Karbofos: účel a vlastnosti aplikácie v záhradníctveWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Karbofos sa vzťahuje na široké spektrum insekticídnych a akaricídnych liekov. Zloženie výrobku patrí do triedy organofosforových zlúčenín a aktívne sa používa v záhrade.

Karbofos: o výhodách a nevýhodách tejto drogy

Aktívna toxická zložka činidla predstavuje malatión, ktorého množstvo je 0,5 dielu z celkového objemu. Vďaka vysokej koncentrácii toxínu pôsobí chemikália rýchlo as maximálnou účinnosťou na škodcov v záhradníctve, záhradníctve a kvetinárstve, ako aj je súčasťou:

 • "Fufanonona";
 • "Aliot";
 • "Alatara";
 • "Anti-roztoč";
 • "Bunchuk";
 • "Inta-CM";
 • "Iskra-M";
 • "Karbofota";
 • "Kemifosa";
 • "Novaktiona";
 • "Profilaktina";
 • „Phenaxin +“.

Výhody a nevýhody použitia:

 • vplyv je zaznamenaný výlučne v procese priameho kontaktu rozprašovanej kvapaliny s hmyzím škodcom;
 • ochranný insekticídny účinok sa pozoruje iba na úplne ošetrených častiach rastlín;
 • krátke trvanie pôsobenia a rýchla deštrukcia pod vplyvom slnečného svetla, vetra a vody;
 • pretrváva toxický účinok na niekoľko druhov rastlinných parazitov, ktoré sa pri pravidelnom používaní často stávajú návykovými.

Zrieďte pracovný štandardný roztok presne v súlade s odporúčaniami uvedenými v pokynoch z dôvodu pomerne vysokej toxicity aktívnej zložky.

Karbofos: kontrola škodcov

Zloženie a pôsobnosť nástroja v záhradníctve

V poľnohospodárskych podmienkach sa „Karbofos“ aktívne používa na rýchlu a úplnú deštrukciu škodcov sajúcich a nahlodávajúcich hmyz a je tiež veľmi účinný proti roztočom a hmyzu z veľkého rozsahu. Pri použití v otvorenom teréne má liek krátku expozičnú dobu a vyznačuje sa tiež nedostatočnou odolnosťou proti silnému vetru a vode.

Účinná toxická zložka malatiónu nemá vôňu a chuť. Priemerná doba trvania ochranného účinku na poli nepresiahne desať dní a vo skleníkovej pôde trvá trvanie aktívneho účinku maximálne jeden týždeň. V podmienkach záhradkárstva, záhradníctva a kvetinárstva je zakázané miešať Karbofos s inými druhmi prípravkov chemického pôvodu. Tiež nemôžete postrekovať produkt vo fáze kvitnutia alebo hromadenia vaječníkov.

Karbofos: návod na použitie v záhrade

V sadoch a záhradných posteliach sa výrobok používa na ničenie hmyzu a sania hmyzu, ktorý predstavuje vtáčik, voška, ​​húsenica jeleňovitej mory, bylinožravých kliešťov a hmyzu z mierky a motýľov jesť listy. Na zničenie larválneho štádia píl a húseničiek na korunách jabloní alebo hrušiek je potrebné dodržať koncentráciu liečiva 0,9% a pracovný roztok sa získa rozpustením 90 g Karbofosu v vedre teplej vody. Pri chove by si mal pamätať1, tento malatión má tepelnú a fotochemickú stabilitu a je tiež dosť ťažké ho rozpustiť vo vodnom médiu.

Spracovanie bobuľových kríkov predstavovaných egreškami, malinami a ostružinami, ako aj čiernymi, bielymi alebo červenými ríbezlmi, si vyžaduje použitie inej koncentrácie účinnej látky. V tomto prípade sa odporúča rozpustiť 75 g liečiva v vedre s vodou pri izbovej teplote. Akékoľvek kôstkové ovocie a záhradné plodiny by mali byť ošetrené štandardným 0,6% roztokom. Droga nie je schopná mať toxický účinok na vajíčka rastlinných parazitov, a preto sa vzdušné časti rastlín napadnuté roztočmi rozstrekujú trikrát, s odstupom jedného týždňa.

Pomocou riešenia založeného na Karbofose je možné účinne bojovať proti rastlinným parazitom na okrasných listoch a kvitnúcich plodinách. Dobrým výsledkom je spracovanie ružových kríkov, výsadba levandule, dekoratívnych éterických olejnín, ako aj viniča dievčenského hrozna. Výsadba malín a bobúľ záhradných jahôd pred poškodením Weevil je chránená dvojitým postrekom až do fázy aktívneho hromadného kvitnutia a bezprostredne po zbere.

Posledné ošetrenie ovocných sadov pracovným roztokom založeným na toxickej zložke malatiónu sa vykonáva asi mesiac a pol pred začiatkom hromadného zberu. Ráno alebo po západe slnka sa nastrieka tekutý insekticíd. Musíte si vybrať pokojný deň. Najlepšie je spracovanie pri teplote vzduchu 15 ° C alebo o niečo nižšej.

V procese postrekovania by mal byť povrch listu hojne zvlhčený zo všetkých strán, aby sa dosiahla maximálna insekticídna účinnosť a zaručený preventívny alebo terapeutický výsledok.

Bezpečnostné opatrenia počas spracovania

Pre ľudí a teplokrvné zvieratá liek má priemerný stupeň toxicity a patrí do tretej triedy nebezpečnosti. Pri spracovaní záhradníckych plodín alebo okrasných rastlín je však nevyhnutné dodržiavať celý rad bezpečnostných opatrení.

Pri riedení toxických látok a ich používaní na otvorenom alebo chránenom podklade sa vyžaduje odev, gumené rukavice a respirátor pre domácnosť. Po dokončení práce sa musíte osprchovať, dôkladne vypláchnuť ústa a zmeniť oblečenie. Je zakázané striekať pracovný roztok blízko domov včiel.

Akútna otrava sa vyvíja pomerne pomaly. Počiatočné príznaky intoxikácie sú stav útlaku a výraznej inhibície, ktoré sa asi po hodine nahradia stupňom motorického vzrušenia, sprevádzaného silnou saliváciou alebo silným zvracaním. U otráveného zvieraťa sa môžu vyskytnúť príznaky predstavované trasmi a klonickými kŕčmi s rýchlym povrchovým dýchaním. Napriek skutočnosti, že malatión je v procese tepelného spracovania potravín celkom zničený, je dôležité prísne dodržať dátumy posledného spracovania rastlín pred zberom.

Prípravy na záhradníctvo na jar

Dnes je „Karbofos“ takmer všade rýchlo nahradený najmodernejšími a takmer neškodnými pre človeka pyretroidy, neonikotinoidy a diazinón. Napriek tomu sa lieky založené na malatióne stále klasifikujú ako veľmi účinné lieky na ničenie škodcov, ktoré majú príliš malú citlivosť na iné typy insekticídov.Komentáre:

 1. Harriman

  I agree with told all above.

 2. Finlay

  It together. And with this I have come across. We can communicate on this topic.

 3. Dallon

  Zlúčiť. Súhlasím so všetkými vyššie uvedenými.

 4. Tehuti

  Má dnes každý odoslaný súkromné ​​správy?

 5. Columbo

  Čo by sme robili bez vášho veľmi dobrého nápaduNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou