Evergreen Juniper Andorra compactWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedným z kríkov, ktoré vám umožňujú vychutnať si príjemnú sviežosť a potešiť oko aj v zime, je Andorra Compact Juniper. Je to on, kto je živým príkladom použitia vždyzelených výsadieb, ktoré sa používajú pri navrhovaní záhrady a umožňujú vám to nasmerovať podľa zvoleného štýlu.

Terénne úpravy územia a súlad s vybraným modelom krajinnej architektúry sú jednou z kľúčových úloh, ktoré sa predpokladajú pri navrhovaní osobného pozemku. Zároveň však nemusí byť certifikovaným špecialistom, aby sme porozumeli úlohe čerstvých a vždyzelených rastlín v procese zamerania požadovanej orientácie na územie statku.

Registrácia osobného územia

Použitie stálezelených plantáží na zdobenie záhradnej zóny krajiny sa začalo už dávno. Spočiatku sa pre potreby krajinného dizajnu používali bežné, tradičné pre našu oblasť smreky a borovice. Postupom času však takéto odrody smrekových stromov priťahovali oči a ich používanie sa postupne znižovalo.

Podobný proces bol zase podnetom na zavedenie zásadne nových nápadov a schém dekorácie, čo znamená použitie iných odrôd rastlín a kríkov, ktoré sú pre našu klimatickú zónu neobvyklé. Juniper sa stal jedným z podobných vždyzelených hostí, ktorí prišli zo vzdialenej Ameriky a usadili sa v rozľahlosti našej krajiny. Bol to on, kto dovolil výrazne ozdobiť vzhľad záhrady a parkovej zóny a zradil nový nádych použitia ihličnanov na zdobenie domácich záhrad.

Juniper je pomerne populárna rastlina a má niekoľko odrôd, ktoré sa líšia štruktúrou koruny a všeobecnými vonkajšími charakteristikami. Na základe toho sa dnes na terénne úpravy používajú tieto odrody týchto krov:

 • Andorra Compact;
 • Andorra Variegata;
 • Blue Chip;
 • Ľadová modrá;
 • Wilton;
 • glaukóm;
 • Lime Glow.

Každá z vyššie uvedených odrôd borievky sa dokáže stručne a živo zmestiť do vybraného modelu krajinného usporiadania územia. Najčastejšie sa však na terénne úpravy osobného pozemku využívajú odrody Andorra Compact alebo Andorra Variegata, ktoré majú najvýraznejší vzhľad a umožňujú výrazne obnoviť územie.

Druhy a odrody borievky

Použitie v krajinnom dizajne

Juniper Andorra Compact je jedným z najvýznamnejších predstaviteľov svojho druhu a má krásny vzhľad. Tento ker v dospelosti dosahuje výšku 30 - 40 cm s priemerom koruny 1 - 2 metre. Farba lístia sa líši v závislosti od klimatických podmienok, od sivozelenej po fialovú. Ihly samotné, na rozdiel od ich smrekových náprotivkov, ktoré rastú v našich zemepisných šírkach a majú ostré formácie ihiel, majú mäkkú a príjemnú štruktúru dotykového listu, ktorá má pikantnú voňavú arómu. Samotná rastlina toleruje horúce počasie aj zimné chlad a vánice. Propagované semenami alebo odrezkami, pričom pomaly rastú iba 5-7 cm za rok. Má rád vlhké, ale vlhké pôdy a môže rásť takmer na akomkoľvek type pôdy.

Andorra Compact je závod milujúci vodu, ktorý vyžaduje pestovanie v tienistých oblastiach s veľkým množstvom vody. Všetky tieto vlastnosti rastliny spôsobujú, že je pomerne nenáročný, ale vyžaduje si pozornosť, najmä v situácii, ktorá sa týka výsadby a primárnej starostlivosti. Všeobecne platí, že po období adaptácie a úplného zakorenenia kríka je rastlina schopná rásť nezávisle, bez potreby akýchkoľvek ďalších finančných prostriedkov alebo udalostí. Za optimálnych podmienok môže životný cyklus borievky Andorra Compact dosiahnuť 200 rokov, čo z neho robí dlhodobé investovanie do zdobenia a záhradnej úpravy osobných záhrad.

Pokiaľ ide o použitie kríkov Andorra Compact na úpravu terénnych záhrad, môže sa použiť na celý rad riešení diktovaných zvoleným modelom krajinnej dekorácie. Najviac však bude pôsobiť pri vytváraní nasledujúcich trendov a štýlov dizajnu:

 • vysokohorské kĺzačky;
 • skalnaté záhrady;
 • vresové zóny;
 • oporné steny;
 • rôzne svahy a prehĺbeniny;
 • turistické chodníky;
 • okraje lesa;
 • pobrežné zóny.

Juniper sa dá použiť na vytvorenie širokej škály objektov a mnohých dekoratívnych riešení. Andorra Compact má všetky potrebné kritériá na použitie tejto odrody na terénne úpravy. Nejde iba o vonkajšie charakteristiky, aj keď sú mimoriadne dôležité. Celý rad faktorov prispieva k tomu, že mnoho dizajnérov a obyčajných ľudí pestuje tento konkrétny borievka. Jeho nenáročný charakter, farebný vzhľad a nádherná štruktúra dobyli mnoho ľudí a prispeli k rozšíreniu rastliny ďaleko za jej prirodzeným prostredím.

Záver k téme

Juniper je pomerne nenáročný ihličnatý ker, ktorý sa používa pre potreby krajinného dizajnu a dekorácie osobnej záhrady. a to Andorra Compact má všetky potrebné vlastnosti, ktoré vám umožňujú používať túto odrodu na vykonávanie rôznych štylistických rozhodnutí. Výsledok navyše poteší oko svojou čerstvosťou a originalitou po mnoho rokov.

Juniper Andorra Compact: charakteristika


Pozrite si video: How to grow Andorra Compacta Juniper Youngstown Juniper with detailed description


Komentáre:

 1. Jefferson

  Myslím, že dovolíš chybu. Napíš mi v PM, povieme.

 2. Shaundre

  It is the surprise!

 3. Quint

  Súhlasím, veľmi dobrá správa

 4. Arashira

  The choice you have is not easy

 5. Vikus

  Ďakujem za pomoc v tejto otázke, ako vám môžem poďakovať?

 6. Daitaur

  Zmeškali ste najdôležitejšiu vec.

 7. Gaagii

  Noteworthy, it's the funny phraseNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou