Jalovec plazivý: rastúce populárne odrodyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Moderná výzdoba letných chát umožňuje pomerne často použitie také úžasnej rastliny, ako je plazivý borievka. Je to prítomnosť borievky na stránke z dekoratívneho hľadiska, ktorá vám umožňuje vytvoriť jej jedinečný imidž. Plíživé odrody borievky upútajú pozornosť obyčajných letných obyvateľov a profesionálnych dizajnérov vďaka mäkkosti koruny a rôznorodosti odtieňov ihiel, ich vlastnej nenáročnosti.

Čo potrebujete vedieť o Creeping Juniper

Rôzne druhy plazivej borievky budú skvelou ozdobou každého záhradného areálu. Tento zástupca ihličnatých kríkov dokonale zapadne do krajiny a malej záhrady a bude vyzerať krásne v dizajne skalnatých rohov. Blue jalovec má špeciálne kúzlo.

Plamenec, alebo ako sa to tiež nazýva horizontálne, borievka má krátke šupinaté ihly. Malé rozmery, ale husto pokrývajúce konáre, výhonky sa šíria nízko nad zemou. Odtiaľto pochádza všeobecný názov rastliny. Ako môžete počuť od milovníkov plíživého borievky, je to dosť nenáročné. Vytvorenie priaznivých podmienok však nebude zbytočné. V tomto prípade vám rastlina poďakuje nielen svojou nádhernou vôňou, ale tiež vytvorí vynikajúce podmienky pre letnú dovolenku.

Je vhodné pestovať borievku na dobre zahriatych a slnečných miestach. V tieni sa môžu stratiť dekoratívne vlastnosti tejto rastliny.

Výsadba a starostlivosť o rastlinu obyčajne tiež majiteľom nespôsobujú žiadne značné ťažkosti, pretože pôdna pôda borievky je nízka. Hlavné body potrebné pre rast rastlín sú tieto:

 • svetlo (piesočná zemina);
 • slnečná strana pozemku;
 • sprinkler zavlažovanie.

Rastlina môže dokonale zima v podmienkach znižovania teploty v strednom pruhu. Suché piesčité pôdy sú ideálne pre svoj rast a vývoj.

Dôležité vedieť, že musíte kúpiť borievku v nádobe, a pred výsadbou sa odporúča starostlivo zalievať.

Výsadba sadeníc na trvalom mieste rastu sa môže vykonávať počas celej sezóny. Rastlina musí byť zdravá. V budúcnosti je potrebné starostlivo sledovať stav koruny a predchádzať infekcii rôznymi chorobami.

Jalovec: výber odrôd

Špecifiká výsadby a starostlivosti o borievku

Na reprodukciu takmer všetkých odrôd plazivej borievky bez výnimky sú potrebné dobre zachované polooligifikované odrezky. Rozmnožovanie osiva je tiež možné, existuje však veľké riziko, že dôjde k strate hlavných charakteristík konkrétnej odrody.

Rast borievky je pomerne pomalý. Ako už bolo uvedené, vývoj rastliny si vyžaduje slnko alebo relatívne zatienenie.

Juniper je docela ťažké tolerovať proces transplantácie, takže je dôležité okamžite určiť jeho umiestnenie.

O zakorenení rastliny by sa malo postarať vopred. Na tento účel sa od druhej polovice apríla alebo prvej polovice mája odrezávajú odrezky dospelého jalovca, ktorého dĺžka musí byť najmenej 10 cm. Je dôležité, aby sa na rukoväti zachoval kus starého dreva - takzvaná päta. Z pripravenej časti rastliny sa zdola odstráni asi 5 cm ihiel bez poškodenia kôry.

Pred výsadbou musí byť stopka inkubovaná pol hodiny v špeciálne navrhnutom roztoku na stimuláciu tvorby koreňov. Pôda určená na pestovanie plazivej borievky v nádobe by mala pozostávať z 50% rašeliny a 50% piesku. Rukoväť je husto pritlačená k zemi a pokrytá malým kúskom filmu. Aby sa zabránilo vysychaniu rastlín, musí sa borievka pravidelne striekať vodou. Po asi 1-1,5 mesiacoch dôjde k zakoreneniu rezu. V tomto okamihu môžete vysádzať odrezky na otvorenom priestranstve.

V prvom roku potrebuje rastlina osobitnú starostlivosť, kým nezíska dostatočnú silu. Spravidla spočíva v ochrane rastlín v období mrazu a na zimu. Na tento účel zvyčajne používajú smrekové konáre alebo vrecovinu. Nebude zbytočné posypať korunku, aby ihly rastliny nevyschli.

Kŕmenie plazivej borievky je potrebné iba začiatkom jari, pretože príliš úrodná pôda môže spôsobiť, že borievka stratí otvorené formy koruny.

Prehľad rôznych odrôd

Moderná záhradná dekorácia využíva viac ako 100 rôznych druhov plazivej borievky. Plíživá koruna väčšiny odrôd tejto rastliny je pomerne otvorená, čo vytvára osobitnú vymoženosť pre projektantov pri aranžovaní krajinných kompozícií.

Pomerne zaujímavou možnosťou pre plazivú borievku je odroda Andorra Compact.

Veľkosť rastliny v nadmorskej výške dosahuje 40 cm, čo je pomerne kompaktný typ kríka so symetrickou korunou. Rovnako ako všetci zástupcovia jalovcov, rastie Andorra Compact pomerne pomaly a v priemere sa zvyšuje o 1 cm za rok.

Ďalším veľmi atraktívnym borievkou je Blue Chip. Jednotlivá rastlina dosahuje výšku iba 30 cm a jej priemer môže byť 150 cm. V porovnaní s predchádzajúcou paletou ihiel Blue Chip je tuhý a pichľavý. Rastlina je zvlášť atraktívna kvôli nezvyčajnej modro-modrej farbe ihličiek, ktoré pri výraznom znížení teploty získajú hnedé, fialové alebo fialové odtiene. Charakteristickým rysom tejto odrody borievky je to, že Blue Chip, napriek vysokému obsahu výfukových plynov alebo priemyselných plynov vo vzduchu, sa môže ľahko zakoreniť a vyvíjať v mestských podmienkach.

V porovnaní so zástupcami borievok uvedených vyššie sa táto odroda považuje za vyššiu Variegatta, Pestovanie tejto odrody rastlín je o niečo viac ako pol metra. Koruna má vankúšový tvar, môže dosiahnuť priemer 300 cm a odroda Variegatt sa vyznačuje pomerne rýchlym rastom. Jednotlivé rastliny môžu zvýšiť priemer o 30 cm za rok a na výšku - o 12 cm. Spokojné jemné a mäkké ihly majú tmavé odtiene modrozelené odtiene.

Juniper: reprodukcia

Okrem vyššie uvedeného sa široko používajú aj iné odrody pri navrhovaní skál a skalných záhrad, ako aj pri vytváraní malebných hraníc. Medzi ostatnými môžeme spomenúť slávnych Wiltoni, Gluaka, Ice Blue, Lime Glow, Daursky borievka, plazivý borievka Nana.Komentáre:

 1. Ewyn

  Mohol napísať lepšie

 2. Eberhard

  A ako v takom prípade postupovať?

 3. Irus

  ten zábavný moment

 4. Roka

  ATP sa mi páči!

 5. Chancey

  Toto je vzácna vec

 6. Tolucan

  As the expert, I can assist.

 7. Quigley

  Som konečný, ospravedlňujem sa, ale podľa mňa je to evidentné.

 8. Bransan

  Je mi ľúto, ale podľa môjho názoru sa mýlili. Pokúsme sa o tom diskutovať. Napíš mi v PM.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou