Takže rôzne biele gladiolyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nádherne biele gladioly sú skutočne ozdobou záhrady a pýchou každého záhradníka, ktorý ich vychoval. Aby ste získali správnu rastlinu bez akýchkoľvek odchýlok, budete potrebovať trpezlivosť a skutočnú lásku k tejto veci, pretože mečíky, podobné ružiam, majú svoje vlastné preferencie a potrebujú starostlivosť.

Odrody bieleho gladiolu

Všetky typy mečíka majú podobné vlastnosti. Listy sú dlhé, ale skôr úzke, pripomínajúce meče z diaľky. Ich farba je intenzívne zelená s jemným modravým zákalom a táto kombinácia vyzerá skvele. Kvetenstvo rastliny môže dať až 25 pukov, v závislosti od odrody, ale nie viac ako 10 otvára naraz, kvetina je veľmi krásna, lievikovitého tvaru, najčastejšie veľká a hustá.

Biele gladioly vyzerajú obzvlášť elegantne, stále častejšie sa používajú v svadobných kyticiach, pretože takáto krása vyzerá nezvyčajne a veľkolepo a naživo a na fotografii.

A naozaj je z čoho vyberať, pretože chovatelia priniesli značný počet svetelných kosatcov s rôznymi odtieňmi.

Ľadový medveď. Nie je to nič pre to, že gladiolové odrody ľadového medveďa dostali také meno, pretože majú skutočne medvedí veľkosť. Výška stonky rastlín môže dosiahnuť 170 cm, z čoho 65 cm padá na bodec, čo nevyhnutne vyžaduje podporu, ktorá sa musí pri výsadbe zohľadniť. Tento poddruh je dosť starý, pretože ho v roku 1980 vyškolil moskovský kvetinár Evdokimov.

V strednej klimatickej zóne sa ľadový medveď považuje za stredne skorú odrodu a kvitne 75 až 79 dní po výsadbe. V závislosti od rôznych faktorov počasia sa dátum kvitnutia môže zmeniť. Púčiky sú usporiadané do dvoch radov, v kvetenstvo sa počíta až do 20, ale naraz sa otvára asi 6 až 8 kusov. V otvorenom stave kvety potešia oko po dobu 2 až 3 týždňov, dobre stoja a dlho rezajú.

Kvet má veľkosť 14x15 cm, jeho farba je čisto biela a iba hltanu vrhá nazelenalý odtieň. Tyčinky a pestíky majú farbu mlieka a sukňa je dosť zvlnená, vďaka čomu je táto odroda obzvlášť slávnostná a elegantná.

Biely anjel. Gladiolus White Angel bol na Ukrajine chovaný v roku 1998 chovateľkou Ninou Miroshnichenkovou. Výška rastliny nepresahuje 120 cm a stonka je dosť hustá a stabilná, mala by sa však chrániť pred silnými nárazmi vetra. Táto odroda je stredne skorá a po rezaní sa správa dobre, takže sa často používa v kyticiach.

Púčiky sú usporiadané do dvoch radov a tesne priliehajú k sebe a ich farba kombinuje najjemnejšie odtiene. Spodná kvetina má jemnú krémovú farbu a stred môže trblietať svetloružovou farbou. Tyčinky sa môžu líšiť od bielej až po ružovú. Kvet je veľmi zvlnený, plátky majú hustú mäsitú štruktúru. Zďaleka sa otvorené puky podobajú anjelovi, ktorý rozširoval jeho krídla.

Biely čarodejník. Odroda gladioliového obra White Wizard dosahuje výšku 180 cm a vyžaduje si podväzok každej stonky osobitne. Pri tejto veľkosti padne na kvetenstvo približne 80 - 90 cm, kam sa zmestí 23 pukov. Naraz sa otvára iba 8 - 9 kvetov, čo je kvôli ich veľkosti do 15 cm. Táto odroda bola vyšľachtená v roku 2002 a jej pôvodcom bol Kiselev.

Rastlina má púčiky veľmi nezvyčajnej farby. Hlavná farba je mliečna biela, ale pred rozkvetom vyzerá ako zelenkavá. Hrtan je zastúpený sýtejším krémovým odtieňom s pôvodnými malinovými žilami. Vyzerá tiež veľmi zvlnený a má charakteristické okraje pozdĺž okraja plátky.

V roku 2002 Kiselev predstavil ďalšiu škálu gladioli s názvom Biele more. Jeho výška nepresahuje 150 cm a 70 cm je pridelených na kvetenstvo, kde sa nachádza 20 až 21 pukov, z ktorých súčasne nie viac ako 8 kvetov.

Každá jednotlivá kvetina má výšku 15 cm a krémovo biely odtieň. Dolný okvetný lístok je najviac nasýtený a tmavý a tyčinky a pestíky môžu získať mierne fialovú farbu. Púčiky v rozpustenej forme sú veľmi svieže a sú zvlnené. Vďaka tomu sú nezvyčajné a elegantné kvety, ktoré ozdobia každú dovolenku a môžu byť predložené mužom aj ženám.

Ako zasadiť gladioly

Základné požiadavky na starostlivosť

Chov gladioli z kôrovcov sa každoročne nahrádza novým. S každou ďalšou sezónou sa žiarovka stáva závažnejšou a môže sa používať 3 až 4 roky, potom sa zlikviduje. Aby nedošlo k strate odrody, kvety sa množia s pomocou detí, ktoré sa tvoria okolo húb. V prvom roku sa odporúča odstrániť stopku po objavení sa prvého pupenu, pretože je potrebné, aby sa všetky užitočné prvky posielali na posilnenie cibule.

Pred výsadbou musíte hľuzy namočiť do slabého roztoku manganistanu draselného cez noc, čo nielenže dezinfikuje sadivový materiál, ale tiež slúži ako stimulátor rastu. Potom sa budúce kvety zasadia na trvalé miesto, pretože netolerujú zmeny. Je lepšie pripraviť pôdu vopred a vykopať ju dvakrát: na jeseň a na jar. Hnojenie pôdy pred zimou pomocou kompostu alebo humusu v pomere 8 kg na 1 km štvorcový. m) Na jar naneste superfosfát 50 g na 1 štvorcový. m.

Obzvlášť dôležité je doplňujúce kŕmenie mečíka v priebehu celého času. Dusíkové hnojivo bude potrebné dvakrát po 4 a 8 týždňoch po vysadení hľúz. Dostatok 30 g na m². Mali by ste tiež dodržiavať túto schému:

 • 1 vrchný dresing - vyskytuje sa 3 až 4 týždne, použite kuracie trusky v pomere 1:20 alebo infúziu mulleínu 1:10;
 • 2 vrchné obväzy - používané po 8 týždňoch, prispievajú 25 g superfosfátu a 10 g síranu draselného na 1 štvorcový. m;
 • 3 vrchná úprava - vykonáva sa pred uvoľnením púčikov pomocou superfosfátu a síranu draselného ako v druhej fáze hnojiva.

Ak sú kvety určené na kosenie, je dôležité nechať najmenej 4 listy, čo umožní hľúzam rozvíjať a udržiavať kvalitu až do nasledujúcej sezóny.

Ako uchovávať gladiolyKomentáre:

 1. Garan

  great blog! great posts

 2. Ararg

  I agree, a useful thing

 3. Maralyn

  Brotherhood about us!

 4. Joseph Harlin

  Navrhujem, aby ste prišli na stránku s veľkým množstvom informácií o téme, ktorá vás zaujíma. Pre seba som našiel veľa zaujímavého.

 5. Hanna

  neporovnateľná odpoveď

 6. Walliyullah

  Fun topicNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch