Japonský mečík (montbrecia): charakteristika, charakteristika výsadby a starostlivosťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Japonský mečík je nádherná nádherná kvetina, ktorá vyzerá perfektne kdekoľvek. Pôvodný názov pre japonský mečík je Montbrecia. Kvet má krásny elegantný tvar, ktorý sa podobá tvaru kosatca. Japonský mečík je známy svojou odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Zachováva si svoj prepracovaný svieži vzhľad od prvých letných mesiacov do neskorej jesene.

Na fotografii zobrazujúcej japonský mečík nájdete kvety, ktoré vyzerajú ako zúženia. Kvetenstvo sa zvyčajne otvára úplne hore. Jedna rastlina môže potešiť okolitý svet 10 kvetmi od jasne červenej po svetloružovú.

Montbrecia v kytici

Vytvorením kytice za účasti Montbrecia je dobré do nej pridať zlatú farbu, napríklad obilniny. Vďaka nim bude kvetina vyzerať ešte elegantnejšie a sofistikovanejšie. V kytici vydrží Montbrecia až 4 týždne. Počas tohto obdobia otvorí svoje puky svetu. Rezanie japonského mečíka na kyticu je veľmi užitočné pre ďalší rast kvetinových cibúľ. Tí, ktorí sa nechcú rozlúčiť s krásnou kvetinou na zimu, ju môžu vyzvať, aby ju vysušili na suchú kyticu. Zachová sa farba a tvar kvetov.

Čo si musíte pamätať pri pestovaní

Výsadba japonského mečíka je jednoduchá a zrozumiteľná vec, dokonca aj pre začínajúcich pestovateľov. Na výsadbu budete potrebovať semená Montbretia alebo „bábätká“ už pestovanej rastliny. Najvhodnejším obdobím pre výsadbu je jeseň. Najlepšie je vysadené asi 5 cm hlboko. Budúci rok pôjdu krásne kvety. Ak sa uprednostňuje výsadba japonského mečíka v semenách, je lepšie to urobiť vo februári. Semená sú hnedé s červeným odtieňom a veľmi veľké. Zrievajú v malých oválnych obaloch.

Ak zasadíte do semien japonský mečík, kvitne iba 2 roky po výsadbe.

Montbrecia je veľmi plodná, má veľa „detí“, ktoré sa po roku premenia na kvety. Majte na pamäti, že rastlina rýchlo rastie a vytvára kolónie. Ak je rastlina hustejšia, jej kvitnutie sa zhoršuje a môže dokonca prestať. Kvôli harmonickému rastu by sa mali kvety vysádzať raz za 4 až 5 rokov na začiatku jari pred kvitnutím. Použitie detí na rozmnožovanie kvetov je najoptimálnejším spôsobom šírenia Montbrecie na farme.

V máji, keď sa zem zahreje dosť, môžu byť do zeme vysadené hľuzy do hĺbky 7 až 10 cm, zatiaľ čo huby by mali byť umiestnené vo vzdialenosti asi 11-12 cm od seba. Pre semená je najvýhodnejšie, ak je pôda pripravená vopred v septembri až októbri a hnojená.

Aby mohla rastlina ozdobiť územie, odporúča sa pestovať ju vo veľkých porciách v 1 až 2 radoch kvetinovej záhrady. Je tiež povolené pristáť na tieni územia. Montbrecia dobre znáša okolie. Ideálnymi susedmi pre rastlinu budú dahlia, chryzantémy, echinacea, denivka, sedum, canne, rudbeckia a ďalšie rastliny, ktoré kvitnú v letných mesiacoch.

Japonský mečík: pristátie na zimu

Jednoduchá alebo komplexná starostlivosť

Výsadba a starostlivosť o japonského mečíka nie je náročná. Japonský mečík - rastlina, ktorá za normálnych okolností toleruje nízke teploty, neochorí. Vyžaduje si to len pravidelné zavlažovanie, uvoľňovanie pôdy a vrchný dresing. Musia sa robiť každé 2 týždne až do rozkvetu. Montbrecia má veľmi rád ľahké, minerálne hnojivá a vlhkú pôdu. Je dôležité si uvedomiť, že voda v pôde by nemala stagnovať, potom rastlina odumrie. Kvety sa otvoria lepšie, ak je okolo rastliny veľký priestor naplnený svetlom.

Ak sú kvety rastliny veľké, musí sa chrániť pred nízkymi teplotami, ak je rastlina na chladnom mieste, nechajte uschnuté listy. Je lepšie sa ponáhľať s kopaním. Ak je jeseň teplá a mrazy sa oneskorujú, oplatí sa odložiť činnosť do konca októbra - začiatku novembra.

Rastlina s malými kvetmi je citlivá na teplotu. Aby sa predišlo problémom, je lepšie prikryť slamou alebo suchými listami veľkou vrstvou najmenej 18 cm, navyše navrchu položiť nepremokavý prístrešok. Toto je obzvlášť potrebné v prípade kvetín vysadených prvýkrát.

Ak rastlina dobre znáša zimu, bude kvitnúť rýchlo a poteší vás kvetmi po dlhú dobu. Ak je rastlina vysadená na juhu Ruska, takéto opatrenia sa nebudú vyžadovať. V zime je teplota vhodná na prezimovanie kvetu.

Základné pravidlá starostlivosti o japonského mečiara:

 • pravidelné zavlažovanie;
 • uvoľnenie pôdy;
 • pravidelné top obliekanie;
 • dôkladná ochrana pred nízkou teplotou a snehom.

Na jeseň by sa mala vykopať odroda s veľkými kvetmi. Aby sa zachoval výsadbový materiál, je potrebné orezávať listy a stonky, jemne zaschnúť hľuzy 2-3 dni. Ak sú na žiarovke škvrny a je mäkká, je lepšie ju zahodiť. Dobré žiarovky je možné uchovávať v kvetinových škatuliach zabalených v papieri, teplota by mala byť 5 - 7 ° C.

Pre niektorých je farba a výška vysadeného kvetu veľmi dôležitá. Japonský mečík má rôzne odrody, ktoré sa líšia farbou kvetu a jeho veľkosťou.

Môžete si vybrať z:

 • krokodíly hrnce - farba svetloružová, výška 1 m;
 • crocosmia "George Davison" - jantárová farba, výška do 80 cm;
 • Crocosmia masioriorum - farba oranžová, výška do 1,5 m;
 • Crocosmia Babylon - farba je oranžová, výška do 50 cm.

Japonský mečík: výsadba cibúľ

Pestovanie kvetín je vždy zaujímavá a zábavná vec, pretože nikdy neviete, čo sa stane a kedy. Stáva sa, že kvetina začína kvitnúť v najneočakávanejšom okamihu a potom je veľmi radostné, že kvitla vďaka vašej starostlivosti a starostlivosti o ňu.Komentáre:

 1. Muata

  aké Zlaté.))

 2. Norville

  Existujú analógy?

 3. Sazil

  Zdá sa mi to úžasná myšlienka

 4. Kurtis

  Chcel by som vás povzbudiť, aby ste navštívili stránku s veľkým počtom článkov o téme, ktoré vás zaujímajú. Dokáže vyhľadať odkaz.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou