Pestovanie malín na mrežíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Správne vyrobené vlastnými rukami a nainštalované podľa technológie pestovania bobuľovej kultúry, malinová mreža má pozitívny vplyv na rast a vývoj krovia a umožňuje vám dosiahnuť vysoký výnos s minimálnym úsilím a námahou.

Výhody dizajnu

Používanie technológií intenzívneho pestovania plodín na pozemkoch pre domácnosť a na záhradných pozemkoch, ktoré majú obmedzenú úžitkovú plochu na pestovanie plodín bobúľ, je čoraz obľúbenejšie.

Výsledkom takejto práce v súvislosti s malinami je dobrý zdravotný stav rastlín a vynikajúca úroda:

 • Populárna a pomerne bežná agrotechnická technika vo forme umiestnenia malínovej mreže umožňuje chrániť spodnú vrstvu vetiev rastlín pred nežiaducim kontaktom s pôdou;
 • výsadba bobúľ je dobre rozvinutá, čo výrazne znižuje riziko vzniku plesňových infekcií;
 • bobule dostávajú najrovnomernejšie osvetlenie, dozrievanie plodiny je preto priateľskejšie.

Okrem toho mreža uľahčuje orezávanie malín a uľahčuje vykonávanie zavlažovacích aktivít a mulčovanie pôdy v porastoch bobúľ. Pri kultivácii mrežami tiež nie je ťažké uskutočniť úrodu a pripraviť bobuľovú kultúru na zimu.

Výroba domácich majstrov

V podmienkach domácej záhrady je rozšírených niekoľko možností na mrežu, ktoré je možné rýchlo a ľahko vyrobiť samostatne, s minimálnym časom, námahou a peniazmi na materiál.

názovFunkcia a funkcieHlavné odrodyVýhody a nevýhody
Dizajn s dvoma pruhmiPokročilá forma na pestovanie vysokých odrôd bobule. Sú to dva paralelné rady drôtov, ktoré sú natiahnuté vo vzdialenosti 0,5 - 3,0 mV tvare písmena T, v tvare písmena V, v tvare písmena Y a vodorovne naklonenéJe schopný udržiavať plodnice a uľahčuje správnu tvorbu malín, odstraňuje zahusťovanie výsadby a pozitívne ovplyvňuje celkový výnos.
Gobelínový dizajn s jedným jazdným pruhomRastlina je držaná podperami s napnutými povrazmi. Najlepšia voľba pre malý počet kríkovPodľa spôsobu viazania rastlín môžu byť mreže ventilátorové, vertikálne, ploché, voľné, šikmé a horizontálne.Medzi hlavné nevýhody patrí potreba pripevniť každý závod osobitne

Najbežnejšie obojsmerné možnosti sa týkajúKtoré dokonale kombinujú jednoduchosť vykonania, trvanlivosť a vysokú úroveň praktickosti.

Základňa tvaru T Štruktúry môžu byť reprezentované rúrkami, tyčami alebo tvarovkami pripevnenými v kolmej polohe. V takom prípade musí byť drôt vytiahnutý z okrajov vyčnievajúcich častí. Tvoria rastlinu umiestnením výhonkov na rôzne strany štruktúry mreží bez ovplyvnenia centrálnej časti, ktorá bude potrebná pre mladé výhonky.

Pre dizajn v tvare Va vyznačujúce sa prítomnosťou dvojice naklonených rovín uložených vo vzdialenosti najviac dvoch metrov.

Malinová mreža: inštalácia

Najpohodlnejšou a najmodernejšou možnosťou sú mreže typu Y, ktoré sú vybavené pohyblivými čepeľami pripevnenými pomocou pántov, ktoré umožňujú, ak je to potrebné, meniť ukazovatele uhla sklonu konštrukcie.

Ak sa vykonáva mechanizovaný zber malín, mal by sa uprednostňovať horizontálny stanový mrež, ktorého hlavnou nevýhodou je obtiažnosť mulčovania a spracovania ovocných sadov. Rastliny môžu byť pripevnené k mreži nielen drôtom, ale tiež spevneným povrazom, ako aj akýmkoľvek iným materiálom vhodným na použitie.

Pravidlá pestovania malín

Trellis spôsob pestovania malín spočíva v výsadbe rastlín bobule v riadkoch v súlade s najpresnejšou vzdialenosťou medzi sadenicami. Táto technológia nie je komplikovaná, ale vyžaduje prísne dodržiavanie určitých odporúčaní a poľnohospodárskych požiadaviek:

 • kultúra bobúľ mreže by sa mala vykonávať na tých najslnečnejších a chránených pred nárazovými veternými oblasťami;
 • v oblasti vyhradenej na pestovanie malín by sa malo prvé hnojenie organickými hnojivami uskutočňovať rýchlosťou 40 vedier na každých 10 štvorcových metrov plantáží bobúľ;
 • pôda by sa mala hlboko vykopať a potom rozbiť hrudky zeme, vyrovnať povrch hrabla a vytvoriť hrebene široké 0,6 m, uličky 0,8 - 1 m;

 • v prípade vysokých odrôd malín je žiaduce zachovať vzdialenosť medzi radmi na úrovni 1,0 - 1,2 m, ktorá bez problémov poskytne kultúre bobúľ celé množstvo potrebné na úplný vývoj a stabilné plodenie starostlivosti;
 • sadenice malín rastlín sú najlepšie na jar okolo prvej dekády apríla;
 • štandardné vykladacie jamy pre sadenice malín sa musia vyrábať uprostred hrebeňov v jednom jazdnom pruhu so vzdialenosťou 0,6 až 0,8 m;
 • 500 g obyčajného drevného popola zmiešaného s rovnakým množstvom úrodnej pôdy poskytuje veľmi dobrý výsledok pri výsadbe jám.

Po výsadbe malín je potrebné mierne zhutniť pôdu a zaliať rastliny rýchlosťou vedra vody pre každý krík.

Rastúce vlastnosti

Po výsadbe je potrebné, aby bobule boli náležite ošetrené podľa technológie pestovania malín na osobných pozemkoch a na záhradných pozemkoch:

 • je žiaduce uzavrieť hrebene po obvode pomocou natáčky, bridlice alebo iných improvizovaných materiálov;
 • štandardná výška plotu pre hrebene by mala byť približne 20 - 25 cm, čo umožní kvalitné mulčovanie pôdy zhnitými organickými látkami;

 • mulčovacia vrstva v porastoch bobúľ by sa mala každoročne a včas aktualizovať;
 • po mulčovaní je potrebné nainštalovať štruktúru mreží a rastliny zafixovať, rovnomerne rozmiestniť výhonky;
 • na zvýšenie výťažku sa odporúča skrátiť apikálnu časť výhonkov asi o 20 - 25 cm;
 • je potrebné, aby sa pôda na hrebeňoch udržiavala vlhká pomocou systému zavlažovania kvapiek alebo systematického zavlažovania;
 • pred fázou aktívneho kvitnutia by sa mali rastliny kŕmiť minerálnymi komplexmi a po niekoľkých týždňoch je potrebné pridať drevný popol;
 • Je veľmi dôležité včas odstrániť burinu a všetky nadbytočné výhonky, ktoré prispievajú k zahusťovaniu výsadby bobúľ.

Ako urobiť vertikálne mreže pre maliny

Spôsob pestovania mreží umožňuje znížiť počet ošetrení bobúľ proti plesňovým infekciám. Nemalo by sa však zabúdať na včasné a správne preventívne opatrenia s použitím ľudových prostriedkov alebo moderných insektofungicídov. V tomto prípade je šanca na zdravú a bohatú úrodu ešte vyššia.Komentáre:

 1. Caelan

  pripájam sa. Súhlasím so všetkým vyššie uvedeným. Na túto tému vieme komunikovať. Tu alebo na PM.

 2. Alahhaois

  Ohhh, I will cram new talent

 3. Bowyn

  neporovnateľná téma, je to pre mňa veľmi zaujímavé :)

 4. Ysbaddaden

  Sorry, but this option was not suitable for me.

 5. Marlon

  delighted, respect to the author)))))

 6. Jerrod

  Toto je zaujímavé. Say please - where can I read about this?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou