Hyacint vybledol - čo robiť so žiarovkouWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak nastal čas a kvet hyacintu, čo robiť s touto žiarovkou a ktorá možnosť jej ďalšieho použitia je najlepšie uprednostniť? Pred použitím materiálu je potrebné pochopiť tento problém, aby nedošlo k problémom s jeho bezpečnosťou a obnovou. Ak si chcete kúpiť novú žiarovku budúci rok, potom starú možno vyhodiť.

Pri úvahách o tom, čo robiť s cibuľkami hyacintov po kvitnutí, je potrebné študovať hlavné charakteristiky týchto rastlín. Ich destilácia je pomerne jednoduchá. Dar 8. marca jednej z odrôd tejto kvetiny v kvetináči, napríklad Rigo alebo Delft blue, je celkom bežný darček. Aby si kvety mohli vychutnať pred sviatkom 8. marca, cibule sú nútené prinútiť už v polovici novembra a začiatkom decembra.

Obdobie destilácie skorých druhov, ako je Pink Pearl, ako aj Bismarck, Marie, Miozotis, generál Kohler, Lord Balfour, Innosance, je niečo vyše 20 dní, takže sa rýchlejšie rozpúšťajú. U neskorších odrôd je doba nútenia o niečo kratšia ako mesiac. Hyacint kvitnúci v záhrade je skutočným skvostom.

Medzi neskoré rastliny patrí Modrý zafír, ktorého husté kvetenstvo je posiate veľkým počtom bledomodrých zvonov. Hyacint dokáže oko priťahovať a zaujať nielen svojou podmanivou farbou, ale aj ľahkou arómou. Rastlina má výšku asi 25 cm a jej kvitnutie sa začína v apríli.

Aká by mala byť žiarovka nútená

Zrelá cibuľa je ťažká, hustá a hladká, s nedotknutou šišou. Nemalo by obsahovať mechanické choroby a zranenia. Krk a plecia by mali byť dobre definované. U rôznych odrôd má cibuľa zodpovedajúci vzhľad, preto sa pri nákupe musí zohľadniť:

 • jasne modré, fialové a modré odrody, napríklad odrody skorého kvitnutia Delft Blue, Marie, Ametyst, Anna Lisa, ako aj hyacint Rigot, froté zafír a kráľ Kodro neskoro kvitnúce, majú cibule s vonkajšími stupnicami rôznych odtieňov fialovej;
 • žiarovky v tvare vajca kvitnúce s bielymi kvetenicami majú svetlošedý odtieň (Arendsen, L'Innosans, Carnegie hyacint, Edelweiss), a ak sú kvetenstvo ružové (Fondant hyacint, atď.), potom ružovkasté lila;
 • hyacinty kvitnúce v žltých kvetoch, napríklad stredne skoré kvitnutie žltého kladiva a neskoré kvitnutie slnečnice (froté), majú úzku kužeľovú žiarovku;
 • v odrodách s malinovým a fialovým kvetenstvom, ako je Anna-Marie, hyacint Pink Pearl, Edisson (froté), je tvar cibule do značnej miery kužeľovitý.

Na destiláciu sa vyberú cibuľky najväčších veľkostí, aby sa pripravili skôr. Počas obdobia rastu rastlín musia byť hnojené, napojené a riadne udržiavané až do výsadby. Ak sa už kúpená rastlina kupuje, mala by mať listy rovnomerne rozložené po oboch stranách a zdvíhané nahor pod určitým uhlom. Hyacint môže mať určitý počet farieb, kanonických alebo valcovitých.

Odporúčania na použitie sadivového materiálu

Ak hyacint už vybledol, ale žiarovka zostáva, možno ju uložiť až do budúceho roka. Cibuľka sa ponechá v kvetináči a naďalej sa zalieva, pričom sa odrezávajú všetky stonky kvetov, ale listy sa zachovávajú. Potom, čo vyrastie a úplne sa zotaví, je vytiahnutá z hrnca, aby správne uschla v suchej miestnosti. Na jeseň bude pripravená pristáť na otvorenom priestranstve.

Skúseným pestovateľom rastlín sa neodporúča pestovať na otvorenom priestranstve cibuľky rastlín, ktoré sa predtým pestovali doma. To povedie k tomu, že kvitnutie v záhrade bude veľmi vzácne. Hyacint s náležitou starostlivosťou môže kvitnúť vo veľkých pukoch a na záhrade.

Správna ochrana cibule po každom sezónnom kvitnutí, ako aj jej včasná výsadba umožňujú pestovanie cibule počas 10 po sebe nasledujúcich rokov. Použité žiarovky nebudú kvitnúť budúci rok, často sú jednoducho vyhodené. Po destilácii doma sa hyacintové cibule najlepšie vysádzajú na záhrade a po 2 rokoch ich možno znova použiť.

Je potrebné vykopať hyacinty po odkvitnutí, aby sa zachovali, ak je potrebné ďalšie vysadenie týchto rastlín, ktorých kvitnutie nastane najskôr o rok neskôr. Keďže žiarovky majú tendenciu vyschnúť v pôde, bude potrebné striedať výsadbu, pestovať ju jeden rok doma a ďalšie 2 roky na záhrade. Hlavnou vecou je výber správnej pôdy, pravidelné zavlažovanie rastliny a predchádzanie jej chorobám.

Po odkvitnutí sa hyacint v kvetináči zvyčajne rezá nožnicami. Demontáž stopky je najlepšou možnou možnosťou. Čo robiť ďalej? Potom sa rastlina presadí z kvetináča bez odstránenia hlinenej hrudky zo žiarovky. Na transplantáciu použite inú nádobu väčšiu ako tá predchádzajúca. Bude potrebné pridať pôdu v požadovanom množstve. Zem sa berie osobitne pre hyacint. Predtým sa dôkladne uvoľní súčasne s hrudkou, aby sa nepoškodili šupiny cibuľky.

Tajomstvo záhradného hyacintu

Ako dlho uchovávať cibuľu

Vykopané žiarovky sa sušia jeden týždeň v tmavej a suchej miestnosti pri izbovej teplote. Obvykle sa malé klíčky neoddeľujú a žiarovky sú zložené do škatule alebo škatule s hustými stenami v 2 vrstvách. Na uskladnenie malého množstva materiálu pomocou papierových vreciek. Čo robiť ďalej:

 1. Vložte tašky alebo krabice do teplej a suchej miestnosti na 2 mesiace.
 2. Nádoby zakryte spadnutými listami alebo pilinami, aby nezamrzli.
 3. Pred výsadbou premiestnite skladovacie nádoby na 1 mesiac do chladnej miestnosti (17-18 ° C).
 4. Na udržanie žiaroviek v suchu sú potrebné úrovne vnútornej vlhkosti.
 5. Cibule prispôsobené na prezimovanie na otvorenom teréne sa vysádzajú do zeme.
 6. Rastliny sú na zimu izolované ochranným materiálom.

Rastliny, ktoré už kvitli na otvorenom teréne, sa vysádzajú v kvetináčoch, aby sa dali destilovať na chladné miesto (4 - 5 ° C). Platí to iba pre dospelé žiarovky, pred vysadením, ktoré deti sú zvyčajne oddelené, pretože môžu odobrať časť zásob žiarovky. Deti sú vyrastané na otvorenom priestranstve niekoľko rokov, aby dosiahli veľkosť dospelej žiarovky a začali kvitnúť.

Ako udržať hyacint, ktorý vybledol

Destilácia hyacintom

Kvitnutie hyacintov doma sa zvyčajne pozoruje v zime alebo skoro na jar, takže hneď po kvitnutí nemajú čoskoro transplantovať, pretože pôda je zamrznutá. Nové uloženie do pôdy sa uskutoční po uskladnení materiálu v kvetináči až do pádu. Uchovávanie týchto druhov žiaroviek je pomerne ťažké, takže nevydržia skladovanie až do pádu. Aj prežívajúca cibuľa nemusí začať kvitnúť nasledujúci rok.

Žiarovka by mala vyzerať asi 1/3 z pôdy v kvetináči, ktorý je umiestnený na chladnom mieste. Skladovací priestor pre hyacintový hrniec by nemal byť chladný. Môže to byť zasklený balkón. Hrniec je možné uložiť aj na parapet. Pri riadnej starostlivosti bude rastlina pokrytá mladými výhonkami a zelenými listami.

Keď už kvety pominuli, doma sa skladujú jednoducho. Kvety budú musieť byť napojené raz týždenne, presádzané do väčších kvetináčov, ak vyrastú v malých kvetináčoch. Pôda sa uvoľní, do dna sa pridá drenáž a piesok, mierne sa zalejú vodou, umiestnia sa na svetlé a chladné miesto a starajú sa o kvetinu ako izbová rastlina.

Hyacint, ktorého starostlivosť si vyžaduje dobré osvetlenie, je potrebné z času na čas sa obracať na zdroj svetla z rôznych strán. To umožňuje, aby kvet narastal rovnomerne. V zamračených dňoch alebo večer musí byť rastlina zvýraznená pomocou žiariviek. Ak nie je v miestnosti dostatočné osvetlenie, rýchlo mizne, odhadzuje listy a mladé púčiky.

Ako sa starať o rastliny po výsadbe

Ak je veľká žiarovka dobre zachovaná a je dosť ťažká, môžete ju začať pestovať v kvetináči.

Aby kvetina správne rástla, pred starostlivosťou o ňu sa v nádobe nachádzajú drenáže a špeciálne otvory, ktoré umožňujú prebytočnej vode pokojne opustiť korene rastliny a zem.

Na jar sa hyacinty otvárajú, čo rastline poskytuje voľný rast. Kvitnutia začína o rok. Keď kvetina po odkvitnutí klesne, celý proces uchovania cibúľ sa opakuje znova. Ďalšou otázkou je, kedy vykopať hyacinty po odkvitnutí v záhrade, keď rastliny začnú kvitnúť za rok, a nie budúcu jar.

Je potrebné zabezpečiť, aby sa žiarovka príliš nezamočila. Aj malé zaplavenie miesta môže viesť k smrti rastlín. Výsadba týchto rastlín na mieste, kde predtým vypukli iné cibuľové rastliny, sa neodporúča, pretože patogény môžu v pôde pretrvávať. Transplantácia by sa mala vykonávať ročne na nové miesto.

Miesto by malo byť pripravené 2 mesiace pred výsadbou hyacintov, aby nedošlo k poškodeniu krehkých koreňov rastliny počas zmršťovania pôdy. Môžu preniknúť zeme do hĺbky 40 - 50 cm. Kultivácia Zeme musí byť hlboká. Ak je pôda kyslá, malo by sa do nej pridať vápno alebo krieda. Hlinitá pôda je zmiešaná s rašelinou a pieskom, kde sa aplikujú minerálne a organické hnojivá, hnitý hnoj, humus, drevný popol.

Hyacint je rastlina, ktorá sa pestuje v septembri alebo začiatkom októbra. Vyžaduje to náležitú starostlivosť po odkvitnutí. Ak zasadíte kvety príliš skoro, sadenice môžu po prvom mraze zomrieť. Uťahovanie s pristávaním vedie k tomu, že cibule nemajú čas zakoreniť sa pri vypuknutí prvých silných mrazov. Na jar kvitnú neskôr ako iné rastliny.Komentáre:

 1. Tangakwunu

  Fajn, pomyslel som si to.

 2. Samukora

  Well done, what necessary words ..., the wonderful idea

 3. Grimbold

  Chcel by som povedať pár slov.

 4. Mikko

  Podľa môjho názoru sa mýlia. Musíme diskutovať. Napíš mi v PM, hovor.

 5. Nazshura

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa mýlite. Môžem to dokázať. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 6. Kajibei

  Exactly the messagesNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou