Ako pestovať jahody pod čiernym filmomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Skúsení záhradníci, ktorí pestujú bobule, vedia, ako pestovať jahody pod čiernym filmom. Jahody sú veľmi chutné a šťavnaté bobule. Mnoho záhradníkov odstráni v lete niekoľko desiatok vedier tejto bobule. Ak chcete získať veľkú plodinu, odporúča sa pestovať jahody na posteliach pokrytých tmavým filmom. Aká je technika výsadby jahôd, výhody a nevýhody tejto metódy?

Pestovanie jahôd pod filmom

Aby ste sa zbavili burín a poskytli dostatočný prístup jahodám k vode, odporúča sa pestovať ich pod vlhkom odolným materiálom. Môže to byť jednoduchý čierny film alebo strešná krytina. Podobný postup sa nazýva mulčovanie. Pomocou mulčovania môžete dosiahnuť pôdu najvyššej kvality. Spätná väzba od záhradníkov, ktorí takto pestovali jahody, je veľmi dobrá.

Nasledujúce výhody tejto rastúcej technológie sú:

 • ochrana proti burine;
 • zníženie odparovania vody;
 • zlepšenie štruktúry pôdy;
 • skoršie zrenie bobúľ a získanie prvej plodiny;
 • nedostatok potreby zalievať rastliny každý deň.

Tento spôsob pestovania jahôd si nevyžaduje špeciálne znalosti a zručnosti. Celú prácu možno zorganizovať vlastným úsilím. Existujú určité negatívne aspekty. Medzi ne patrí možnosť spálenia listov v dôsledku prehriatia pôdy a nadmerného slnečného žiarenia. Je známe, že čierna priťahuje slnečné lúče. To sa deje aj s filmovým materiálom.

Vetranie sa zhoršuje, čo vedie k zvýšeniu teploty pôdy. Druhou nevýhodou je krátkodobé použitie materiálu. Čierny film musí byť vymenený každé 2 až 3 roky, pretože sa láme. Výsadba skorých odrôd jahôd v prítomnosti mrazu môže viesť k úhynu rastlín. Vlhkosť sa hromadí pod filmom, ktorý sa pri poklese teploty môže zmeniť na ľad. Kondenzácia môže spôsobiť smrť všetkých rastlín.

Prípravná fáza práce

Na pestovanie jahôd pod filmom sa musíte pripraviť. Musíte urobiť nasledovné:

 • získajte tmavý film;
 • pripraviť pôdu;
 • identifikovať miesto na pestovanie rastlín alebo semien;
 • kupujte hnojivá a jahody samotné;
 • pripraviť pôdu a potrebné nástroje.

Na pestovanie jahôd (jahôd) musíte zásobiť čierny film. Nesmie dopúšťať svetlo. Je lepšie kúpiť matný farebný materiál. Je lepšie, ak je materiál hustý, čo sa nedá povedať o toaletnom papieri. Namiesto filmu sa môže použiť agrofibre. Hrúbka materiálu by mala byť viac ako 0,05 mm. Je veľmi dôležité správne pripraviť miesto.

Najlepšie je pestovať jahody na tých posteliach, kde sa predtým pestovali zemiaky, cesnak, reďkovky, kôpr a šalát. Bezprostredne pred výsadbou sadeníc alebo semien sa odporúča pestovať pôdu ovosom, horčicou alebo ražou. Neodporúča sa mať jahodové postele s lôžkami, na ktorých budú pestovať zemiaky. Toto nie je najlepší sused pre jahody.

Pri pestovaní jahôd pod filmom musíte pamätať na to, že táto bobule miluje slnko a teplo, takže stránka by mala byť dobre osvetlená. Je lepšie mať jahody vedľa stromov a kríkov, pretože majú veľký koreňový systém. Aby sa pôda obohatila o minerálne a organické látky, musia sa do nej vopred pridať hnojivá, kompost a humus, pričom dôkladne premiešajte pôdu. Pri výsadbe skorých odrôd jahôd musí byť pôda pripravená do 2 týždňov.

Najlepšie je pestovať jahody vo forme sadeníc. Môže sa pestovať zo semien alebo zakúpiť v obchode (na trhu). Najlepšie sadenice sú tie, ktoré sú v malých kvetináčoch. Rastliny musia byť zdravé a musia mať najmenej 3 listy. Jahody sa musia vyberať veľmi starostlivo. Najžiadanejšie sú tieto stupne bobúľ:

 • „rubínový prívesok“;
 • "Ázie";
 • "Album";
 • "Honey";
 • "Gigantella";
 • "Úžasné";
 • "Festival";
 • "Zenga";
 • "Victoria";
 • "Masha".

Pred výsadbou jahôd na film je potrebné vziať do úvahy klímu, schopnosť pravidelne zavlažovať rastliny, odolnosť odrody voči extrémnym teplotám mrazu, tepla a teploty. Dôležitou vlastnosťou bobúľ je prepravovateľnosť.

Výsadbová technika

Po zakúpení čierneho papiera (filmu) sa musí natrieť na posteľ. Odporúča sa to urobiť na jar a nie na jeseň. Šírka fólie (papiera) a postelí by mali byť rovnaké. Posteľ sa musí najprv uvoľniť a vyrovnať. Po obvode môžu byť okraje filmu upevnené kolíkami alebo pokryté zeminou.

Pri pestovaní jahôd pod filmom sa budú vyžadovať diery, v ktorých sa budú rastliny vysádzať. Na tento účel sa so záhradnými nožnicami vyrábajú otvory s priemerom asi 15 cm.

Kríky by mali byť umiestnené vo vzdialenosti najmenej 25-30 cm od seba.

Ak existuje niekoľko postelí, medzi nimi musíte urobiť medzeru šírku 80 - 90 cm. V predaji sú filmy s hotovými otvormi.

Na čiernom papieri (filme) môžete urobiť 2 malé priame rezy. Nie je potrebné strihať veľké kruhy. Je potrebné čo najviac uzavrieť otvor vo fólii. Pred výsadbou jahôd pod fóliu je potrebné ju namočiť do vody, čo uľahčí proces odstránenia hlinenej kómy zo skla alebo kvetináča. Nie je potrebné zasadiť sadenice príliš hlboko. Nezabudnite zavlažovať všetky rastliny a ľahko zľahka utláčajte zem v blízkosti každého kríka.

Jahody pod filmom

Pravidlá starostlivosti o jahody

Starostlivosť o jahody je nanajvýš dôležitá. Prítomnosť škodcov, tvrdej pôdy, nepravidelného zalievania, burín - to všetko znižuje produktivitu. Pri pestovaní jahôd pod filmom sa rastliny musia zalievať manuálne pomocou konvy. V nasledujúcich časoch sa odporúča použiť hadicový zavlažovací systém. Polievanie z kanvy je vhodné pre malé postele.

Najjednoduchším spôsobom je predĺžiť hadicu a vytvoriť v nej malé otvory, cez ktoré bude pretekať voda. Koniec hadice musí byť uzavretý zátkou. Hadica musí byť uložená v zemi vedľa sadeníc jahôd. Tým sa zabezpečí konštantná pôdna vlhkosť. Zalievanie sa často vykonáva pomocou postrekovačov. Zalievanie rastlín pozdĺž brázd je možné.

Starostlivosť o jahody sa neobmedzuje iba na zalievanie. Nezabudnite chrániť rastliny pred škodcami. Pôdu je potrebné pravidelne uvoľňovať a hnojiť. Ak boli hnojivá aplikované pred výsadbou jahôd, potom sa po chvíli uskutoční ďalšia úprava. Na tento účel sa používajú superfosfát, dusičnan amónny a biohumus. Správna starostlivosť o jahody jej umožní absorbovať minerálne a organické látky, stať sa šťavnatými a sladkými.

Starostlivosť v druhom roku na jar zahŕňa odstránenie sušených listov. Vyžadujú sa iba zelené výhonky. Pôda sa musí v prípade potreby uvoľniť a hnojiť. Ak hárok čierneho papiera (fólie) nie je vhodný, vymeňte ho. V nasledujúcich rokoch je potrebné odrezať všetky jahodové fúzy. Preto pestovanie jahôd pod filmom vyžaduje starostlivú starostlivosť o rastliny a úsilie hostiteľov. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní, potom si v lete môžete vychutnať šťavnaté, veľké a sladké bobule.

Výsadba jahôd do obalového materiálu


Pozrite si video: Výsadba jahod a malin


Komentáre:

 1. Wesley

  Do you do SEO on your blog? I want to do it, but I don't know where to start ... I easily found your site in the search, but it looks like my blog is not even there :(

 2. Kabei

  Áno vážne. Tak sa to stáva. Zadajte, budeme diskutovať o tejto otázke. Tu alebo v PM.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch