Jalovec modrý: populárne odrody a ich vlastnostiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Terénne úpravy akéhokoľvek miesta budú zdobené kríkmi s modrastými ihlami, ako je napríklad borievka modrá, ktorá si získava stále väčšiu obľubu medzi vlastníkmi vidieckych domov a službami mestskej úpravy krajiny. Je nenáročný na starostlivosť, je odolný voči mrazu a suchu, má veľa odrôd - od kríkov po zemný pokryv až po stromy vysokých stromov. Všetky z nich sú nezvyčajne krásne, majú modrú farbu a farba sa môže líšiť od jasne modrých až šedavo-modrých odtieňov.

Popis Juniper Blue

U tohto druhu borievky sú ihly šupinaté, mäkké, hoci u niektorých odrôd, napríklad modrá hviezda, je dosť pichľavý. Výhonky sú tvrdé, plody tvoria kužeľové bobule, ktoré sú väčšinou modrasto-modrej farby. Charakteristickým rysom modrého borievky je rast dolných konárov takmer od samotnej základne kmeňa, čo dodáva kríku ďalšiu príťažlivosť.

Existuje veľa odrôd rastlín, líšia sa tvarom, veľkosťou, farbou.

Napríklad modrá šípka Scopulorum je vysoký kužeľovitý ker s modro-striebornými ihlami a výška modrozelenej modrej Pacifiku dosahuje maximum 0,5 m. Niektoré odrody menia farbu ihiel v zime (Modrý čip je v zime lila, zatiaľ čo v lete je namodralý).

Všetky odrody sú odolné voči zimám, ale pestujú sa lepšie na miestach chránených pred vetrom. Dobre tolerujú aj letné sucho, zalievanie je zriedkavé, ale hojné. Jedinou vecou, ​​ktorá negatívne ovplyvňuje stav rastlín s modrými ihlami, je stojatá vlhkosť.

Po výsadbe musia byť mladé sadenice chránené pred priamym slnečným žiarením. Ale ako rastliny starnú, takáto potreba zmizne. V zime kríky pravidelne odhadzujú sneh, aby sa vetvy nerozbili.

Juniper Blue Swede: rastie

Juniper Growing

Ako už bolo spomenuté, mráz a sucho nie sú desivé pre kríky s modrými ihlami. Preto ich možno pestovať aj v severných oblastiach Ruska. Zloženie pôdy tiež nehrá veľkú úlohu, iba slané pôdy nie sú pre túto plodinu vhodné. Hlavnou vecou pri odchode je zabrániť zamokreniu pôdy.

Pre najlepší rast borievky modrej sa odporúča pestovať ju v oblastiach s dobrým osvetlením, potom bude farba ihličiek výraznejšia. Pri skupinovom výsadbe medzi sadbami sa odporúča nechať najmenej 50 cm a najoptimálnejšou možnosťou je 2 m, ak existuje takáto príležitosť. Upravené rastliny sa vysádzajú v jamách s hĺbkou 70 cm a priemerom dvojnásobkom priemeru hlinenej kómy, na dno ktorej sa kladie rozbitá tehla alebo piesok. V prípade blízkeho výskytu podzemnej vody sa jama prehlbuje, pretože drenážna vrstva by mala byť asi 10 cm. Pri výsadbe by mal koreňový krk sadenice zostať na úrovni zeme.

Starostlivosť spočíva v sanitárnom prerezávaní a nie častom zavlažovaní, asi 2 až 3-krát za sezónu. Avšak množstvo vody, ktoré je potrebné naliať pod každý krík, sú 2 až 3 vedrá.

Juniper blue reaguje na postrek vodou. V lete sa tento postup vykonáva každý týždeň.

Na ochranu mladých sadeníc pred tvrdými mrazmi sú pokryté pytlovinou.

Najčastejšie sa borievka modrej šíri odrezkami. Narezávajú sa na jar na dospelých kríkoch, ktoré dosiahli vek 8 rokov. Rezne sa potom ponechajú 24 hodín v rastovom stimulátore a zasadia sa do piesku zmiešaného s rašelinou. A po mesiaci sú presadení na otvorenom priestranstve.

Flake známky

Rodina šupinatých odrôd je rozmanitá. Predstavujú najbežnejšie odrody:

 • Trpaslík modrý je starý. Má širokú, hustú, klenutú korunu. Dospelá rastlina má priemer 2 ma výška nepresahuje 1 m. Ihly sú krátke, šupinaté a pichľavé. Jeho farba je svetlá, tyrkysová, vďaka čomu získal svoj názov krík. Je pravda, že v priebehu času sa ihly menia na pokojnú sivomodrú farbu. Krík rastie pomerne pomaly: nie viac ako 8 cm za rok. Pomerne často sa vysadzuje v kontajneroch a používa sa na terénne úpravy balkónov a terás. Ani tvrdé mrazy, ani jasné jarné slnko nie sú pre ihličnaté rastliny ihličnaté: snehová pokrývka na svojej hustej korune zachráni vyššie uvedené protivenstvá.

 • Trpasličí modrý pavúk (modrý pavúk). Navonok sa tento ker so širokou kónickou korunou a vyvýšeným centrom podobá pavúkovi. Ihlové ihly strieborno-modrej farby. Výhonky sú otvorené, tvrdé. U tohto miniatúrneho kríka nájdete miesto aj na malom mieste. Dospelý modrý pavúk dosahuje priemer 1 m a výšku 30 cm.
 • Modrý posudok. Na zemi sa rozprestiera koruna, ktorá mierne stúpa a nové konce visia z koncov. Môže dosiahnuť priemer 3 m a výšku najviac 1,5 m. Ihly sú modré, našuchorené, ale pichľavé. Mimochodom, v zime sú ihly kríka sivé, s kovovými tónmi. Modrý test je tiež jedinečný v tom, že dobre čistí vzduch a prchá. Je však potrebné opatrne sa dotýkať konárov a plodov borievky modrej: sú jedovaté.

Horizontálne, stredné a skalné stupne

Horizontálne odrody sa používajú ako pôdne krycie plodiny, ako aj na skalnatých svahoch, vo vresových záhradách a skalkách. Najlepšími predstaviteľmi sú Ice Blue a Blue Chip.

Evergreen Ice Blue má dlhé plazivé výhonky, ktoré tvoria modrasto-zelený koberec. Začiatkom leta je farba kríka jasne modrá a zvyšok času je modrá. Znáša slnko aj čiastočný tieň. Ľadová modrá rastie pomaly, až do 10 cm za rok.

Blue chip - jeden z najmenších kríkov, ktorého výška sotva dosahuje značku 30 cm. V závislosti od ročného obdobia tiež mení farbu ihiel: v lete je namodralá a v zime sfarbená do červeno-hnedého odtieňa.

Originálnou odrodou je borievka modrá a zlatá (výška - 80 cm, priemer - 1 m). Jeho výhonky majú dve farby: modrá a žltá. Univerzálnosť rastlín spočíva v schopnosti ozdobiť mestské trávniky a parkové kompozície. Nevyhnutné pre živé ploty a mixéry.

Skalnaté borievky vyzerajú ako stromy a môžu dorásť až do 10 m. Vyznačujú sa úzkou korunou začínajúcou priamo od zeme. Medzi najobľúbenejšie z nich patria Blue Arrow a Blue Haven.

Modrá šípka (modrá šípka) vzhľadu pripomína šípku. Jeho koruna v tvare hrubého čreva končí ostrou hornou časťou smerujúcou nahor. Vetvy sú zvislé, pevné, pevne pritlačené k trupu. Ihly sú jasne modré, mäkké, šupinaté. V zime môže rastlina trpieť snehom, takže jej konáre sú zviazané a po snehových zrážkach otriasané. Modrá šípka často slúži ako zvislý prízvuk vo veľkých krajinných kompozíciách a zaberá málo miesta. Vhodný pre živé ploty. Na vylepšenie vzhľadu modrého borievky nie je potrebné žiadne úsilie: príroda mu už udelila ideálny tvar.

Ako zasadiť borievku

Odroda s najlepším sfarbením medzi skalnými kultúrami je Blue Haven (foto 8). Jeho ihly sú maľované krásnou nebeskou modrou farbou a odtieň sa nemení po celý rok. Má hustý široko-kužeľovitý tvar, dosahuje výšku 3 až 5 m. Prakticky nevyžaduje zálievku (iba po výsadbe), toleruje vetry a mrazy.Komentáre:

 1. Adalwin

  An important answer :)

 2. Benigied Vran

  the very valuable answer

 3. Akilkis

  No tak, vymyslené – nevymyslené, všetko je smiešne skoro

 4. Nguyen

  Neporovnateľná téma, veľmi ma zaujíma))))

 5. Yozahn

  nesúhlasím

 6. Gradasso

  Prepáčte, že som zasahoval ... mám podobnú situáciu. Môžete diskutovať.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch