Funkcie pestovania jahôd na SibíriWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aký druh bobúľ je prioritou medzi všetkými plodinami bobúľ? Toto je jahoda, jej pestovanie a starostlivosť o bobule na Sibíri zostávajú naďalej relevantné. Vychutnajte si aromatické zrelé bobule už teraz aj v regiónoch s dosť drsnou klímou. Poprední chovatelia vytvorili pre Sibír jedinečné odrody jahôd, ktoré sú ideálne prispôsobené skôr drsným podmienkam tejto oblasti. Úspešné pestovanie dokonalých jahôd je teraz možné na drsných miestach. Aby ste vo svojej záhrade získali voňavé jahody, musíte poznať svoje najlepšie odrody, ktoré sú optimálne vhodné pre Sibír.

Základné požiadavky na sibírske jahody

Pestovanie jahôd v náročných sibírskych podmienkach je možné iba vtedy, ak sú splnené tieto požiadavky na túto citlivú rastlinu:

 • vyznačujúce sa dostatočnou mierou odolnosti proti mrazu, aby jahody úspešne odolávali silným sibírskym zimám;
 • schopnosť rýchlo regenerovať zelenú časť kríka;
 • stupeň odolnosti proti hnilobe zrelého ovocia a časté poškodenie bežných jahodových roztočov;
 • takéto odrody jahôd by sa mali vyznačovať zvýšenou produktivitou bobúľ s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami, ktoré sú celkom vhodné na ďalší prenos.

Je pomerne ťažké vybrať pre tieto požiadavky najlepšie odrody jahôd, ale je možné nájsť najlepšie odrody jahôd. Aby bolo možné odmeniť rodinu aromatickými zrelými bobuľami, je potrebné pestovať niekoľko odrôd záhradných jahôd naraz, líšiacich sa obdobím plodu, jedinečnou jedinečnou chuťou a veľkosťou bobúľ. Musíte presne poznať vlastnosti starostlivosti o každú z nich.

Niektoré nuansy trvalých odrôd jahôd

Každá plodina si vyžaduje náležitú starostlivosť, aby sa dosiahol maximálny výnos. Najprv sa musíte postarať o starostlivú prípravu pôdy na pestovanie jahôd. Akákoľvek jahoda netoleruje, ak sa pred jej výsadbou na lôžkach pestovali solitárne odrody. Miesto by malo byť mimo dosahu jarného prúdu vody, malo by byť úplne otvorené prenikaniu slnečného žiarenia, bohaté na výživnú humusovú a nadýchanú pôdu.

Starostlivosť o perzistentné odrody jahôd na Sibíri vyžaduje prísne dodržiavanie režimu zavlažovania, pravidelné burenie burín, zabezpečenie správnej výživy, odstránenie nových fúzy, sezónne mulčovanie. Sezónna starostlivosť a príprava pôdy sa musia začať na jeseň. Pred vykopaním jahodových záhonov na 1 meter štvorcový formovaného lôžka sa zavedie výživná zmes vedra zdravého humusu, 0,5 litra prírodnej drevnej živice a 30 g vyváženého hnojiva na čisto minerálnom základe. Na pestovanie veľkých opravárenských odrôd jahôd sa navrhuje zdvojnásobenie zmesi.

Pestovanie veľkoplodých jahôd si vyžaduje vytvorenie postelí, ktorých šírka nie je väčšia ako 50 cm. Prípustná vzdialenosť medzi lôžkami by mala byť najmenej 80 cm. Je vhodné pestovať veľké odrody na pomerne priestranných lôžkach v rade, vhodná šírka pre nich je 1 meter. Taká je starostlivosť o takéto nenáročné odrody záhradných jahôd.

Ďalšia výsadba zrelých sadeníc sa musí uskutočniť skoro na jar. Vysadené sadenice musia byť kvôli potrebnej úprave pokryté špeciálnym krycím materiálom počas 10 dní. Opravy odrôd jahôd by sa nemali zverejňovať skôr, ako sa objavia prvé zrelé bobule. Po 3 rokoch je potrebné preniesť zrelé rastliny na iné pripravené postele, do otvorov jahôd môžete kedykoľvek pridať užitočné popol z dreva, čo je vhodné pre záhradkárov.

Jahodová starostlivosť v lete na Sibíri

Optimálne odrody jahôd pre drsné podmienky na Sibíri

Vhodnými odrodami pre Sibír sú v praxi overená účinnosť zrelých sadeníc. Z tohto dôvodu je obvyklé zvážiť tieto odrody:

 1. Berd sladké a kyslé jahody. Pri starostlivom dodržiavaní základných pravidiel nevyhnutnej starostlivosti môže priniesť obrovskú úrodu. Na Sibíri sa odporúča pestovať pod osobitným porastom.
 2. Ruská Darenka. Tieto odrody jahôd vynikajú sviežimi kríkmi s veľkými listami. S výhradou nevyhnutných požiadaviek na starostlivosť sa teší skorá a pomerne hojná úroda. Tieto odrody jahôd sú ideálne na pestovanie na predaj. Hlavnými podmienkami na získanie dostatočného množstva plodín sú odmerané zalievanie a odmerané nanášanie potrebných hnojív. Náhle zmeny teploty jahody nevystrašia. Darenka sa vyznačuje odolnosťou proti útokom hlavných škodcov a hubových chorôb.
 3. Voňavý čierny princ alebo Kama. Táto odroda je chovaná poprednými poľskými chovateľmi. Jeho zrelé plody sa vyznačujú chytľavou červenou farbou a mierne kyslou chuťou. Bobule sú šťavnaté, s dostatočnou hustotou. Zrelé kríky tejto záhradnej jahody dokážu produkovať až 1 kg voňavých zrelých bobúľ. Odoláva nízkym teplotám, je celkom odolný voči suchému obdobiu, je však veľmi náchylný na hnedé alebo biele škvrny. Kvalitné spracovanie pomocou špeciálnych antibakteriálnych látok pomôže zachovať integritu plodiny.
 4. Omskové skoré jahody sú rozmanitou kultúrou špeciálne vyvinutou domácimi chovateľmi pre zvláštnu klímu na Sibíri. Podobná odroda sa vyznačuje vysokými výťažkami, nie je prakticky náchylná na rôzne choroby. Na fotografii je táto odroda reprezentovaná skôr sviežou kríkom s červenými plodmi, ktoré si možno okamžite všimnúť vďaka svojej úžasnej aróme a sladkej a kyslej chuti.
 5. Dezertné jahody odrody Amulet sa vyznačujú veľkým ovocím. Jeden zrelý krík dokáže vyprodukovať až 2 kg úrody týchto voňavých bobúľ. Proces zrenia prebieha súčasne. Deti uprednostňujú túto úžasnú odrodu pred inými analógmi pre bohatú sladkú chuť zrelého ovocia. Kvalifikované ženy v domácnosti s veľkým potešením sa zaoberajú sezónnou ochranou. Kultúra nie je vystavená žiadnym chorobám, výborne toleruje mrazy. Aby sa dosiahol najvyšší výnos, odporúča sa pristáť výlučne skoro na jar.
 6. Úžasný stredne skorý Tanyusha je ovocím úspešnej práce vedeckých pracovníkov v tomto regióne. Silné nadýchané kríky s kompaktnými ružicami a malými plodmi intenzívnej červenej farby - to je hlavná vec, ktorá odlišuje túto odrodu od ostatných. Tanyusha je špeciálny druh jahôd chovaných v tejto oblasti.
 7. Sladký festival Harmanček je výsledkom úspešnej práce ukrajinských chovateľov. Dáva pomerne veľké ovocie s jedinečnou sladkou chuťou a jedinečnou vôňou. Pre ďalšiu prepravu nie je táto odroda ideálna. Ako potvrdzujú početné recenzie, harmanček je dobrý v akejkoľvek podobe: čerstvý, v konzervách, vo forme aromatických štiav a jedinečných dezertov.

  Šľachtená odroda sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti závažným chorobám, dobrou toleranciou voči extrémnym teplotám.

Aby ste potešili rodinu s nádhernou jahodovou plodinou, je vhodné kúpiť zrelé sadenice na mieste, v špeciálnych škôlkach, a nie objednávať niekde ďaleko. Iba miestne pestované odrody ukážu výsledok, ktorý prekvapí každého začínajúceho záhradníka.

Pestovanie tejto kultúry je neuveriteľne výnosné, pretože nikto nemôže odolať lahodnej aróme zrelých bobúľ.

Ako pestovať jahodyKomentáre:

 1. Dusan

  Very well, I thought as well.

 2. Arashikree

  Wait, IMHO

 3. Elkanah

  Čo by ste chceli povedať konkrétne?

 4. Macrae

  I can not take part now in discussion - it is very occupied. But I will soon necessarily write that I think.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou