi úspešne kombinujú s väčšinou okrasných rastlín. Pestovanie zahŕňa použitie podpery a príslušné pravidelné prerezávanie vzdušnej časti

zimolez

Kučeravé trvalky rastú veľmi dobre aj v tieňovaných oblastiach. Vytvára relatívne malé voňavé kvety zozbierané v atraktívnych kvetenstvo.

brečtan

Veľmi nenáročný a odolný lezecký závod, ktorého hlavnými výhodami sú schopnosť opletenia akéhokoľvek typu povrchu, rýchly rast a odolnosť voči nepriaznivým pôdnym a klimatickým podmienkam.

Dievčenské hrozno

Trvalka sa stáva skutočnou ozdobou pergol, tŕňov a plotov od skorej jari do neskorej jesene, vyžaduje však systematické prerezávanie v dôsledku tendencie k nadmernému zahusťovaniu.

Actinidia

Odolné zimné kvitnúce a ovocné hrozno, ideálne pre záhradné záhrady v severných oblastiach. Veľmi flexibilné stonky vyžadujú vertikálnu podporu.

chumáčkovitý

Rastlina lišty odrody Blue Moon je pozoruhodná svojou odolnosťou proti mrazu a vytvára krásne červené alebo modré kvety. Používa sa pri navrhovaní tŕňov a verand, ako aj pergol a oblúkov.

poskakovať

Bylinná dvojdomá rastlina, ktorá stúpa smerom nahor v smere hodinových ručičiek, má protiľahlé lístie listov a medzistupňové druhy

Aristolohiya

Bylinná trvalka s hladkými vzpriamenými alebo kučeravými výhonkami. Takéto dreviny sú ideálne pre záhradkárstvo a odvážne terénne úpravy

popínavé rastliny

Tkanie fotofilnej tropickej trvalky, ktorá sa musí pestovať iba v oblastiach jasne osvetlených slnečným žiarením

Krásne kučeravé kvety v chate

Dekoratívne na letných chatkách rôznych úrovní sú predovšetkým bylinné kompozície, ktoré vynikajú na pozadí fasády budov.

názov

Charakteristika a popis

Bittersweet Nighthade

Nenáročný a mrazuvzdorný lignezný ker s dlhými výhonkami. Rastie dobre nielen v strednom pruhu, ale aj na Sibíri a na Ďalekom východe. Veľmi rýchlo rastúca liana s tmavo zelenými listami a dlhými kvetmi fialovými kvetmi podobnými kvetinám záhradných zemiakov.

Vytvára podlhovasté jedovaté plody jasne červenej farby

Nadýchané Calistegia

Tento druh popínavej rastliny patrí k úzko súvisiacim druhom poľných väzníc, ale je veľmi odlišný čo do veľkosti a tvaru kvetov, pripomína svieže a nezvyčajne atraktívne froté ruže. Dosahuje výšku troch metrov, čo umožňuje jeho široké využitie pri zdobení živých plotov, ako aj pri vytváraní zelených a hojne kvitnúcich oblúkov pri vstupe do budovy. Kultúra je agresívna a môže veľmi rásť, takže pri výsadbe na osobných pozemkoch a chalupách je nevyhnutné obmedziť priestor pre rast koreňového systému. Liana je nenáročná, ale dosť tvrdá, aby tolerovala tieňovanie

lagenariya

Vyznačuje sa extrémne rýchlym rastom a extrémne aktívnym vývojom leteckých častí. Má veľmi atraktívne, zvláštne vlnité listy, pomocou ktorých sa zdobia významné ploty plotov, terás a verand a fasáda budov. Kvitnutie sa vyznačuje tvorbou jednotlivých kvetov s mimoriadne jemnou krémovou farbou. Plody pripomínajú uhorky príliš veľkých rozmerov. Pre rast a vývoj potrebuje rastlina úrodnú pôdu, dobré slnečné svetlo a pravidelné zavlažovacie činnosti

Baňa mávala

Liana má veľmi nezvyčajné ozdobné listy, ktoré majú fialovú farbu, veľmi výrazné žily, zreteľne viditeľné na šťavnatom zelenom pozadí. Na konci sezóny lístie tejto lianoidnej kultúry zmení farbu a môže zmeniť farbu na červenú, žltú alebo krémovú. Preferuje sa rast

ľahké piesčité pôdy s dobrým slnečným žiarením

Dolichos obyčajný

Dolichos sú zaradené do zoznamu najneobvyklejších a najexotickejších rastlín záhradného popínavých rastlín. Rysom je vytvorenie veľkého trojitého lístia vysoko ozdobnej fialovej. Stonky majú fialovú farbu. Dlhé kvitnúce, racemose ružové kvety, podobné molám. Priemerná dĺžka výhonku často presahuje štyri metre. Rastlina potrebuje úrodnú pôdu a dobré osvetlenie, ako aj časté zalievanie a kultiváciu

šplhavnice

Kontajner alebo črepníková kultúra zimujúca doma. Nadzemná časť rastie a vyvíja sa veľmi rýchlo. Má šťavnaté zahustené zelené alebo pestrofarebné listy, v ktorých je schopná akumulovať veľké množstvo vlhkosti počas zalievania. Nadmerné zavlažovacie opatrenia prispievajú k dostatočne viditeľnému odparovaniu vlhkosti listov

stefanotisu

Kontajnerová alebo črepníková kultúra, zimovanie nevyhnutne iba doma. Kvitnutie je pomerne dlhé, s jemnými snehovo bielymi kvetmi, ktoré majú neuveriteľne príjemnú a jemnú, rafinovanú vôňu. Musia sa používať schody alebo drôtené oblúky.

rhoicissus

Kontajnerová alebo črepníková kultúra, zimovanie nevyhnutne iba doma. Vyznačuje sa vysoko dekoratívnou vzdušnou časťou. Pri odchode a nenáročnom na pôdne podmienky v oblasti pestovania je pomerne nenáročný.

Actinidia colomictus

Má husto listnaté výhonky, ktoré veľmi dobre zatienia letné teplo altánku alebo terasy. Špeciálna krása kolimátu sa líši v polovici leta v dôsledku zmeny bronzovej farby listov na zelenú a pestrú. V poslednom štádiu vegetácie získava list neobvyklú malinovú farbu. Kvety sú veľmi voňavé, veľké, usporiadané na dlhých nohách

Ročná sveter v dekorácii záhrady

Ročná kultúra tkania je menej populárna ako trvalka. Avšak, také loachy sa osvedčili v mnohých regiónoch našej krajiny a každý rok môžu zmeniť dizajn krajiny.

Pestovanie rastlín na záhrade

názov

Charakteristika a popis

Ranná sláva

Populárny ročný kvet popínavých rastlín. Taká zviazaná väznica s kvetmi gramofónu sa často pestuje v nádobách, môže sa stať vynikajúcou clonou pre balkón alebo záhradnú terasu a stane sa aj dôstojnou ozdobou altánku alebo plotu.

Kobe

Väzby takýchto kvitnúcich rastlín sú optimálne pre vertikálne záhradníctvo a tvoria skutočný „vodopád“, ktorý predstavujú farebné zvončeky. Po odkvitnutí sa vytvoria ozdobné semená.

Sladký hrášok

Ideálna rastlina pre začiatočníkov a neskúsených záhradníkov, ktorá úspešne kombinuje nenáročnosť a vysokú dekoratívnosť. Kultúra veľmi dobre odoláva spätným mrazom a je nenáročná na pôdu.

Dekoratívne fazuľa

Fazuľa je veľmi citlivá na jarný mráz, ktorý ovplyvňuje načasovanie výsadby na otvorenom teréne. Ohnivý červený leták je široko používaný pre návrhárov krajiny ako pozadie kvetinových kompozícií s menšou veľkosťou

Dolichos alebo hyacint fazuľa

Veľmi dekoratívna dlho kvitnúca liana s fialovými alebo bielymi kvetmi zhromaždenými v racemoch a fialovými alebo tmavofialovými plochými fazuľami

Oryx je drsný

Rýchlo vytvára veľa výhonkov. Má svetlé, dlho kvitnúce kvety zozbierané vo veľmi atraktívnych, sypkých kvetinách tvaru zhlukov a listov s dvojitými cirrusmi.

Dekoratívna tekvica

Tvorí obrovské listy, ktoré v hrubej vrstve pokrývajú ploty, tŕne a verandy, pergoly a markízy. Kvetiny takejto tekvice sú svetlé a veľké, oranžové alebo žlté.

Momordica

Jasný predstaviteľ z rodiny tekvíc potrebuje úrodné a dobre osvetlené oblasti a tiež vyžaduje kompetentnú starostlivosť vo všetkých obdobiach vegetačného obdobia.

kapucínka

Ročné a viacročné bylinné rastliny sa vyznačujú veľmi rozvetvenou a šťavnatou časťou stonky a tiež majú jasné, neuveriteľne farebné kvetenstvo.

Echinocystis

Trávnatá vinica s veľmi výrazným a dobre vyvinutým vláknitým koreňovým systémom a atraktívnymi suchozemskými výhonkami

Strúhadlá na vytvorenie oblúka, altánu a fasády

Liana podobné lezecké plodiny môže predstavovať niekoľko druhov, ktoré líšia sa vzhľadom a charakteristikou:

 • postupný letničky a trvalky, rastúce vo forme koberca na zemi bez osobitnej podpory. Najobľúbenejšie lezenie po ružiach a kučeravé euonymus;
 • lipnúť letničky a trvalky, zastúpené viničom s anténami, prostredníctvom ktorých sa vykonáva pripevnenie k držiakom. Najvýznamnejšími predstaviteľmi sú sladký hrášok, echinocystis a hrozno Amur;
 • šplhanie letničky a trvalky so vzdušnými koreňmi vo forme klíčkov, z ktorých rastú na drsnom povrchu. Medzi takéto rastliny patria brečtan, kampsis a päťlisté hrozno.

Všetky tri typy sú vynikajúce na zdobenie oblúkov, tŕňov, plotov a pred obytných budov a inžinierskych sietí.

Každá letná chata s veľmi vhodnými lianovými kvetmi môže mať veľmi estetický a krásny vzhľad. Pri pestovaní by sa mali uprednostňovať najokázalejšie a najnebezpečnejšie druhy.a včasné prerezávanie vytvorí prekrásny živý plot, malebné klenuté záhradné kompozície alebo mierne zatienený a hojne kvitnúci altánok.

Lezenie ruží: StarostlivosťKomentáre:

 1. Akijinn

  Ďakujem mnohokrát

 2. Mikaktilar

  Aká očarujúca téma

 3. Hastings

  kvalita je na hovno a taka je aj norma

 4. Zulkijora

  Chcem povedať, že nemáš pravdu. Vstúpte, budeme diskutovať. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 5. Coyotl

  Verím, že robíte chybu. Navrhujem o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail na pm.

 6. Lenard

  Podľa môjho názoru spáchate chybu. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíš mi v PM.

 7. Elric

  and you tried to do so yourself?

 8. Mill

  Certainly. Súhlasím s tým, že som povedal všetko vyššie.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou