Juniper NanaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Juniper Nana je špeciálny druh borievky, ktorý je známy svojou kompaktnou veľkosťou. Preto veľa záhradkárov miluje pestovanie na svojich stránkach. Koniec koncov, táto rastlina je nielen veľmi krásna, ale aj užitočná. A na rozdiel od veľkých huňatých borievok sa dá ľahko umiestniť aj na malú kvetinovú záhon.

Zobraziť charakteristiku

Juniper Nana je dvojdomá rastlina. Na jednom kríži nájdete ženské aj mužské kužele. Samce sa zvyčajne nachádzajú na konci natáčania, zatiaľ čo samičky sú rozptýlené po zvyšok vetvičky. Toto je rastlina s dlhou životnosťou. Vo voľnej prírode zvyčajne žije od 600 do 3 000 rokov, ak sú podmienky úplne konzistentné.

Jalovec tohto druhu rastie vo forme veľmi nízkeho kríka. Má veľa vetiev, z ktorých sa mäkké ihly rozkladajú rôznymi smermi. Ak neustále striháte, potom krík môže mať veľmi zaujímavý tvar. A to napriek skutočnosti, že tento borievka leží. Mnoho záhradkárov mu dáva tvar ryby alebo kvetiny, ktorá na kvetinovom záhrade vyzerá veľmi originálne. Ale aj obyčajný beztvarý ležiaci krík vyzerá úžasne.

Rovnako ako všetky ostatné druhy uvoľňuje do ovzdušia prospešné éterické oleje, ktoré môžu liečiť mnohé choroby dýchacích ciest. Preto sa odporúča pestovať takúto rastlinu bližšie k oknám, aby ste si užili príjemnú vôňu v lete aj v zime. Nana Juniper je skutočne veľmi odolná voči suchu aj mrazu.

Jemnosti výsadby na otvorenom priestranstve

Správna výsadba Nan Juniper v zemi je už polovicou úspechu. Niektoré jemnosti by sa mali dodržiavať, aby sa v budúcnosti rastlina vyvíjala dobre a nepriniesla žiadne problémy. Jalovce sú tie druhy rastlín, ktoré netolerujú tieň. Preto je najlepšie pestovať ju na slnečnom mieste. Priame lúče slnka, dokonca aj v najteplejších letných dňoch, budú mať priaznivý vplyv na borievku.

Ak máte v úmysle zasadiť vedľa seba niekoľko rastlín, potom je dôležité medzi nimi udržiavať vzdialenosť približne 1 m. Ak je rastlina ešte mladá, v budúcnosti sa jej priemer začne zväčšovať, takže bude vyžadovať oveľa viac miesta okolo seba.

Ideálnou pôdou pre túto odrodu je zmes nasledujúcich zložiek:

 • piesok;
 • rašelina;
 • trávniková pôda.

Zároveň sa pôda a piesok môžu brať v rovnakých častiach, ale rašelina sa môže pridať o niečo viac. Kyslosť pôdy by mala byť stredná. Ľahko môžete vápno zeme.

Pred výsadbou do zeme musíte najprv vykopať dieru, ktorej veľkosť by mala byť asi 2,5 až 3-krát väčšia ako zemná hrudka prepravnej nádoby, v ktorej sa nachádza borievka. Na dne jamy nalejte drenáž z expandovanej hliny, jemne ju otrite zeminou a potom tam posuňte borievku spolu s hlinenou hrudkou. S vopred pripravenou zmesou dobre nasiaknite. Pred vytiahnutím z kvetináča nezabudnite dobre zaliať rastlinu tak, aby počas extrakcie nedošlo k poškodeniu koreňov. Po výsadbe do pôdy by mal byť borievka dobre napojená.

Odrody jalovca

Ako sa starať o borievku

Starostlivosť o Juniper Nana je veľmi jednoduchá.

Táto rastlina je úplne nenáročná. Koniec koncov, v divočine sa cíti skvele, kde sa jej nikto nevenuje pozornosť. Mali by ste však vziať do úvahy niektoré nuansy, aby sa borievka na stránke cítila dobre.

Vzhľadom na to, že borievka je rastlina odolná voči suchu, nemala by sa často zalievať. Nadmerná vlhkosť v pôde môže viesť k rozpadu koreňového systému. Ak je leto suché, ale nie príliš horúce, stačí ho raz za mesiac zalévať. Ak často prší, potom nemôžete tento ležiaci ker vôbec zalievať.

Zároveň však rastlina nenávidí suchý vzduch. Ak sa striekačka pravidelne rozprašuje z rozprašovacej fľaše, bude sa cítiť dobre. Malo by sa to však robiť skoro ráno alebo neskoro večer, aby na rastlinu nekleslo priame slnečné žiarenie. V prípade, že sa plánuje pestovanie borievky v oblasti s morským podnebím, môžete tiež odmietnuť postrek. Neustále odparovanie vody a tak dostatočne zvlhčuje vzduch.

Uvoľnenie pôdy je potrebné pre lepšie vetranie koreňového systému. Malo by sa to však urobiť bez fanatizmu. Najlepšie je odstraňovať burinu 2-krát za mesiac a uvoľňovať iba malú ornicu. V tomto prípade musíte okamžite odstrániť všetky buriny. Hlbšie nie je potrebné uvoľniť zem, pretože to môže ľahko poškodiť korene.

Jalovice dobre tolerujú aj mrazivé zimy, ale ak hovoríme o veľmi mladom kríku, ktorý ešte nie je starý 2 roky, potom je najlepšie ho zakryť zimnou handričkou, ktorá umožňuje priechod vzduchu, ale zachováva teplo. Súčasne sa odporúča kropiť zeminu okolo rastliny pomocou kôry stromov. Najlepšie je, ak ide o kôru smreka alebo borovice.

Pravidelne sa musí rezať jalovec ležiaci Nana. Malo by sa to urobiť, aj keď rastie samo osebe a nedostalo žiadnu formu. Počas prerezávania sa odstránia všetky sušené a zažltnuté konáre, ako aj listy, ktoré z nejakého dôvodu zvädli a začínajú miznúť. Rastlina z takéhoto preventívneho prerezávania bude lepšia, pretože už nebude musieť tráviť svoje živiny na výhonkoch, ktoré ich už nepotrebujú. Bush bude teda oveľa rýchlejší na získanie novej zelenej hmoty.

Pestovanie borievky Nana u vás doma alebo na záhrade je veľkým potešením. Túto rastlinu nemôžete sledovať celé mesiace a stále bude vyzerať skvele a bude aj naďalej nadchovať ostatných voňavými šťavnatými zeleňami. Ak si budete priať, môžete sa dokonca sami pokúsiť získať zdravý éterický olej z borievky, čo nebude horšie, ako sa predáva na pultoch moderných obchodov a lekární.

Prečo thuja a borievka zožltnúKomentáre:

 1. Farold

  What words are needed ... great, a wonderful phrase

 2. Jarvi

  There is something in this. I see, thank you for your help in this matter.

 3. Mitaur

  This section is very useful here. Hope this post is relevant here.

 4. Faukree

  Úplne zdieľam váš názor. Myšlienka je vynikajúca, súhlasí s vami.

 5. Forester

  Máš pravdu.

 6. Jozy

  Účasť je dobráNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou