Dahlias na jar: výsadba a starostlivosť o rastlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kvetinárstva milujú dahlias, výsadba a starostlivosť na jar, ktoré vyžadujú veľa času a pozornosti. Tieto kvety patria do rodiny Astrov. Dahlias sú termofilné viacročné rastliny. Pre nich je teplota pod +20 C je kritický, hľuzy sa musia vykopať a uskladniť na zimu až do nasledujúcej výsadbovej sezóny. V chladnom podnebí sa rastlina považuje za ročnú.

Čo potrebujete vedieť pred nákupom hľúz

Dahlia je vysadená na jar. Výsadbový materiál sa uvádza do predaja koncom februára, je preto dôležité ponáhľať sa s nákupom, keďže medzi pestovateľmi kvetov je obľúbená dahlia a nové odrody sa rýchlo vypredávajú.

Aby sa zaručilo klíčenie dahlia, ubezpečte sa, že sadivový materiál je zdravý:

 • bez hniloby;
 • žiadna forma;
 • prítomnosť embrya rastu.

Zhnitý, majúci mäkké časti hľúz, zbavte suché odnože.

Hľuzy Dahlia ponúkané na predaj môžu mať niekoľko pukov. To umožňuje zvýšiť množstvo sadivového materiálu. Musia byť rozdelené na časti. Rozdelenie sa vykonáva s cieľom zvýšiť počet výsadbových jednotiek a zväčšiť plochu oddenku, čo zlepšuje výživu budúcich výhonkov. Keď rastlina dostáva správnu výživu, zvyšuje sa množstvo a kvalita kvetov.

Existujú delenki na predaj - časti podzemku, ktoré majú 1-2 obličky a koreňový krk - miesto, kde stonka ide do koreňa.

Je spoľahlivejšie množiť na jar jarné dahlia. Zakúpený materiál starostlivo preskúmame, odstránime suché rozbité, príliš tenké časti, odpadky. Pri delení hľúz dahlia na klíčenie opúšťa jednu obličku a koreňový krk (alebo jeho časť). Hľuzy Dahlia sú rozdelené ostrým nožom. Plátky sú poprášené popolom, aktívnym uhlím, škoricou alebo žiarivo zelenou farbou.

Po ukončení prípravy hľúz ich podpíšte, aby nezabudli na názvy odrôd. Klíčenie sa začne v apríli.

Stav výsadbového materiálu

Poďme sa podrobne zaoberať tým, ako vykonať klíčenie dahlias a výsadbu dahlias do zeme na jar.
Hľuzy vysadíme v kvetináči naplnenej navlhčeným substrátom. Pri výsadbe hľúz na klíčenie dahlias sa koreňový krk nemôže prehĺbiť. Musí zostať na povrchu Zeme. Odchod spočíva v pravidelnom zalievaní po výsadbe. Klíčenie poskytne dobrý výsledok, ak použijete vhodné pôdne zmesi:

 • zmes peepu s rašelinou;
 • kokosový substrát na báze kokosových vlákien;
 • zmes piesku a pilín z listnatých stromov.

Na klíčenie je optimálne použiť zloženie kokosových vlákien. Skladá sa z nasekaných kokosových škrupín. Suroviny sa lisujú na výrobu brikiet veľkosti stavebnej tehly. Pred vysadením dahlia na jar je blok namočený vo vode na niekoľko hodín, dostanete 8 litrov kokosovej pôdy. Kokosový substrát je šetrný k životnému prostrediu a sterilný, neobsahuje škodlivé baktérie, je ideálnou živnou pôdou pre klíčenie, dobre udržuje vlhkosť.

Reprodukčné metódy Dahlia

Keď klíčky dahlias vyklíčili, a to sa stane do 2 až 3 týždňov po výsadbe, je potrebné určiť ich pripravenosť na odrezky. Táto možnosť nastane, keď výhonok dosiahne výšku 10 až 15 cm a objaví sa na nich niekoľko internódií. Rezne odrezky stimulujú prebudenie nasledujúcich spiacich obličiek. Novovytvorené klíčky sa pred prvou internodou opäť rezajú ostrým nožom (nožnicami). Implementáciou tejto metódy je možné vyrobiť až 30 odrezkov.

Zakorenené odrezky sa umiestnia do spodnej vody alebo sa zasadia do kokosového substrátu alebo inej pôdnej zmesi. Vyžaduje sa predbežné ošetrenie rezu stimulátorom rastu.

Rastový stimulátor - syntetizovaný fytohormón. Najslávnejšie znamená: Epin, Kornevin a ďalšie. Epín pomôže rastliny vysadiť zo stresu po výsadbe, urýchli tuberizáciu a zvyšuje imunitu voči chorobám.

Kusy jahôd vysadených v kvetináči musia byť pokryté fóliou. Vytvorenie kutikuly je ľahké vlastnými rukami: vyrobte drevený rám takej veľkosti, do ktorej sa zmestí krabica so sadenicami (odrezky), potiahnite fóliu navrch, ktorá bude podopretá ohnutým hrubým drôtom.

Hotové odrezky sa vyrábajú priemyselne a predávajú sa v záhradných centrách.

Po vytvorení koreňov transplantujte do kvetináčov pred výsadbou do zeme. Rast výhonkov sa zastaví zovretím štvrtého páru listov.

Tento spôsob rozmnožovania je určený na pestovanie poddimenzovaných odrôd dahlia alebo na pestovanie nových odrôd (šľachtiteľské práce).

Semená sa vysádzajú v marci. Požadovaná teplota vzduchu by nemala byť nižšia ako 230 ° C. Po vyklíčení dahlia a tvorbe párov pravých listov sa sadenice ponoria do samostatných nádob. Odchod spočíva v zalievaní. Výsadba dahlias v krajine sa vykonáva koncom mája - začiatkom júna.

Dahlias: pestovanie, pestovanie, starostlivosť

Pôda a výsadba

Ako pripraviť miesto na pristátie? Kvet preferuje slnečné oblasti, najmenej 6 hodín, rastlina by mala byť na slnku, toleruje mierne zatienenie. Vyžaduje sa silná ochrana proti vetru.

Pred výsadbou dahlias, musíte vyhodnotiť kvalitu pôdy. Rastliny uprednostňujú pôdu:

 • bohatý na humus zmiešaný s ílom, kyslosť pH 6,5 - 6,7;
 • hnojený piesok;
 • akékoľvek iné bez boggingu.

Dahlias nemôžete zasadiť na nízkych miestach. Nadmerná kyslosť pôdy sa neutralizuje pridaním popola alebo vápna (zmiešané so zemou). Ak má Zem zásaditú reakciu, pridá sa rašelina. Hlinitá pôda je príliš hustá, na zvýšenie priepustnosti vzduchu je potrebné pridať rašelinu, piesok a listový humus.

Začnú pristávať začiatkom júna, keď nehrozí mráz.

Ak klíčenie dá dobrý výsledok, potom by sa dahlias mali vysádzať do malých dier. Ak je pôda chudobná, urobte zhnitý hnoj, popol, kompost, starostlivo premiešajte so zemou. Pri výsadbe dahlias sú ich hľuzy pochované o 8-15 cm.

Rastliny sú citlivé na choroby: vírusová mozaika, múčnatka, bakteriálna rakovina, sivá hniloba. Aby sa stali chorými, je potrebné každý rok zmeniť miesto kultivácie. Rastlina sa môže po 3 rokoch vrátiť na miesto, ktoré bolo predtým použité, je potrebné striedanie plodín. Nemožno zasadiť Jiřiny do postelí, kde rástli astry. Sú to príbuzné kultúry a sú náchylné na podobné choroby, najmä plesňové choroby. Ak je pôda malá, potom znížiť výskyt potreby aktualizovať pôdu zavedenú do dier pred výsadbou.

Väčšina odrôd dahlia je vysoká, takže do diery je vnesená silná kolíčka vysoká 1,3 - 1,5 metra. Rastliny sú naň naviazané postupne, keď rastú. Toto vylučuje riziko, že sa rastliny zlomia v dôsledku silného vetra alebo dažďa. Ak je stonka zlomená, rastlina sa môže uložiť. Za týmto účelom je na drieku pripevnená rovnomerná tyčinka. Dahlia nie sú náladová kultúra, je však potrebná minimálna starostlivosť.

 1. Vyžaduje sa pravidelné odstraňovanie buriny.
 2. Rastliny milujúce vodu, potrebujú pravidelné zavlažovanie. V horúcich dňoch denne vodu. V septembri nie sú rastliny napojené.
 3. Mulčujte pôdu okolo kríkov, aby ste zachovali potrebnú vlhkosť.
 4. Do septembra kŕmte každých 10-14 dní. Použite infúziu mulleínu 1:10, vtáčí trus 1:20, dusičnan amónny s nedostatkom dusíka. Počas kvitnutia sa kŕmia hnojivami typu superfosfát a potaš.

Na predĺžené kvitnutie a získanie veľkých kvetov sa odstránia spodné bočné výhonky.

Toto je nevyhnutná súčasť starostlivosti. Stepsonovi sú vystrihnuté predtým, ako sa objavia púčiky.

Nízko rastúce odrody (galéria Art Deco, galéria Bellini atď.) Sa vysadzujú v popredí kvetinových záhonov, hraníc a pestujú sa v nádobách. Dahlias jar 2016 sú uvedené v katalógoch výrobcov (Virage, Vesta, Jean More a ďalší). Väčšina dahlias sú vysoké (Ringo, Crazy Love, atď.), Majú dekoratívne listy, takže sú umiestnené na pozadí kvetinových záhonov. V popredí sú vysadené svetlé jednoročné rastliny: petúnie, snapdragon, lobelia atď. Prostredný plán je vyplnený floxom, daylíliami, goldenrodom.

Dahlias: skladovanie a výsadbaKomentáre:

 1. Tong

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa mýlite.

 2. Adri

  Je poddajný, je to obdivuhodný kúsok

 3. Zuluk

  well done, what an excellent message

 4. Mu'tasim

  Veľmi užitočný nápad

 5. Ze'ev

  Robiť chyby. Musíme diskutovať. Napíš mi v PM, hovorí s tebou.

 6. Nekree

  Very funny opinionNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch