Poznámka pre pestovateľov kvetín: Kedy sa dostať Jiřiny zo suterénuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dahlias sú veľmi krásne a nezvyčajné kvety. Ale pestovanie a starostlivosť o nich si vyžaduje vedomosti o tom, kedy sa majú dostať Jiřiny zo suterénu, v akej pôde pristávajú a kedy. Rodiskom tejto kvetiny je Mexiko. História hovorí, že aj starí Aztékovia používali hľuzy tejto rastliny na jedlo. Má niekoľko mien, ale bolo to pevne zakorenené v dahlii.

Tento druh rastlín má veľkú klasifikáciu, vďaka svojej kráse už existuje viac ako 20 000 druhov. Všetky sú rozdelené do tried, z ktorých každá má svoj vlastný rozdiel hlavne vo vzhľade. Pestovanie takejto kvetiny nie je také ťažké. Stačí poznať základné pravidlá kultivácie.

Tento kvet má koreň vo forme hľúz, to sú oni, ktorí v určitom okamihu vypustia masívne klíčky zo svojej hornej časti, čo budú v budúcnosti nové rastliny. Pomocou noža sa delia na niekoľko častí. Hľuzy sa môžu pestovať nezávisle a skladovať až do výsadby v suteréne alebo sa dajú kúpiť v kvetinárstve, kde sa predávajú vo vreckách a skladujú sa v chlade a suchu. Hľuzy sa vykopávajú na jeseň a ukladajú sa do škatúľ s pilinami, ktoré sú zase umiestnené na suchom a chladnom mieste, čo je pre tento účel ideálne. V tejto forme sa skladujú až do jari.

Ako pripraviť Jiřiny na výsadbu

Čas klíčenia

Po zime sa hľuzy začiatkom jari odstránia zo suterénu. Niektorí záhradníci odporúčajú dostať ich zo sklepa koncom marca alebo začiatkom apríla. Všetko záleží na druhu kvetu a regióne, v ktorom budú vysadené. Hľuzy sa získavajú a starostlivo sa kontroluje ich kvalita. Zhnité alebo suché, žlté as dlhými tenkými klíčkami nie sú vhodné, rastliny z nich, ak rastú, budú bolestivé a slabé. Pre rozvoj kvetov sú nevyhnutné hľuzy.

Po výbere hľúz odborníci odporúčajú namočiť ich niekoľko hodín do fungicídnych prípravkov na prevenciu mnohých chorôb. Predtým sa musia sčerniť, to znamená oddeliť spôsobom rezania klíčkov z časti hľúz. Ak ich púčiky nie sú dostatočne naklíčené, mnohí odborníci odporúčajú ich umiestnenie do škatúľ s rašelinou a pilinami, vrstva vytečie malú vrstvu asi 7 cm, aby sa zabránilo vyrážke plienky.

Škatule sa skladujú v teplej miestnosti s teplotou najviac 20 ° C. Potom sa klíčky vysadia v nádobách pripravených s hnojenou pôdou vo vrstve 20 cm vopred a kropia sa riečnym pieskom na vrstvu nie väčšiu ako 5 až 7 cm. Každá sadenice sa vysadí do hĺbky 5 cm a medzi nimi sa udržiava vzdialenosť najmenej 10 cm. s klíčkami na parapete alebo v teplej miestnosti. V silnom svetle musia byť klíčky pritenit.

Niektorí ľudia radšej používajú mini skleníky: zaberajú málo miesta, sú veľmi pohodlné a vytvárajú potrebný skleníkový efekt. Ak boli klíčky vysadené v nádobe a nie v kvetináči, mali by sa po niekoľkých týždňoch po posilnení presadiť do kvetináčov. Okolo mesiaca rastie klíčenie v skleníkových podmienkach a na ulici mrazy končia a je stanovená určitá teplota vzduchu, čo znamená, že už môžete vytiahnuť mladé výhonky. Mnoho záhradkárov nesťažuje výsadbový proces posilňovaním a klíčením mladých výhonkov. Po prezimovaní a výbere zdravých hľúz sa jednoducho nechajú cez noc namočiť do vody a nasledujúci deň sa už vysádzajú na otvorenom priestranstve., Stáva sa to skôr ako v júni.

Pôda sa zahrieva slnkom a je pripravená na výsadbu. Pred výsadbou musí byť oplodnená, napríklad kompostom. Uvoľňuje sa, čo umožňuje prenikanie a obohatenie pôdy kyslíkom. Pre hľuzy dahlia sú vytvorené studne. Stojí za to vysadiť ich veľmi opatrne, bez toho, aby ste poškodili mladé a jemné výhonky. Pri výsadbe je potrebné zvážiť vzdialenosť medzi kvetmi: mala by byť od 25 cm do 0,5 m, v závislosti od odrody dahlia.

Pristátie nastane v polovici mája, ak počasie nevykonáva vlastné úpravy.

Po výsadbe na otvorenom priestranstve sa mladé výhonky objavia po 2 týždňoch. Ak v noci dôjde k mrazu, môžu zničiť mladú rastlinu. Aby ste sa vyhli zamrznutiu, môžete pri určitej predpovedi kvetinu zakryť. Väčšina záhradníkov je zaistená a neponáhľajú zasadiť svoje kvety, ale udržujú ich v kvetináčoch až do júna.

Musia sa zohľadniť tieto body:

 1. Presnejšie, v marci, v druhej dekáde, sa dahlia po zimnom skladovaní vyberie zo suterénu a pripraví na výsadbu.
 2. V tretej dekáde mája a niekedy začiatkom júna sa kvetina vysadzuje na otvorenom priestranstve na stále miesto.

Pri pestovaní tohto druhu kvetov zohrávajú dôležitú úlohu jeho vzhľad a miestne klimatické podmienky. Pre začiatočníkov bude užitočné zhromažďovať potrebné informácie o pestovaní dahlias alebo pozerať video, kedy sa majú dostať dahlias po zime. Rastlina je nenáročný a pri správnom pestovaní a dodržiavaní potrebných opatrení zimného skladovania bude táto kvetina vynikajúcou ozdobou pre každú záhradu.

Ako zasadiť JiřinyKomentáre:

 1. Kajinn

  Prepáčte, ale toto mi celkom nefunguje. Možno je viac možností?

 2. Zulmaran

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa si priznávaš chybu. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 3. Vukinos

  Blahoželám, táto myšlienka musí byť presne zámerne

 4. Faerr

  Excellent and timely message.

 5. Merewood

  Je to pozoruhodné, užitočný nápad

 6. Biton

  Absolútne s tebou súhlasím. je to dobrý nápad. Podporím ťa.

 7. Weorth

  Verím, že si sa mýlil. Som si istý. Pokúsme sa o tom diskutovať. Napíš mi v PM.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou