Výsadba sadeníc ovocných stromov a kríkov na jarWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri pestovaní záhradných plodín v Moskovskom regióne a vo väčšine regiónov Ruska sa sadenice ovocných stromov zvyčajne vysádzajú na jar. Tento postup nie je pre záhradníka zaťažujúci a zaručuje prežitie takmer všetkých ovocných a bobuľových kríkov a stromov.

Dátumy pristátia v lunárnom kalendári

Lunárny kalendár je založený na obdobiach fázovej zmeny mesiaca, tj synodických mesiacov. Mnoho amatérskych záhradníkov aktívne používa lunárne a lunárne solárne kalendáre, aby určilo, kedy je najlepšie vysadiť rastliny na jar alebo na jeseň v prostredí usadlosti.

Podľa lunárneho kalendára sa neodporúča pestovať a transplantovať rastliny ovocia a bobule v úplňku, Na správne sadenie rastlín a získanie zdravej a hojnej ovocnej alebo bobuľovej kultúry plodov je vhodné dodržať dátumy uvedené v tabuľke.

Záhradná kultúraMarcové pristávacie dniDni pristátia v apríliMôžu dni pristátia
Sadenice marhúľ, čerešní a sliviek1 a 2 28 a 292 a 3 29 a 303 a 4 30 a 31
Sadenice kdoule a hrušky1 a 2 6 a 72 a 3 29 a 303 a 4 23, 27 a 28
Sadenice hlohu2 a 7 293 26 a 3023, 27 a 28, 31
Sadenice z bobúľ, lícnych ruží a rakytníkov6 a 725 a 26, 294 27 a 28
Sadenice egrešov, malín a ríbezlí7 28 a 293 25 a 3023, 27 a 28, 31
Sadenice jabloníPristátie je nežiaduce2 a 3 25 a 26 29 a 303 a 4 27 a 28 30 a 31
Sladké čerešne7 a 292 a 3 253 a 4 27

Optimálny čas pre výsadbu sadeníc stromov a kríkov na predmestí

Klimatické podmienky v Moskovskom regióne sú mierne kontinentálne a prechádzajú z mierneho európskeho podnebia na výrazne kontinentálnu Áziu. Takéto vlastnosti spolu s kvalitatívnymi charakteristikami pôdy na predmestiach robia jarnú výsadbu plodín ovocia a bobúľ optimálnou. Pri výbere načasovania podujatia je potrebné pamätať na to, že na území moskovského regiónu prevládajú tieto druhy pôdy:

 • neplodné, ktoré potrebujú pravidelné hnojenie, sodno-podzolické pôdy;
 • ílovité a ílovité pôdy so stredne silnou podzolzhennoy - na vyvýšenom mieste;
 • sodno-podzolické, močiare, piesčité a piesčité pôdy - na vyššom teréne.

Vlastnosti pôdy ovplyvňujú stupeň otepľovania na jar. Bez ohľadu na druh pôdy sa však musí výsadba plodín bobule a ovocia vykonávať pred tokom miazgy a pučaním, čo zvyšuje mieru prežitia rastliny. Mimoriadne dôležitá je skorá jarná výsadba čerešní a višní, ktoré po výsadbe na jeseň veľmi často zamrznú. Marhule sa môžu pestovať až v tretej dekáde apríla, po dostatočnom zahriatí pôdy as minimálnym rizikom jarných spätných mrazov. Ovocné rastliny ako napr jablone, hrušky a slivky na južnom predmestí môžu byť vysadené nielen začiatkom jari, ale aj na jeseň, asi mesiac a pol pred silnými mrazmi.

V posledných rokoch sa zvýšil podiel predaja sadivového materiálu s uzavretým koreňovým systémom. Takéto rastliny nie sú zvlášť náročné na načasovanie výsadby na trvalom mieste, takže sa môžu pestovať na jar aj začiatkom jesene. Je však veľmi dôležité, aby sa rastlina presne pestovala v predávanom obale a nebola tam presadená bezprostredne pred predajom.

Aby nedošlo k oneskoreniu výsadby na jar, výsadbové jamy by sa mali pripraviť na jeseň, pričom sa musí dodržať nevyhnutná veľkosť a vzdialenosť medzi výsadbami ovocných a bobuľových plodín.

Sadenice ovocných stromov: výsadba na jar

Pravidlá vykládky

V prvých pár rokoch po výsadbe na trvalom mieste mladý strom alebo krík používa látky, ktoré sa do výsadby zaviedli počas výsadby na výživu, čo znamená správnu prípravu pôdy a správne obohatenie potrebnými živinami. Príprava jame na jeseň umožňuje, aby sa pôda v zimnom období úplne usadila. Najlepšia miera prežitia rastlín sa pozoruje v guľatých jamách so strmými stenami.

Priemerná veľkosť výsadbovej jamy závisí od veku a druhu kultúry ovocia a bobúľ, ako aj od štrukturálnych parametrov pôdy v oblasti vykládky:

 • prítomnosť kultivovaných pôd s dostatočne vysokou úrovňou úrodnosti zahŕňa prípravu výsadbových jám s priemerom a hĺbkou 70 - 75 cm;
 • na panenskej pôde by mali byť rozmery jamy asi dva až trikrát väčšie ako štandardné rozmery, čo zabezpečí koreňovému systému výživu v dôsledku prirodzenej úrodnej pôdnej zmesi;
 • v podmienkach ťažkých a ílových a piesočnatých pôd by ukazovatele hĺbky a priemer pristávacej jamy mali byť približne 0,9 - 1,0 m.

Najlepšou možnosťou by bolo sadenie rastlín na ľahkých piesčitých pôdach s dobrou úrovňou priepustnosti pre vodu. Aby sa znížili ukazovatele filtrácie, spodok výsadbovej jamy by mal byť pokrytý ílovou vrstvou s rašelinou v pomere 50/50, ktorej hrúbka by mala byť asi 10 cm. Na záhradných plantážach na slabých druhoch podnoží sú najlepšie plochy zastúpené priedušnými pôdami, ako aj gaštanovo-hlinitými pôdami.

Vrchná vrstva odstránenej pôdy by sa mala zmiešať s 18 - 20 kg zhnitého hnoja alebo 25 - 30 kg rašeliny a tiež pridať 0,3 kg superfosfátu a 0,15 kg hnojív potaše. Bez ohľadu na spôsob výsadby je potrebné rovnomerne distribuovať koreňový systém pozdĺž pristávacej jamy. Ihneď po výsadbe sa odporúča orezať letecké časti o jednu tretinu, čím sa obnoví rovnováha medzi koreňovým systémom a korunkou.

Starostlivosť po pristátí

Štandardná starostlivosť o ovocné plantáže zahŕňa vykonávanie všetkých základných poľnohospodárskych opatrení:

 • starostlivosť o korunu sa začína v druhom roku po výsadbe rastlín na stálom mieste;
 • v prvých rokoch sú ovocné stromy a bobuľové kríky pre dobrý rast a úplný rozvoj obzvlášť dôležité v oblasti starostlivosti o pôdu v oblasti blízkej stonky;
 • vo fáze jarného výkopu pôdy by projekcie koruny mali zahŕňať organické látky, fosfor a potaš, ako aj dusíkaté hnojivá;
 • pri nedostatočnej pôdnej vlhkosti je potrebné vykonať zavlažovanie na jar a na jeseň;
 • všetky práce na tvarovaní a orezávaní sa musia dokončiť skôr, ako začnú obličky aktívne rásť;
 • ešte pred rozkvetom púčikov sa záhradné rastliny ošetria 1% roztokom medi alebo 2% roztokom síranu železa;
 • v podmienkach neskorých mrazov s oneskoreným návratom je potrebné vykonávať dym alebo kropenie rastlín;
 • po dažďoch a zavlažovacích opatreniach je dôležité uvoľnenie pôdy v blízkych kmeňových kruhoch, čo pomáha zlepšiť prísun kyslíka do koreňového systému pestovaných plodín.

Ako pestovať sadenice ruží

Hlavným záujmom záhradníka v lete je plne zabezpečiť zvýšený dopyt po ovocných stromoch a kríkoch bobúľ po základných živinách a vlhkosti, ako aj ochrana výsadby pred škodcami a chorobami a odstraňovanie buriny.Komentáre:

 1. Durant

  Načrtne váš zdravotný stav,

 2. Danos

  úžasné, toto veľmi cenné posolstvo

 3. Tygogor

  Mýliš sa. Dokážem to dokázať. Napíš mi v PM.

 4. Fautaur

  staromódny

 5. Goltigul

  Slabá útecha!

 6. Loman

  Exceptional delusions, in my opinionNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou