Cinerária (kríž): mnohostranná a krásnaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kmotr alebo cinerária je jasný a veľmi mimoriadny predstaviteľ rodiny Astrovovcov. Tento rod kombinoval viac ako tri tisíce rastlín, ktoré sa navonok líšia nielen od seba, ale často sa nevedomky mýlia sukulentmi alebo inými tropickými exotikami. Najmenej tucet druhov kultúry sa používa v kvetinárstve, ktoré v dôsledku rozmanitosti rodu v kombinácii môžu navzájom zaplniť záhradu alebo kvetinovú záhradu neobvyklými obrázkami.

Druhy kmotra a ich odrôd

Obzvlášť populárne u pestovateľov kvetín je tucet odrôd cinerárie, hoci počet kultivovaných ľudí v skutočnosti zahŕňa najmenej 50 ľudí. Medzi nimi sú aj vnútorné a exempláre, ktoré dokonale tolerujú zimu v strednom pruhu.

Medzi najzaujímavejšie druhy vhodné na pestovanie v ruských záhradách ako jednoročné a trvalky, Rozlišujeme:

Zobraziť menopopisosud
Godson Rowley / Rowley CinerariaAfrická tropická liana, ktorá sa líši od ostatných kmotrov v neprítomnosti listov v klasickom slova zmysle. Namiesto toho sú dlhé a silné stonky kruhového prierezu posiate sukulentnými letáčikmi. Z pohľadu pôdy a vlhkosti je názor veľmi nenáročný. Rozmnožovanie hlavne vrstvením, menej často - semenamiNavrhnuté pre pestovanie v izbových podmienkach. Na úspešný rast potrebuje druh v zime odpočinok
Krvavý kmotr / krvavý cineráriaSenecio cruentus je trvalá cinerária pochádzajúca z Kanárskych ostrovov. Kríky sú dobre rozvetvené, s rovnými stopkami zakončenými kvetenstvom sedmokrásk rôznych farieb a odtieňov. V kultúre je krvavý kmotr s dvojfarebnými a dvojitými kvetenstvami.Pestuje sa každoročne na otvorenom priestranstve. Propagované semenami.
Kmotr je pôvabný / cinerária pôvabnýSenecio elegans je juhoafrický druh, ktorý sa ako trvalka pestuje každoročne v Rusku. Rastie do výšky nie viac ako 60 cm, dobre sa vetví. Má mäsité listy a stonky pokryté hustou dospievaním. Spodné listy listov sú veľké, dlane alebo špicaté. Horné sú menšie. Krásne kvitnúca kultúra s jasnými sedmokráskami so žltým stredom. Kvet je malý. Kvitnutie pokračuje celé letoTento druh je určený na pestovanie na otvorenom priestranstve, ktoré sa rozmnožuje pomocou semien.
Primorský krestovnik / prímorské cinerárie (známe tiež ako striebro, jaseň alebo more)Pôvodne od pobrežia Stredozemného mora. Vzťahuje sa na dekoratívne druhy listov, pretože listové listy čepeľovito členitého tvaru a stonky sú pokryté hustou chmýří, vďaka ktorej vyzerajú kríky, akoby boli pokryté námrazou. Kvety tohto druhu sú pri pestovaní nenápadné, malé, žltéZamýšľa sa na otvorenom priestranstve. Množené metódou sadenia
Strelec / palina cineráriaSenecio abrotanifolius - kríž so stopkami štvorhranného alebo trojuholníkového prierezu, nesúci veľké koše jasne žltých kvetov. Listové listy sa zhromažďujú v bazálnej zásuvke. Navonok veľmi atraktívne - jasne zelená, opakovane pitvaná, preto vyzerajú ako vláknaPestuje sa ako trvalka rozmnožená rozdelením kríkov a semien
Ivy godson / cineraria ivySenecio angulatus je juhoafrický druh, ktorý sa vyznačuje šťavnatými mäsovými listami zaobleného tvaru, husto umiestnenými na dlhých stonkách. Paniculate kvetenstvo, zložené z mnohých malých košov bledožltejNavrhnuté na pestovanie kontajnerov, vhodné na skalné podložné sklíčka a na kvetinových záhonoch pozdĺž okraja obrubníka alebo v popredí. Propagované rozdelením kríkov a semien

Okrem druhov uvedených v tabuľke v Rusku rastú aj milovníci exotických rastlín Grant Cineraria (Senecio grantii), Medley Wood (medley-woodii Hutch) a formulovať (Senecio articulatus). Odrodová rozmanitosť kmotrov navyše pomáha diverzifikovať vzhľad kvetinovej záhrady alebo parapetu.

V súčasnosti sú takmer všetky typy cinerárií predmetom záujmu profesionálnych chovateľov. Amatéri sa tiež často snažia vytvoriť nové odrody obľúbeného typu. Najkrajšie alebo skôr Exotickí predstavitelia kmotra majú nasledujúci opis:

akosťPríslušnosť k danému druhupopis
Strieborný prachnámornejIdeálne pre okraje, výška do 25 cm! Strieborná puberta na svetlozelených listoch prelamovaného dreva je veľmi dekoratívna. Odroda toleruje prerezávanie
grandiflorakrvavýMalá, veľmi hustá rastlina, ktorá vytvára okrúhly vankúš do výšky 50 cm a kvitne veľmi veľkými kvetmi v podobe jednoduchých alebo polodvojitých sedmokrásk jasne ružovej alebo fialovej-červenej farby.
stellatakrvavýVeľmi našuchorená a krásna rastlina s palmovými smaragdovými listami a kvetmi v tvare hviezdy. Výška rastlín tejto odrody dosahuje 70 cm
forma oblakunámornejKompaktná, veľmi krásna Bush so zaoblenými hustými dospievajúcimi listami. Výška rastliny - nie viac ako 45 cm
nanakrvavýVeľmi husté, vysoko rozvetvené, ale zároveň kompaktné puzdro vysoké až pol metra. Vyznačuje sa veľmi jasnými farbami s bohatou čerešňovou farbou a svetlými okrajmi.
Biely diamantnámornejNeobvyklá odroda s krásne rezanými prelamovanými listami takmer snehobielej farby. Výška puzdra zriedka dosahuje 25 cm

Ako skombinovať cineráriu

Celá táto rozmanitosť, aj keď sa spoločne vysádzajú na kvetinovej záhrade, zľave alebo na trávniku, vyzerá veľmi pôsobivo. Krásne kvitnúce kmotry vyzerajú skvele v kvetináčoch a pobrežná cinerária je uznávanou kráľovnou hraníc. napríklad, kvetinové záhony, v ktorých sa červenonohá salvia a strieborná cinerária zbližujú vo svojej kráse, sa stali uznávaným štandardom krásy. A ak nie pre túto zakrpatenú „šedú“ trávu, je nepravdepodobné, že by vášnivá salvia žiarila tak jasne.

Všeobecne platí, že ozdobné listnaté kmotre vyzerajú dobre v kombinácii s rastlinami, ktoré vytvárajú svetlé kvety. Zároveň sa pestuje kultúra pozdĺž okraja kvetinového záhonu. Výnimkou je elegantný crossover. Môže byť umiestnená centrálne na skalnatom kopci. napriek tomu, ideálnym umiestnením takýchto rastlín je hranica. Navyše nezáleží na tom, čo presne budú nimi zarámované. Môžu byť bezpečne vysadené pozdĺž okraja záhradnej cesty, v kvetinovom záhrade a v mixéri. Odrody a druhy s výškou kríkov viac ako pol metra môžu byť vysadené v poliach v spolupráci s inými hviezdami.

Cinerária: Pestovanie a starostlivosť

Pestovanie populárnych druhov cinerárií

Technológia pestovania rôznych odrôd je odlišná, pretože rastliny tohto rodu pôvodne rástli v podmienkach ďaleko od seba. Vo väčšine prípadov nevyžadujú špeciálne podmienky pestovania a dobre rastú na pôdach s akýmkoľvek fyzikálnym a chemickým zložením. napriek tomu, Na získanie dobre vyvinutých rastlín sa musia zohľadniť ich prirodzené preferencie.

Pestovanie prímorského kmotra

Prímorské cinerárie sa týkajú plodín milujúcich slnko, nenáročných na zloženie pôdy. Odporúča sa pestovať v oblastiach, ktoré sú po celý deň osvetlené slnkom. Práve tu ukážu krásu ich belavých listov.

Semená sa vysievajú do škatúľ od začiatku marca. Semená nie je potrebné posypať pôdou. Sú rozptýlené na povrchu pôdy a navlhčené. Potom sa škatule umiestnia na najviac osvetlenú okennú parapet. Podmienky na ich vznik sú štandardné - teplota by sa mala udržiavať na 20 ° C a pôda by sa mala udržiavať vlhká. Po vzídení môže byť zamorenie rastlín pre sadenice nebezpečné, takže sa zavlažovanie vykonáva zriedka. Po objavení sa pár skutočných listov sa sadenice potápajú. Pristátie sa uskutoční koncom mája alebo začiatkom júna.

Starostlivosť spočíva v týždennom zalievaní a vrchnom obliekaní, ktoré sa vykonáva dvakrát mesačne. Ak prší, nemôžete vôbec vodu. Pre dekoratívne listové plodiny sa odporúča používať štandardné komplexné hnojivá.

Ak chcete pestovať kultúru ako trvalku, s nástupom chladného počasia, je rastlina rezaná a výsadba je pokrytá smrekovými konármi a listami. Môžete tiež transplantovať niekoľko kríkov krstného kmeňa do kvetináčov a preniesť ich do miestnosti. Tento druh sa cíti dobre v miestnostiach s teplotou 18 až 24 stupňov.

Pestovanie krvavého kmotra

Krvavý kmotr, ktorý sa dá pestovať iba v sadenice, je nenáročný na pôdu a potrebuje jasné, ale nie priame slnečné svetlo. Sadenice tejto kultúry sa vysievajú veľmi skoro - od decembra, pretože tento druh je najviac „hrávajúci dlho“. Semená v pôde nie sú pokryté, ale rozptýlené na povrchu navlhčenej pôdy. Ak chcete strieľať, potrebujú veľa svetla a trochu vlhkosti. Za týmto účelom prikryte škatule sklom a položte na parapet. Teplota sa udržuje na 20 ° C. Za týchto podmienok sa sadenice objavia v druhom týždni po vysiatí.

Starostlivosť o sadenice je jednoduchá: polievanie raz týždenne a potápanie jednotlivých kvetináčov vo fáze listov kotyledónu.

Takže táto krvavá cinerária začne kvitnúť, po vytvorení kríka sa teplota zníži na 15 stupňov. Za týchto podmienok rastlina tvorí veľa pukov a kvitnutie trvá asi mesiac a pol. Na otvorenom priestranstve nie je tento druh vysadený a ak ho chcete ozdobiť miestom, dajte kvetináče na vhodné miesto.

Pestovanie pôvabného kmotra

Pôvabný kmotr je jedným z mála druhov svojho druhu, ktorý uprednostňuje pôdu bohatú na humus. a množia sa priamym výsevom semien do zeme. Avšak, tieto rastliny môžu kvitnúť neskoro, takže najlepšou voľbou - výsevom sadenice v pouličnom skleníku, môžete len na posteli pod filmom. Tento prechod preferuje miesta slnečné a chránené pred silným vetrom.

Starostlivosť o rastliny je veľmi jednoduchá a spočíva v pravidelnom zalievaní a kŕmení dvakrát mesačne organickými alebo komplexnými kvetmi.

Pestovanie kmotra Rowleyho

Godson rola veľmi zriedka šírená semenom, Bežnejším a ľahším spôsobom, ako získať novú rastlinu, je vrstvenie natiahnutím výhonku tohto viniča na povrch pôdy. Po vytvorení koreňov sa vetvička odreže a zasadí do kvetináča. Zvláštnosťou odrody je nenáročné na zavlažovanie a úrodnosť pôdy. Rastlinu môžete zasadiť do akéhokoľvek substrátu okrem piesku.

Cinerárie tohto druhu netolerujú pohyb z miesta na miesto. Hrniec s mladým viničom by sa mal umiestniť na miesto, kde trávi väčšinu svojho života. Optimálna teplota pre rastlinu je najmenej 26 stupňov. V zime je dovolené ju znížiť, nie však viac ako 12 stupňov.

Starostlivosť o rastliny je veľmi jednoduchá - musíte zaistiť, aby hrudka pôdy nevyschla. Kvôli tomu je kvetina napojená raz týždenne alebo ešte menej. O niečo častejšie môžete zalievať iba mladé rastliny, ktoré vytvárajú výhonky. Vrchný obväz nie je vôbec potrebný, ale ak si budete priať, môžete do vody pridať zavlažovaciu dávku na zavlažovanie raz za mesiac.

Cinerária pri mori: pestovanie semien

Cinerária je nádherná rastlina, ktorá môže do záhrady priniesť nové odtiene krásy. Vďaka rozmanitosti druhov a odrôd je táto kultúra široko využívaná v záhradnom dizajne a dokonca získala vynikajúcich krajinárov ako jeden z jej verných fanúšikov.Komentáre:

 1. Ignatius

  it can and must be :) to examine is infinite

 2. Gallehant

  Really even when I wasn't aware of it before

 3. Norward

  Magnificent phrase

 4. Burhtun

  Don't you like it?

 5. Kigaramar

  I would like to talk with you on this topic.

 6. Espen

  neustále niečo horí

 7. Jaran

  It is the valuable informationNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou