Huby tlačidlá: kde hľadať a ako variťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Huby sú pushers, obyčajné plaváky sú biele, sú teoreticky jedlé, ale nemajú osobitnú výživovú hodnotu. Úzko príbuzným druhom húsenice bieleho je huby vznášajúce sa oranžovo, opis odrôd je veľmi blízky.

Opis húb

Priemer stehna dospelej vzorky bieleho posúvača, Amanitopsis alba, je 8 až 20 mm a dĺžka je 5 až 15 cm. Noha má bielu alebo sivobielu farbu a vo vnútri je dutá. Plavák zo šafranu (Amanita crocea) sa líši od šedého plaváka (Amanita vaginata) zafarbením povrchu čiapky. Táto podmienene jedlá huba má dobrú chuť a vlastnosti a základným ukazovateľom výživovej hodnoty je blízka tmavohnedému plaváku (Amanitaumbrinolutea). Má pomerne výraznú hubovú arómu.

Čiapka má na okrajoch zreteľné jazvy. Povrch plodu môže mať rôznu farbu, vrátane sivých, žlto-šedých, sivohnedých, oranžových odtieňov. Priemer uzáverov posunovača vzorky pre dospelých je väčší ako 4 až 9 cm Mladé huby majú klobúk v tvare zvona, zatiaľ čo dospelí môžu mať klobúk plochý alebo vypuklý.

Dosky sú zafarbené na bielo, dostatočne široké a často umiestnené, voľné. Spórový prášok je biely. Spory majú relatívne vyrovnaný kruhový tvar, často sférický, s hladkým povrchom. Žiadne zafarbenie. Spory sú vždy nemyloidné.

Druhy dobre známe väčšine zberačov húb sú podmienečne jedlé, majú relatívne dobré chuťové vlastnosti, ale zriedka sa zberajú kvôli prítomnosti veľmi krehkého klobúka, vďaka ktorému sú huby nevhodné na prepravu alebo spracovanie. Okrem toho je mnoho hubárov odradených nebezpečnou podobnosťou tlačiacich hadíc s jedovatou agarikou.

Hubičky na huby: popis

Biologické vlastnosti

Najčastejšie sa tento druh vyskytuje v listnatých lesoch, pod brezami. Huba najlepšie rastie na kyslých alebo neutrálnych pôdach. Pushers obsahujú betaín, ktorý hrá veľmi dôležitú úlohu v hlavných metabolických procesoch. Okrem bieleho tlaku var. alba, v lesnom pásme našej krajiny sú najbežnejšie tieto odrody:

 • var. vaginata alebo sivá, s bielo-šedým klobúkom na belavej nohe s bielym Volvo;
 • var. olovená alebo tlačná olovo šedá, s vrchnákom veľmi charakteristickej olovo šedej farby a modrastým nádychom nohy;
 • var. olivaceoviridis alebo olivovo zelený posúvač;
 • submembranacea alebo plávajúce tkanivo.

Neskúsení zberači húb často zamieňajú jedlé tlačidlá s jedovatými predstaviteľmi rodu Amanita. Charakteristickým znakom jedlých húb je Volvo s volným vreckom a dobre definované rebrované okraje viečka. Vrchol plodov Amanitopsis sa vyskytuje v prvej dekáde júla a trvá najčastejšie až do posledných septembrových dní.

Varenie aplikácie

Malá podmienečne jedlá huba, podľa väčšiny hubárov, má veľmi priemernú chuť. Používa sa pri varení po krátkom vare, veľmi vhodný na sušenie. Amanitopsis sa používa na prípravu prvého a druhého jedla, ako aj rôznych občerstvení.

Proces prípravy strúhadiel sa nelíši od použitia iných druhov húb na varenie. Mali by byť veľmi starostlivo očistené od nečistôt a dôkladne umyť. Varné tlačidlá sa odporúčajú 40 - 50 minút. Amanitopsis môžete soliť a marinovať bez toho, aby ste najskôr namočili alebo oparili.

Domáce húbové polievky sa najčastejšie pripravujú pomocou tlačiek. Varené huby opláchnite a znova pridajte vodu, pridajte nakrájané zemiaky, mrkvu a ochucovadlá. Odporúčame podávať misku s kyslou smotanou a nasekanými bylinkami. Zemiaky pečené s hubami Amanitopsis alba a syrom majú dobrú chuť. Pred pečením musia byť príchytky uvarené.

Ako pripraviť hubovú polievku

Pushers sú veľmi krehké a jemné huby, ktoré si vyžadujú obzvlášť opatrný prístup. Pri ich zbere je potrebné postupovať veľmi opatrne: v posledných rokoch sa medzi príčiny silnej otravy často nazýva falošné tlačky, ktoré zahŕňajú asi desať príbuzných húb z rodiny Mukhomorov.Komentáre:

 1. Reading

  Myslím, že nemáš pravdu. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM.

 2. Gildas

  I wish to speak with you, I have something to say on this subject.

 3. Pueblo

  Dnes som o tejto téme veľa čítal.

 4. Acestes

  Wonderful, very valuable thoughtNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou