Najkrajšie a najpopulárnejšie odrody gloxínieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ohromí mimoriadnou krásou gloxinia Esenia. Kvetinárstva, ktoré majú radi pestovanie kvetín, zaznamenávajú širokú škálu rastlinných druhov. Chovatelia sa snažili, aby si každý mohol zvoliť tú najlepšiu možnosť, ktorá si nevyžaduje osobitnú starostlivosť a je vysoko dekoratívna.

Všeobecné informácie

Gloxinia je izbový kvet. Inak sa to nazýva synningia. Jedná sa o bylinkovú vytrvalú rastlinu. Má odnože vo forme hľúz, je predstaviteľom rodiny Gesneriaceae.

Listy sú zamatové, rastú v šírke, vyznačujú sa strednou hrúbkou. Z listov pochádza príjemná jemná vôňa. Gloxinia má veľmi krásne kvety. Každá kvetina vyzerá ako zvonček alebo topánka. Sú umiestnené na rôznych stopkách. Kvety sa líšia v širokej škále odtieňov. Sfarbenie sa môže líšiť.

Napríklad je to biela, ružová, fialová, červená atď. Medzi rôznymi rastlinami existujú jednoduché odrody, froté. Na okrajoch kvetov je hranica, úhľadný límec. Povrch vo vnútri je pokrytý škvrnami tmavšej alebo svetlejšej farby. Doba kvitnutia zvyčajne klesá na marec a apríl.

Rodiskom gloxínie je Južná Amerika (Brazília). V európskych krajinách sa s kvetinou stretli až v 19. storočí.

Aby ľudia vyjadrili svoje pocity, vo východných krajinách bol vynájdený jazyk kvetov. Význam gloxinie je láska, ktorá vzniká na prvý pohľad. Preto sa rastlina používa ako druh láskavého talismanu, ktorý do vzťahu prináša mier a harmóniu.

Rastlina má neobvyklú schopnosť. Pomáha zmierniť únavu, napätie u človeka, ktorý sa dlhodobo zaoberá monotónnou fyzickou alebo duševnou prácou.

Jeho odrody sú neuveriteľné vo farbe. Katalóg, v ktorom sú uvedené všetky možnosti, je k dispozícii na webových stránkach Svyatoslava Siletského. Zhromaždil všetky prípady, dokonca aj rastliny, ktoré chovatelia vymysleli v roku 2015.

Najbežnejšie typy

Gloxinia Royal je jedným z najpopulárnejších a najbežnejších predstaviteľov. Má nízku výšku (do 10 cm), ale rastlina má silné výhonky. Na nich sa položí asi 12 listov a zvyčajne stoja v pároch. Samotné listy sú dosť veľké a môžu dosahovať dĺžku 20 cm, majú zaujímavý tvar pripomínajúci ovál. Vyznačujú sa aj špecifickou zelenou farbou. Kvety majú tmavo fialovú farbu, sú dosť veľké, pretože ich priemer je v priemere 7 cm.

Krása gloxinie v jej vzhľade pripomína Royal. Listy rastliny majú mierne inú farbu, pretože ich odtieň je o niečo svetlejší. Okrem toho na jej listoch nie sú pruhy striebornej farby. Krása gloxinia má veľké kvety. Najčastejšie sú fialové a môžu sa vyskytnúť aj varianty fialovej farby.

Yesenia je obľúbená u pestovateľov kvetín kvôli tomu, že jej kvety sú froté, a to zvonku vyzerá veľmi atraktívne. Ich farba je obvykle vínová alebo cvikla. Kvety na kríku sú hojne umiestnené a samotný krík sa vyznačuje kompaktnosťou. Listy na vonkajšej strane sa podobajú zamatu.

Zaujímavé možnosti

Gloxinia Madonna je obľúbená pre svoju farbu. Pre kvety Madony je určitá čipka vzdušná, sú biele a ich stred je žltý alebo dokonca citrónový. Na lístkoch je strapec, ktorý vizuálne zväčšuje objem kvetu. Stonka, na ktorej sa nachádzajú kvetenstvo. dostatočne vysoko, sú naň umiestnené veľké listy, ktorých farba je uvedená v svetlozelených odtieňoch. Kvetinári poznamenávajú, že Madona sa šíri dostatočne ľahko a je dobre prijatá.

Terry white gloxinia má pomerne veľké kvety, ktorých krk je maľovaný zelenou a citrónovou farbou. Listy sú zelené so smaragdovým odtieňom, stonka sa vyznačuje vysokou pevnosťou, ale nie príliš vysoká. Krídla sa vyznačujú vysokou mierou kompaktnosti.

Broskyňovo - froté gloxíny, ktoré sú maľované v jemných odtieňoch ružovej. V strednej časti plátku je pomerne široký, ale rozmazaný prúžok. Jeho farba je tmavo ružová, ale v strede sú druhy s mäkšou paletou. V hrdle kvetu môžete vidieť malé biele bodky. Stonka, na ktorej sú umiestnené kvety, je nízka. Niekedy sa nachádzajú kvety, maľované bielymi a ich stredná časť je ružová.

Snehová kráľovná je predstaviteľom froté gloxinie. Jej kvety sú dosť veľké. Uprostred kvetu je fialová a zvyšok plátku je biely. Aj keď kvetinárstva majú varianty s fialovou farbou, ktoré možno získať pomocou určitých technológií starostlivosti o rastlinu. Okraje okvetných lístkov takejto rastliny sú orámované čiarou lila. Kríky sú kompaktné.

Gloxinia Súhvezdie lásky je svetlý froté kvet, ktorý je ohraničený vínovou tvárou. Krk je ľahký, praktický biely. Okvetné lístky nie sú príliš veľké, stonky sú silné. Pri odchode nenáročné.

Atraktívny vzhľad

Scarlet je izbová rastlina z kategórie froté gloxínia, ktorá je maľovaná v jahodových odtieňoch. Na okrajoch lístkov je umiestnený biely okraj. Stonky sú silné, ale nízke. Kríky sú kompaktné. Pre tento kultivar gloxinia je nespočetné kvitnutie kvetov.

Gloxinia Bohemia je zaujímavá pre svoje froté jasne červené lístky s ružovým okrajom. Kríky Čiech sú kompaktné a stonky nie sú príliš vysoké.

Docela populárna je froté kvety Merry Dancers. Veselé tanečnice gloxinia sú fascinujúce citrónovým krkom, bielou strednou časťou lístkov a modrými okrajmi.

Gloxinia Negro dostala toto meno kvôli veľkým tmavým froté kvetom fialového odtieňa. Ak sa pozriete na rastliny blízko, zdá sa, že v lístkoch je zamatový odtieň. Stonky kvetu sú krátke, vďaka čomu je krík malý.

Blanche de Meru je zvláštna odroda, pretože sa vyznačuje pomerne veľkými kvetmi s malinovým okrajom.

Gloxinia Multi Belz Mix predstavujú veľké dvojité kvety, ktoré sa svojou formou podobajú gramofónom. Môže mať fialovú a ružovú farbu. Na 1 kríku počas obdobia kvitnutia je naraz až 20 kvetov. Je to dosť náročné na veľa svetla.

Gloxinia tiger blue je medzi záhradníkmi veľmi obľúbená. Krk kvetov je biely a okraj má fialovú farbu. Rastlina kvitne hojne, iba ak je poskytnutá náležitá starostlivosť.

Vytrvalé rastliny zahŕňajú pomerne zaujímavú gloxiniu, princa Alberta. Uvedená odroda má veľké fialové kvety a na kríži ich je dosť. Výška kmeňa nepresahuje 25 cm.

Vychutnajte si pozornosť

Salome je kvetina s bielou strednou časťou lístkov a ružovými bodkami. Okraj je natretý v svetloružových odtieňoch. Stopky Solomei sú dosť vysoké.

Zobraziť Sharon Stone patrí medzi najkrajšie izbové rastliny. Všetko kvôli tomu, že jej kvety sú veľké, husté a froté. Ich vlastnosťou je ružová hranica lístkov.

Gruzínsko sa vyznačuje prítomnosťou veľkých froté a bielych púčikov. Na okvetných lístkoch je malé množstvo svetloružového postreku.

Variety Dolce Vita má neuveriteľné kúzlo a je schopný očariť, pretože má veľmi veľké ružové kvety s perlovými tónmi. Okvetné lístky sú zvlnené.

Gloxinia Malina je natretá malinovou farbou. Okvetné lístky samotné sú biele a prepletené malinami. Na tomto pozadí vyzerajú veľmi výhodné krásne veľké listy s jasne zelenou paletou.

Gloxinia Priceless Luxury vyzerá veľmi atraktívne. Jej froté kvety sú malinovo sfarbené, niekedy čerešňové. Stonky danej rastliny sú pomerne krátke, vďaka čomu je Bush čistý a kompaktný.

Gloxinia Brockade je zástupcom radu hybridov. Vyznačuje sa vysokou froté. Kríky sú kompaktné, stonky sú nízke, pretože nedosahujú výšku viac ako 20 cm, listy sú malé. Farba okvetných lístkov je odlišná, najčastejšie sa však vyskytujú ružové možnosti.

Fialové kvety majú fialovú. Je to izbová rastlina, ktorú množia hľuzy. Krík rastie malý, pretože jeho maximálna výška dosahuje iba 25 cm, listy sú tmavozelenej farby a sú zamatovo hebké.

Fialovo-fialové tóny sú charakteristické Voloshkou. Krk kvetu je biely, froté lístky s prítomnosťou veľkého množstva škvŕn. Kvetenstvo sú veľké.

Gloxinia Sea Princess je stredne veľké kríky, na ktorých chvália veľké dvojité froté kvety. Pozdĺž okrajov okvetných lístkov je úzka fialová alebo modrá hranica.

Gloxinia Madagaskar má veľké kvety. Sú froté, zamatové. Ich farba zahŕňa svetlé odtiene modrej. Je to skôr rozmarná izbová rastlina, ktorá miluje teplo a svetlo, ale bolestivo reaguje na priame slnečné svetlo. Tiež miluje veľa vlhkosti.

Propagácia gloxínie fragmentmi listov (video)

Froté veľkoleposť

Gloxinia Chilliose vyzerá veľmi atraktívne. Jeho dvojité kvety majú veľký priemer, bielu farbu. Okvetné lístky sú pokryté hrachom fialovo-fialového odtieňa, je tu fialová s fialovým odtieňom okraja. Odroda sa vyznačuje kompaktnými puzdrami.

Gloxinia Shadow of the Moon patrí do froté odrody, obdarenej veľkými kvetmi. Na okvetných lístkoch je široký fialový rám, neobvyklé a neživé kvety dávajú biele škvrny. Medzi znalcami a profesionálmi je odroda uznávaná ako majstrovské dielo.

Gloxinia Winter Cherry má podobný vzhľad ako predchádzajúca odroda, ale jej lístky sú zdobené malým hráškom, ktorý hrá v vínovej a fialovej farbe. Kríky vyzerajú v kvetináčoch na parapetoch veľmi krásne, dekoratívnosť zdôrazňuje kompaktná elegantná krík s krátkymi stopkami.

Gloxinia Cleopatra je froté odroda. Neskúsená osoba ju nebude môcť od vonkajšej identity okamžite odlíšiť od odrody Winter Cherry.

Jednou z najkrajších odrôd z froté froté je odroda Mliečna dráha. Okamžite ohromí jeho luxus, originalitu a majestátnosť. Priemer kvetov je veľmi veľký. Na bielych lístkoch sa nachádzajú bodky (fialová, fialová), na okrajoch farby menej jasné, čo dodáva vylepšenie. Listy sú vybavené pruhom strieborného odtieňa, samotná spodná časť listu je svetlozelená. Stopky tejto odrody sú stredne dlhé, ale to neznižuje vonkajšiu príťažlivosť.

Obzvlášť populárne sú odrody s neobvyklými alebo slávnostnými názvami. Napríklad svadba gloxinia Chintz. Môže byť odovzdaná manželom ako symbolický darček k výročiu. Na bielom pozadí lístkov je fialová farba. Na okrajoch je tenký okraj (tam je bodka veľmi hustá, farba je fialová). Terry Sudarushka sa líši v romantike a hravosti. Na bielych lístkoch sú jasne viditeľné stredne veľké hrachy. Ich farba je červená s ružovým odtieňom. Sudarushka má silné stopky, kompaktné kríky.

Odroda Pani Valevskaya je mimoriadne dekoratívna. Hlavná farba kvetov je biela, sú froté. Hranica sa zreteľne odlišuje od bieleho pozadia, keď karmínovo červená. Na kompaktných puzdrách sú malé, ale silné stopky.

Gloxinia Scarlet Etude má okolo okrajov červenú farbu. Na okvetných lístkoch môžete vidieť nielen tmavo červený hrášok, ale aj pomlčky, čo dodáva exotiku. Stopky v tejto odrode sú dlhé.

Gloxinia Charm dobýva kontrastom jemného froté bieleho základu a bohatého ružového rámu okolo okrajov. Svetloružový hrášok sa náhodne umiestni do kvetu. Stopky sú strednej dĺžky a špeciálnej sily, kríky sú elegantné, kompaktné.

Krásy gloxínie (video)

Zaujímavé informácie

Opísané rastliny sú klasifikované podľa rôznych charakteristík. Kvetina je rozdelená podľa jej vlastností. Na základe počtu riadkov, v ktorých sa nachádzajú okvetné lístky, sa rozlišuje jednoduchý a dvojitý kvet. Jeden riadok má jednoduché typy a v froté vzorkách sa počíta z dvoch alebo viacerých riadkov. U dvojitých kvetov je vzhľad podobný ružici alebo klinčeku. Medzi froté možnosti je možné rozlíšiť japonskú odrodu chovanú najlepšími japonskými chovateľmi Brocade f1. Jej záhradníci sú veľmi radi.

K dispozícii je brokát červenej a modrej farby. Existujú nielen obyčajné lístky. Vo verzii Brocade Red and White je základňa ružová, červená s nevyhnutne bielym rámom. Farba:

 • biely okraj picoti, ktorý zreteľne vyniká na červenom alebo modrom pozadí;
 • počas kvitnutia svieža kytica;
 • obdobie hojného kvitnutia je dlhé;
 • kompaktnosť, krátka postava.

Dvojročná rastlina dokáže rozpustiť 25 pukov. Letáky vyzerajú zamatovo, ich veľkosť je malá. Ak porovnáte kvetinu s obyčajným vývodom, jej veľkosť sa zdá byť obrovská.

Ak vezmeme do úvahy farbu koruna, potom môžeme rozlíšiť tigre, kvety rovnakej farby a chintz možnosti. Pre exempláre chintzov je bežné, že majú hrášok alebo škvrny z jediného farebného plátku s rovnakým priemerom, ktorý sa líši od pozadia. Na tigrínoch je prítomný hrach alebo zrno s rámom pozdĺž okrajov. Na plných farbách existuje šanca na prítomnosť bielych prostriedkov.

Tvar kvetov sa môže tiež líšiť. Na tomto základe môžete rozlíšiť teidea a zvončeky. Vzhľad gloxinia teidea pripomína topánku. Na takýchto kvetinách, 5 okvetných lístkoch, sú na niektorých miestach mierne objemné, pretiahnuté.

Gloxinia sa považuje za známku Býk. Ak má toto znamenie kvetináč v dome, jeho majiteľovi určite prinesie bohatstvo, materiálnu prosperitu a prosperitu. U človeka sa psychoemotačný stav výrazne zlepší, vo fyzickej rovine bude telo naplnené energiou a silou. Energia v dome sa normalizuje. V procese získavania je však dôležité nezamieňať si ho s inou izbovou rastlinou, napríklad Senpolia je podobná.

Pri kúpe kvetu musíte listy starostlivo zvážiť. Mali by byť bez akýchkoľvek škvŕn alebo stôp škodlivých mikroorganizmov. Zdravé letáky sú odolné. Ak si chcete kúpiť hľuzy, musíte sa ich dotknúť a skontrolovať dostatočnú úroveň pružnosti a hustoty.

Sinningia je zaslúžene populárna po celom svete. Milujú ju nielen pre krásu, príjemnú vôňu, ale aj pre svoje špeciálne vlastnosti (vo forme talizmana, talizmana). Kvetina môže byť skvelým darčekom pre blízkych alebo veľkým nákupom pre váš domov.Komentáre:

 1. Malami

  the excellent and timely message.

 2. Grogore

  Dobrý deň, neviem kam napísať napíšem sem. Prihlásil som sa na odber RSS vašej stránky a text je zobrazený hieroglyfmi, pomôžte mi prosím e-mailom

 3. Xavier

  I join. And I have faced it.

 4. Lebna

  V tom je niečo. Súhlasím s vami, ďakujem vám za pomoc v tejto veci. Ako vždy, všetky dômyselné sú jednoduché.

 5. Dhruv

  Similar there is something?

 6. John

  Hooray! Our winners :)

 7. Hok'ee

  Stále to?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou