Najlepšie nápady pre nezávislú výrobu ležadla pre letnú rezidenciuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lehátko na ležadlá alebo ležadlá pre domácich majstrov je ľahké urobiť. Takýto jednoduchý domáci záhradný doplnok sa vyznačuje nielen funkčnosťou, ale stane sa aj skutočnou ozdobou miestnej oblasti. Takéto špeciálne skladacie postele sa líšia nielen veľkosťou, ale aj vzhladom.

Ležadlá a doskové postele na dávanie: hlavné typy

Chaise loung (Сhaise longue) - populárna skladacia ľahká stolička na odpočinok v ležiacej polohe. Takéto plážové konštrukcie sa ľahko transformujú. Jednoduchý drevený doplnok môže byť skvelou voľbou nielen pre pláž a vonkajšie bazény, ale často sa používa ako záhradný nábytokvýmena pohodlnej a praktickej stoličky na otvorených verandách alebo terasách. K dispozícii je verzia pre dospelých aj pre deti, na výrobu ktorej sa používa masívne drevo, odolný plast, odolný hliník alebo syntetická tkanina.

V závislosti od konštrukčných charakteristík Existuje podmienená klasifikácia takýchto výrobkov:

 • monolitické kreslápredstavujú súčasti pevne spojené k sebe, s vysokou úrovňou pevnosti a navrhnuté pre významné zaťaženie. Funkcia je bezpečnosť. Nevýhody zahŕňajú neschopnosť zložiť štruktúru a urobiť zmeny v uhle sklonu chrbta, čo komplikuje proces skladovania a prepravy;
 • monolitické stoličky so špeciálnymi vložkamivyznačuje sa veľmi vysokými dekoratívnymi hodnotami. Majú ďalšie fragmenty vyrobené z rôznych materiálov, ktoré môžu negatívne ovplyvniť úroveň spoľahlivosti a pevnosti takejto štruktúry;
 • prenosné modely, ktoré sa vyznačujú prítomnosťou špeciálnych mechanizmov, umožňujú jednoduchú a jednoduchú zmenu polohy takého kresla v obývačke bez väčších problémov. Je tu tiež veľká príležitosť zmeniť uhol sklonu na opierke a opierke hlavy. Skladací model je veľmi kompaktný a vhodný na prepravu v bežnom osobnom automobile.

Druhy ležadiel

Modely s kovovou základňou sa extrémne zriedka vykonávajú samostatne a vyznačujú sa prítomnosťou hliníkových alebo oceľových rámov s pevnými textíliami odolnými voči tkaninám. Medzi výhody takýchto sedadiel patrí nízka hmotnosť a pohyblivosť.ako aj vysoký komfort počas prevádzky. Okrem toho sa moderné materiály vyznačujú vysokou úrovňou odolnosti voči rôznym nepriaznivým vonkajším faktorom, ako aj znečistením, ktoré sa môže počas prevádzky dosiahnuť.

Ako vyrobiť drevené lehátko vlastnými rukami: kresby a fázy práce

Výkresy a výrobné schémy drevenej lehátka sú uvedené vo veľkom počte, ale ak chcete samostatne vykonať takýto návrh, môžete použiť aj jednoduchú postupnú inštrukciu.

Kreslárske dielne v Kentucky

Veľmi originálnym modelom je verzia Kentucky, kompletne zostavená z drevených blokov. Táto stolička sa dá zložiť, je veľmi pohodlné ju skladovať. Pre vlastnú výrobu budete musieť kúpiť:

 • pozinkovaný drôt s priemerom 0,4 cm;
 • šestnásť galvanizovaných sponiek;
 • kladivá a kliešte;
 • jemný brúsny papier;
 • drevené kocky s rozmermi 50x33 mm;
 • antiseptické zloženie a lak na drevo a štetec.

Nie je ťažké zostaviť štruktúru sami. Do tyčí sa vyvŕtajú diery s priemerom jeden a pol milimetra väčším ako je hrúbka použitého drôtu. V prípade potreby môžete konzoly a drôty nahradiť pozinkovanými čapmi, ktorých okraje sú pripevnené maticami a podložkami.

Jednoduchá voľba pre ručne vyrábané ležadlá z dreveného opálenia

Táto voľba je ľahko vyrobiteľná, ale skôr objemná a neumožňuje zmeniť polohu chrbta. Pred samotnou výrobou je potrebné určiť veľkosť konštrukcie. Za optimálnu dĺžku sa považuje dvojmetrové solárium so šírkou 0,6 m.

Hlavné etapy výroby modelu ležadla vyrobeného z dreva na činenie sú tieto:

 • výroba rámovej základne ležadla zo štyroch bočných stien, z ktorých dvojica je dlhá dva metre a dva sú dlhé 60 cm;
 • opláštenie vonkajšej časti rámu leštenými doskami, šírka 2,5 cm;
 • upevnenie na dlhých stranách štyroch nôh odsadených od okraja konštrukcie 80 mm pomocou pozinkovaných skrutiek;
 • Na výrobu solárií je najlepšie používať stabilné drevené klátiky s dĺžkou 100 mm.

Ďalším krokom je zostavenie grilu, ktorý je hlavnou súčasťou vonkajšieho solária. Pri použití elektrickej skladačky z drevených dosiek je potrebné rezať dosky rozmerov 10x60 cm. Všetky zúbky a nerovnosti na drevených obrobkoch musia byť odstránené jemným brúsnym papierom. Hotové dosky sú upevnené pozinkovanými skrutkami na rámovej časti stoličky a medzerou jeden a pol centimetra, čo vám umožní získať pohodlný a atraktívny produkt.

Modely s pohodlným nastaviteľným chrbtom sa vykonávajú menej často. V tomto prípade by mal byť gril rozdelený na dvojicu častí, z ktorých jedna sa používa priamo ako ležadlo a druhá časť slúži ako pohodlná čelo postele. Na spojovacie dosky sú namontované dve časti a na pripevnenie prvkov mriežky sa používajú štandardné dverové pánty požadovaných rozmerov. Na pripevnenie čela postele v určitej polohe sa používa priečna tyčka, ktorá je namontovaná na vnútornom okraji základne rámu konštrukcie. Na takúto tyč sa pomocou pozinkovaných samorezných skrutiek pripevní stojan čelnej dosky. Hotová štruktúra musí byť starostlivo obrúsená, potom by mal byť povrch potiahnutý kompozíciami na báze sušiaceho oleja alebo špeciálnych lakov.

Ako vyrobiť lehátko z masívneho dreva

Ako vyrobiť skladacie lehátko na doskovanie pre domácich majstrov

Jednou z najpohodlnejších a najjednoduchších možností pre vlastnú výrobu je látkové sedadlo na rámovej základni. Takýto model je pomerne mobilný a dá sa prepravovať z miesta na miesto a tiež ho možno ľahko zložiť do prakticky plochého stavu. Pri výrobe použitých materiálov sa uvádzajú:

 • nábytkové skrutky a matice D-8mm;
 • dve drevené lamely kruhového prierezu dlhé 65 cm;
 • dve drevené lamely kruhového prierezu dlhé 50 cm;
 • lamely pravouhlého prierezu 65 cm dlhé s prierezom 25x60 mm;
 • kus trvanlivej a vode odpudzujúcej látky s rozmermi 200 x 50 cm.

Budete tiež musieť kúpiť okrúhly pilník a jemnozrnný brúsny papier, ako aj lepidlo z PVC. Odborníci odporúčajú uprednostňovať lamely získané z dreva takých druhov, ako je dub, buk alebo breza. Ako pevná a spoľahlivá látka sa používajú druhy, ktoré sú najodolnejšie voči oderu a vyznačujú sa zvýšenými indikátormi pevnosti. Matrac teak, rovnako ako plachta, džínsovina a maskovacie látky, plátno sú najlepšie osvedčené.

Technológia výroby skladacích textílií:

 • rezanie regálov štandardnej dĺžky a dôkladné brúsenie ich povrchu brúsnym papierom;
 • vo vzdialenosti 0,7 a 0,4 m od rohov sú vyvŕtané diery, po ktorých sú brúsené okrúhlym pilníkom;
 • aby sa počas prevádzky poloha operadla zmenila, so vzdialenosťou 8,0 cm, je potrebné vykonať tri alebo štyri rezy;
 • s dostatočným odsadením z dvoch koncov drevených latiek sa vyvŕtajú otvory na usporiadanie sedadla;
 • koniec guľatých drevených líšt je namazaný lepidlom PVA a inštalovaný do vyvŕtaných otvorov.

Zostavenie rámu končí inštaláciou textilného sedadla. Prispôsobenie sedadla sa vykonáva po odmeraní hotového rámu. Priečky sú omotané okolo okraja rezu a upevnené štandardnými nábytkovými klincami. Je tiež povolená slučková montáž textilného sedadla k priečkam.

Kúpime hotové lehátko: vlastnosti typov a výberové kritériá

Lehátko je doposiaľ veľmi obľúbeným a vyhľadávaným produktom, hlavne ako pohodlný a krásny záhradný nábytok. Všetky moderné ležadlá alebo ležadlá sú rozdelené podľa materiálu použitého vo výrobnom procese. Značný počet modelov je vyrobený zo spoľahlivého a kvalitného plastu, ale existujú produkty zo spracovaného dreva a moderných kovov. Obzvlášť obľúbené sú rôzne kombinované modely.v ktorom je základňa rámu vyrobená z drevených alebo oceľových rúr a sedadlo je vyrobené z dreva alebo textílií. Niektoré ležadlá majú prútené časti na báze umelých alebo prírodných vlákien.

Výrobné výrobky vyrobené z moderných plastov rôznych farieb sú odolné voči negatívnym vonkajším vplyvomvrátane ultrafialového žiarenia, zrážok a vetra. Drevené továrenské výrobky sa vyznačujú povrchmi, ktoré prešli trojstupňovým ošetrením, ktoré predstavuje základný náter, následný náter a dekoratívny povrch, ktorý vám umožňuje prevádzkovať takéto ležadlo vo vysokej vlhkosti vonku.

Všetky výrobky sú rozdelené na skladacie a neskladacie modely. Tradičné ležadlá môžu zmeniť smer chrbta na niekoľkých pozíciách, a tiež majú stúpajúcu alebo klesajúcu nohu a čelo postele. Poloha operadla sa spravidla mení pomocou drážok umiestnených na nosnom ráme. Napríklad ležadlo Lucca nemeckého výrobcu je vyrobené na báze hliníka a moderného textilu a poloha operadla sa dá nastaviť bez toho, aby sa z miesta zdvihol uvoľnením blokovacích pák umiestnených v prístupovej oblasti.

V posledných rokoch majitelia prímestských nehnuteľností čoraz častejšie uprednostňujú pohodlnú a veľmi originálnu škálu lehátka - vévodkyne-vánku. Takýto moderný model je dizajnom predstavovaným veľmi priestranným a hlbokým kreslom s pohodlnou bočnou stoličkou, ktorá sa dá umiestniť vedľa hlavnej časti alebo sa dá upevniť upevnením. Solárium sa dá skladať a transformovať na pohodlnú stoličku alebo stoličku, ktorá je vhodná na prepravu, Najmodernejšie modely majú stúpajúcu a klesajúcu nohu, ako aj zatiahnuteľné slnečné clony, transformujúce lakťové opierky, ako aj priestranné oddiely na ukladanie rôznych doplnkov.

Ako si vyrobiť ležadlo z barelu

Drevené ležadlá alebo ležadlá sú nielen veľmi vhodné na letnú dovolenku, ale samozrejme sa môžu stať ozdobou akéhokoľvek domáceho územia. Napriek skutočnosti, že náklady na takýto produkt sú pomerne prijateľné, majitelia prímestských nehnuteľností v posledných rokoch čoraz viac sami vyrábajú ležadlá, čo vám umožňuje získať jasný a štýlový, veľmi individuálny a odolný dizajn s minimálnym časom a úsilím.Komentáre:

 1. Thain

  It is necessary to be optimistic.

 2. Gariland

  Myslím, že robím chyby. Pokúsme sa o tom diskutovať. Napíš mi v PM, hovorí s tebou.

 3. Kajirr

  aké Zlaté.))

 4. Callaghan

  I can't take part in the discussion right now - there is no free time. I will definitely express my opinion very soon.

 5. Rolland

  Dopustíte sa chyby. Poďme diskutovať.

 6. Jahi

  Pokúsil som sa získať prístup na vašu stránku cez Firefox 3. Bolo mi povedané, že táto stránka môže poškodiť váš počítač!

 7. Kasida

  Zistil som, že priznávaš chybu. Môžem to dokázať.

 8. Amen

  čítať to podľa čohoNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou