Koláče - to, čo im dáva najlepšie začervenanieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď varíte pečivo, všetky domácnosti o tom vedia: vôňu nemôžete skryť kdekoľvek. Výnimočná aróma, ktorá sa šíri okolo domu, poteší celú rodinu, v dome sa stáva pohodlnejším a hrejivejším. A každá žena v domácnosti, samozrejme, chce, aby jej pečivo vyzeralo čo najchutnejšie a najjasnejšie - zlaté a červené. A pokusy nájsť nejaký nový trik, aby koláče a rohlíky boli ružové, neprestávajú dodnes.

V rúre sa koláče zdajú byť dokonalé a keď sa vyberú, je veľa rozrušených žien v domácnosti: nevyzerá to tak, ako by sme si želali. Vzhľad koláčov môže byť odlišný - neovplyvní to chuť. Matný, lesklý - niektoré iné nie sú horšie. Chcem však dosiahnuť najlepšiu možnosť.

Kto používa čo

Hlavnou úlohou pri vzhľade je samozrejme mazanie koláčov, pečiva, koláčov a všetkého pečenia. A tu musíte správne porozumieť - čo a kedy správne namažte pečivo. Existujú pani, ktoré vložili budúci koláč do rúry bez toho, aby ich vopred namazali. Robia to na konci procesu pečenia, keď vyberajú hotový výrobok z rúry: namazajú ho, dostanú požadovaný lesk - výsledok je zrejmý. Iní využívajú možnosť spracovania surového cesta. Namažte ho a až potom vložte do rúry. Táto metóda poskytuje rovnomerne vyprážanú a hnedú kôrku - jej lesk vyzerá ako lak.

Existujú aj takí, ktorí dovolia, aby sa pečivo v rúre trochu chytilo, až potom ho prikryje šľahačkou. Cesto s touto možnosťou nespáli, farba produktu sa nasýti a vyrovná. V prípade lesklého pečiva ho pred vložením do rúry namažte. Naneste zmes na surové cesto.

Čo sa dá použiť (mazanie pred pečením):

 1. Vaječné biele, ktoré sa musí oddeliť od žĺtka. Potom sa proteín musí rozbiť na stabilnú bielu penu. Potom cesto namastite. Pečivo bude ružové a šumivé.
 2. Ďalšou možnosťou je poraziť celé vajcia. Pri použití tejto metódy sa pečivo stane ružovým, ale farba bude vo väčšine prípadov príliš bledá.
 3. Do rozšľahaného vajíčka môžete tiež pridať malé množstvo masla alebo teplého mlieka. V tomto prípade bude pečenie mäkké, aróma bude nasýtenejšia.
 4. Existuje možnosť mazania pečením silným vareným čajom. Musíte uvariť tri polievkové lyžice sypaného čaju + tri polievkové lyžice cukru v pohári vody. Pohode. Produkt namažte pred vložením do rúry a niekoľko minút pred pripravenosťou. Konečným výsledkom bude príjemná čokoládová farba a nezvyčajná vôňa ľahkého čaju.
 5. Svetlá farba pečenia sa dosiahne natieraním zeleniny alebo masla. Je lepšie brať kukuricu alebo olivu, ale najbežnejšie to urobí. Silný lesk nebude. Rastlinný olej na pečenie lístkového pečiva je ideálny. Krém sa najlepšie používa na čerstvé, droždie alebo maslové výrobky. Aróma bude jedinečná.
 6. Mnoho žien v domácnosti používa kyslou smotanu na rozmazanie sladkého pečiva. A majonéza - na mastenie nesladené. Rovnako ako vo všetkých ostatných variantoch mazania produktu je potrebné zabezpečiť, aby bola vrstva veľmi tenká.
 7. Pri variante pečenia s použitím celých vajec (žĺtok + proteín) sa výsledná vaječná pena nanáša v tenkej vrstve, inak môže pečenie v peci prasknúť.
 8. Pri mazaní produktu pred pečením vaječnou penou buďte opatrní. Keď sa vajcia dostane na plech na pečenie, môže naň nalepiť výrobky počas procesu pečenia.

Čo sa dá použiť na hotové pečenie:

 1. Predhrejte mlieko a hotové pečivo rozotrite už pri vyberaní plechu na pečenie z rúry: mlieko spôsobí, že kôra bude mäkšia a „bude“ žiariť. Mlieko môžete zahriať, rozpustiť v ňom trochu cukru a pečivo pár minút pred varením namažte tukom - farba bude nasýtenejšia.
 2. Hotové pečivo môžete namazať rozpusteným maslom, vytiahnite ho z rúry a preneste ho z plechu na pečenie na papier alebo pergamen. Pečenie je lesklé a má ďalšiu vôňu.
 3. Hotové pečenie je možné namazať cukrovým sirupom. Je potrebné pripraviť cukrový sirup (pridajte 0,1 kg cukru do 0,4 l vriacej vody, počkajte, kým sa úplne nerozpustí) a nevyhrievané pečivo namažte po celej ploche štetcom. Lesk zaručený.
 4. Alebo môžete použiť čistú vodu. Naneste malé množstvo vody na buchty. To má za následok zmäkčenie kôry a vytvorenie vzhľadu perlete.

Ako namazať pečenie

 1. Aby výrobky, ktoré pečiete, boli lesklé, rovnomerné a elegantné, musíte ich namazať priamo pozdĺž, jemnými ťahmi štetca hore. Silný tlak spôsobí deformáciu. Najlepšie je namazať pripravený produkt jedným ťahom od začiatku do konca. Inak môže zmes ležať nerovnomerne a výsledkom budú pruhy, ktoré nevyzerajú esteticky príjemne.
 2. Používajte špeciálne kefy na pečenie. Ideálne kefy sú vyrobené zo silikónu. Nie je potrebné kupovať drahé a profesionálne kefy. Je to dosť obyčajný silikón, ktorý sa predáva vo všetkých železiarňach a stojí asi 30 rubľov. Túto kefu je veľmi vhodné použiť, keď je potrebné naniesť tekutú hmotu: nepoškrabuje produkt.
 3. Ak taká kefa chýba, môžete použiť malý kúsok gázy. Stačí ho vložiť do niekoľkých vrstiev. Vo veľmi výnimočných prípadoch, keď nie je nič vyššie uvedené, môžete použiť kuracie perie. Hlavnou vecou je zabezpečiť, aby pri používaní gázy nezostali na produkte žiadne vlákna a aby z peria nekvapkali chĺpky.
 4. Mazanie koláčov sa musí vykonávať veľmi tenkou vrstvou. Ak je tuk namazaný silnou vrstvou, tuk vyteká a zanecháva šmuhy. Vzhľad bude pokazený. Je potrebné pamätať na to, že placky sú rozmazané iba preto, aby poskytovali krajší vzhľad. Preskúmanie maziva aplikovaného na výrobok môže narušiť chuť konečného produktu. A všetky práce budú márne.
 5. A samozrejme, musíme pamätať na to, že na výrobku bude krásna kôra, iba ak je teplota rúry nastavená správne. Nízke teploty spôsobia jemné pečivo. Pečenie pri 200 ° Ϲ zaručuje vášmu produktu zlatú kôrku.

Ako namažte tortu a koláče

Nech už použijete ktorúkoľvek metódu, vždy existuje možnosť prísť s niečím sami. Každá žena v domácnosti má tajomstvo, ako urobiť pečenie dokonalým, ale nie každý to odhaľuje. Vyskúšajte niečo vlastné: zmeňte proporcie, pridajte ďalšie ingrediencie, ktoré podľa vášho názoru môžu vylepšiť vzhľad a chuť pečenia. Kulinárske a cukrárske umenie je vždy experimentom.Komentáre:

 1. Osten

  I think you will allow the mistake. I can prove it. Write to me in PM, we will discuss.

 2. Nasho

  I apologise, but, in my opinion, you commit an error. I can prove it.

 3. Octavian

  the Useful roomNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou