Unikátne čínske hodvábne kuracie mäsoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čínske hodvábne kurča je jedným z najstarších plemien. O vzhľade týchto vtákov je veľa legiend, ktoré sa vyznačujú jemným našuchoreným perím a čiernou kožou. Podnikavý Holanďan, ktorý ako prvý priviedol čínske kurčatá do Európy, pri ich predaji naznačil, že tieto neobvyklé sliepky sa získali krížením bežných domácich sliepok a králikov. Toto tvrdenie samozrejme nie je pravda. Sliepky svet nepoznajú analógy týchto vtákov. V súčasnosti sa verí, že divokí predstavitelia tohto plemena boli domestikovaní v dobe pred naším letopočtom. Tieto jedinečné vtáky boli v stredoveku všeobecne známe.

Slávny cestovateľ Marco Polo opísal čínske kurčatá po svojej ceste do Číny v 13. storočí. V tejto krajine sa hodvábne kuracie mäso považuje za diétne a liečivé, ale chovalo sa nielen na jedlo, ale aj ako dekoratívne a dokonca aj na magické rituály. V Európe a Amerike sa v 18. až 19. storočí začali dovážať jedinečné sliepky s čiernym mäsom. Po dlhú dobu sa prakticky nepoužíval na získavanie mäsových a vaječných výrobkov. Je to kvôli špecifickej tmavej farbe kože mäsa a kostí tohto vtáka. Na dekoratívne účely sa však čínske hodvábne kurča v európskych krajinách chovalo už dlho.

Opis čínskych hodvábnych kurčiat

Zástupcovia tohto plemena je veľmi ťažké zamieňať s ostatnými. Svet kurčiat je veľmi rozmanitý, ale čínsky zástupca tejto rodiny sa vyznačuje jedinečnou štruktúrou peria a čiernou kožou. Tieto vtáky sa vyznačujú skôr štíhlou, ale silnou postavou. Hrudník je veľmi dobre vyvinutý. Tvar tela je okrúhly. Chrbát je široký a mierne sploštený. Vďaka tomu vyzerá vták veľmi kompaktne. Nohy sú stredne dlhé. Na každej dolnej končatine je 5 prstov a svet sliepok nepozná analógy takejto štruktúry labiek. Dva dobre vyvinuté prsty sú umiestnené za a 3 vpredu. Táto štruktúra tlapiek zodpovedá stromovému spôsobu života a bola prenášaná na domestikované vtáky od ich prastarých príbuzných.

V Číne sú tieto vtáky známe ako sliepky s vranami. Dôvodom je skutočnosť, že prvky ich kostry majú takmer čiernu farbu. Koža vtákov je tmavohnedá a svalová hmota tmavo šedá. Toto nie je náhoda. Tento jav je spôsobený impregnáciou muskuloskeletálnych tkanív špeciálnym prírodným pigmentom - eumelanínom. Vzhľadom na celý svet kurčiat je ťažké nájsť ďalšie plemeno, ktoré má podobné vlastnosti.

Pece týchto vtákov si zaslúžia osobitnú pozornosť. Vyzerá to skôr ako mäkká živočíšna kožušina. Práve kvôli tejto vlastnosti sa objavilo veľa mýtov týkajúcich sa pôvodu tohto plemena a spôsobu jeho chovu. Tieto vtáky nemajú tvrdé perie. Ich spodná časť má veľmi krehký driek, vďaka čomu je veľmi mäkký a príjemný na dotyk. Nadýchaná pokrývka vtákov má osobitnú hodnotu, pretože pri rezaní rýchlo rastie. Zo všetkej hydiny je možné na chmýří použiť iba toto plemeno, napríklad králiky alebo ovce. Ak sa dotknete kurčaťa, jeho pocity budú približne rovnaké, ako keď sa dotknete chlpatého zvieraťa. Farba peria dospelých môže byť:

 • čierna;
 • béžová,
 • oranžová;
 • biela;
 • blue;
 • citrón atď.

Väčšina odrôd tohto plemena má hladkú farbu hodvábneho peria. Súčasne majú niektoré dekoratívne kurčatá pomerne svetlý okraj tela, ale s vekom ich chlpatý hrebeň môže stmavnúť. Podobná formácia je zvyčajne jasne viditeľná u mužov. Chlpatý hrebeň na hlavách vtákov často dokonca pokrýva oči vtákov. U niektorých druhov samce nemajú na hlavách podobný útvar. V tomto prípade majú stmavený hrebeň a malé nádrže. Náušnice vtáka sú namodralé alebo tyrkysové. Metatarsus a zobák modro-čierny. Na nohách a prstoch vtáka je prítomný hodvábny perie.

Čínske hodvábne kurča

Charakteristiky produktivity čínskych hodvábnych kurčiat

V Číne je tento vták aktívne chovaný na mäso a vajcia. Hodvábne kurčatá nie sú príliš veľké. Samce zvyčajne dosahujú 1,5 kg a sliepky iba 0,8 až 1,1 kg. Napriek neobvyklej tmavej farbe má mäso z čínskeho hodvábneho kurčaťa jemnú chuť. Považuje sa za užitočnejšie a výživnejšie ako mäso iných plemien. Obsahuje vysoký obsah vitamínov skupín E, A, B a C. Po dlhých štúdiách sa zistilo, že kurčatá žiaria vo svalovom tkanive veľkým množstvom aminokyselín a globulínu. Tieto látky predlžujú mladosť, posilňujú kosti a zlepšujú celkový stav ľudského tela. Nie je prekvapujúce, že sa v tradičnej čínskej medicíne používala na liečebné účely.

Vzhľadom na to, že kurčatá dokážu pestovať perie, niektoré domácnosti ich pravidelne strihajú, aby sa zvýšila ziskovosť. Typicky je možné získať až 150 g chmýří od jedného jednotlivca. Zrážky sa môžu robiť raz mesačne. Napriek malej veľkosti týchto vtákov sú vajcia čierneho kurčaťa dosť veľké. Dosahujú hmotnosť asi 35 g. Vrstvy ich začínajú odkladať, a to od 4 do 5 mesiacov veku. Čierne kuracie vajcia majú obvykle svetlo hnedú škrupinovú farbu, takže sa navonok prakticky nelíšia od vajec iných plemien. Chuť tohto produktu u rôznych druhov vtákov mierne mení. Čínske kurčatá teda dodávajú nielen nízkotučné vysokokvalitné dietetické mäso, ale aj menej chutné a zdravé vajcia. V priemere môže jedno kurča produkovať od 100 do 180 vajec ročne. To je pomerne vysoký ukazovateľ produktivity.

Obsah čínskeho hodvábneho kurčaťa

Prítomnosť hustej hodvábnej periny diktuje jej vlastné charakteristiky starostlivosti o tieto vtáky. Svet kurčiat nepozná v tomto ohľade viac rozmarných plemien. Je žiaduce chovať čínske kurčatá v samostatných klietkach alebo v dome s hrubou podstielkou pilín alebo sena. Iba v tomto prípade zostane perie čisté a dobre upravené. Dodržiavanie hygienických noriem v priestoroch kurčiat je najdôležitejšou podmienkou chovu týchto vtákov. Vzhľadom na to, že tieto sliepky nie sú úplne schopné lietať, nie je potrebné ich vybavovať bidlami alebo vysokými boxmi na znášanie vajec. Čínske hodvábne kurčatá nie sú z hľadiska výživy príliš náročné a konzumujú rovnaké krmivo ako iné plemená. Osobitnú pozornosť si zaslúži teplotný režim. V klietkach s podlahou zo sieťoviny sa môžu vtáky držať iba pri teplote + 12 ° C a viac.

Keď teplota klesne, vtáky by mali byť premiestnené do miestnosti pre podstielky. Je veľmi dôležité chrániť hodvábne sliepky pred prievanom a vysokou vlhkosťou.

Ozdobné kurčatá sú odolné voči nízkym teplotám v dôsledku teplého krytu, takže ak majitelia týchto vtákov od nich naďalej dostávajú maximálny počet vajíčok, ďalším predpokladom je ďalšie vykurovanie domu. Na zvýšenie produktivity vajec je potrebné ďalšie osvetlenie. Ak sa čínske hodvábne kurčatá chovajú výlučne na dekoratívne účely, môžu zimovať aj v nevykurovaných miestnostiach. Na chôdzu na čerstvom vzduchu je potrebné vybaviť pero, ktoré je oplotené jemnou sieťovinou, s mäkkou podstielkou zo sena alebo pilín. To je nesmierne dôležité, pretože iba v tomto prípade budú tieto malé sliepky chránené pred dravcami vrátane domácich mačiek a neznečistia ich krásne perie.

Hodvábne kurča

Chov čínskych hodvábnych kurčiat

Na získanie kvalitného hovädzieho dobytka týchto vtákov chovatelia odporúčajú nákup vajíčok od inkubátora alebo od dospelých neprepojených jednotlivcov rôznych pohlaví. Cena sa výrazne líši, takže budúci vlastníci musia vážne uvažovať o metóde rozmnožovania vtákov a zvoliť si ten správny. Dospelí sa ponáhľajú dobre. V prípade potreby môžete kurčatá dostať aj bez špeciálneho inkubátora. Čínske hodvábne sliepky sa vyznačujú vyvinutým inštinktom pre inkubáciu, takže môžu nezávisle rozmnožovať potomstvo.

Niektorí majitelia týchto vtákov kladú vajcia iných plemien kurčiat, husí, kačíc a dokonca aj moriek, aby ich vyliahli.

Narodené mladé zvieratá si vyžadujú osobitnú pozornosť. Kurčatá tohto plemena sú o polovicu menšie ako obyčajné. Bojí sa chladu. V prvom týždni života by teplota okolia nemala klesnúť pod + 30 ° C. Keďže kurčatá rastú, je potrebné počas týždňa postupne znižovať teplotu o 3 ° C. Kurčatá sa zvyčajne už vo veku jedného mesiaca cítia pohodlne pri teplote + 18 ° C. Strava kurčiat by mala byť vyvážená a mala by obsahovať potraviny, ako napríklad:

 • varený vaječný žĺtok;
 • jogurt;
 • tvaroh;
 • krupica alebo kukuričné ​​krupice;
 • Varená mrkva;
 • špeciálne vitamínové zmesi;
 • rozdrvená vajcová škrupina.

Pri 60% by strava kurčiat mala pozostávať zo zeleného krmiva a drvených obilnín. Postupne môžete kŕmiť kurčatá nasekanou lucernou, ďatelinou, strúhaným melónom. To im umožní rýchlo rásť a rozvíjať sa. Osobitná pozornosť sa musí venovať strave kurčiat. Počas prvého mesiaca života sa kŕmenie vykonáva každé 2 hodiny. Ďalej je potrebné postupne zvyšovať interval medzi jedlami o 10 minút a postupne ustanoviť režim kŕmenia po 3 hodinách. Od 3 mesiacov veku môžete prenášať mladé kurčatá a psy na diétu pre dospelých.Komentáre:

 1. Samugore

  A very funny opinion

 2. Leax

  Between us say, you should try to look at google.com

 3. Narain

  Super, páčilo sa mi to! ;)Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou