Metódy množenia čučoriedokWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak má záhradník záujem o rozmnožovanie čučoriedok s odrezkami, videá s podrobným popisom procesu budú môcť úplne uspokojiť jeho zvedavosť. Je samozrejme dôležité tieto informácie vždy dvakrát skontrolovať. Amatérski záhradníci si vymieňajú skúsenosti, ale niekedy, dobrovoľne alebo nedobrovoľne, neposkytujú úplne správne rady. Ľahkosť, s akou môžete natáčať svoje vlastné video a odovzdávať ho na otvorený hosting, vedie k tomu, že v informačnom odpade sa stráca skutočne užitočná znalosť.

Čo je to bobule

Na oddelenie zŕn od pliev je potrebné kriticky vnímať odporúčania neznámych autorov, ak nie sú ničím podporované. Ak je to potrebné, vždy nájdete materiály z autoritatívnych zdrojov alebo si pozrite publikácie na zaujímavé témy v uznávaných encyklopédiách. Ďalším spôsobom je samovzdelávanie a osobná skúsenosť.

Čučoriedky sú vynikajúcou čučoriedkou z vresovej rodiny. Jej najbližší príbuzní: brusnice, brusnice, čučoriedky a čučoriedky ľudia milujú. Spolu s čučoriedkami sú bohaté na vitamíny a celý rad mimoriadne užitočných stopových prvkov.

Čučoriedky sa niekedy nazývajú opilci, blázni, kvapky vody a gonobeli, ktoré jej pripisujú ohromujúci efekt spôsobujúci bolesť hlavy. Z tohto dôvodu ju niektorí záhradníci nezasadia do svojich pozemkov. Čo je zlé a nesprávne, pretože liek túto skutočnosť nepotvrdzuje. Podľa pozorovaní prírodovedcov táto doping inšpiruje rozmarín, ktorý často kvitne v bezprostrednej blízkosti húštiny čučoriedok.

Čučoriedky sú nenáročné a zriedka choré. Schopne odoláva škodcom a parazitom. Rastliny sa ľahko pestujú a množia sa odrezkami. Bolo to mnohokrát skontrolované: čučoriedky zo záhrady nespôsobujú bolesti hlavy, ale posilňujú ľudský imunitný systém.

Tajomstvá pestovania chutných čučoriedok

Propagácia odrezkami - osvedčený spôsob

Rovnako ako väčšina vresov, aj čučoriedky sa ľahko množia odrezkami, ak neboli porušené základné pravidlá. Nie je ťažké pripraviť odrezky, pretože čučoriedky sú kríky s lignatými stopkami, ktoré sú po rezaní takmer pripravené na ďalšiu činnosť:

 1. Na jeseň vyberú najlepšie výhonky, nakrájajú ich a zväzujú, skladujú ich až do jari v chladničke alebo pivnici pri + 2 ... + 3 ° С.
 2. Na jar robia vytrhávanie stoniek so známkami choroby alebo vysychaním.
 3. Zvyšné stonky sa nakrájajú na odrezky s dĺžkou 10 - 15 cm pre stredné a vysoké odrody a 7 - 8 cm pre krátke.
 4. Na každej rukoväti, priamo pod dolnou obličkou, sa urobí šikmý rez. Horná časť je vodorovná, 2 - 3 cm nad obličkami.

Keď sa vzduch v skleníkoch zahreje na konštantnú teplotu + 20 ° C, odrezky sa vysádzajú v pripravenej pôde zo zmesi piesku, rašeliny, kôry a prezretých pilín. Zakryte fóliou navrchu (je to možné pri inštalácii oblúkov).

Vzdialenosť odrezkov je 5-10 cm, v závislosti od toho, ako dlho sa budú vyvíjať v skleníku. Čím dlhšie, tým viac priestoru je potrebné, aby korene nezačali navzájom konfliktovať. Pri pravidelnom zalievaní a zálievke po 7-8 týždňoch sa odrezky premenia na sadenice. Zosilnia a film sa dá odstrániť. Ďalej závisí od terénu a podnebia. V miernych zemepisných šírkach sa transplantácia uskutočňuje na otvorenom priestranstve v auguste. Tam, kde začiatkom jesene a rýchlym nástupom chladného počasia sú sadenice čučoriedok lepšie zimné v skleníku až do jari.

Zelené odrezky

Zelené odrezky - oplatí sa vyskúšať

V poslednom čase sa stala populárna propagácia čučoriedok so zelenými výhonkami. Procesy, ktorým sa ešte nepodarilo ligovať. Schopnosť zeleného kmeňa zakoreniť závisí od schopnosti rastliny vytvárať kalusy v mieste rany (plátok) - špeciálne bunky, ktoré vytvárajú tkanivo podobné korku, ktorý chráni ranu pred infekciou. Prostredníctvom tohto tkaniva sa vytvára dobrodružné korene. Navrhovatelia metódy zdôrazňujú tieto výhody:

 • sadenice sa prevádzajú všetky vlastnosti materskej rastliny;
 • silnejší koreňový systém v porovnaní s sadenicami z lignifikovaných odrezkov alebo semien;
 • rastliny zo zelených odrezkov sú zdravšie a trvanlivejšie, ak vzdušná časť zamrzne, korene si na jar zachová schopnosť dať nové výhonky.

Takéto silné a zdravé korene môžu byť použité na rozmnožovanie koreňov.

Hlavnou nevýhodou zelených odrezkov je to, že v auguste vykorenujú a nemajú čas dozrieť od začiatku chladného počasia, preto si vyžadujú organizáciu zimovania.

Niekedy sa poznamenáva, že také sadenice napriek svojmu dobrému a rýchlemu vývoju prinášajú plody dlhšie, a preto sú nižšie ako kríky pestované z tradičných lignifikovaných odrezkov. Stúpenci zelených odrezkov však každoročne rastú.

Pestovanie čučoriedok

A nielen odrezky

Čučoriedky sa môžu pestovať zo semien, ale nie každé letné obyvateľstvo môže robiť také náročné úlohy. Musíte byť skutočným nadšencom. V laboratóriách sa sadenice pestujú z letákov alebo dokonca z jednotlivých buniek. Súčasne dávajú rastline nové vlastnosti, takže sa získa samostatná odroda.

Laboratórna metóda tiež nie je pre bežného záhradníka, ale nákupom sadenice z jaslí, s použitím metódy rozmnožovania s lignifikovanými alebo zelenými odrezkami alebo koreňovými procesmi môžete pestovať svoju vlastnú plantáž nádherných čučoriedok.Komentáre:

 1. Al'alim

  Mona Watch !!

 2. Kigis

  Zábavné informácie

 3. Ioan

  Balin, wow... :(

 4. Felabeorbt

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie... som tu nedávno. Ale táto téma je mi veľmi blízka. Pripravený pomôcť.

 5. Yozshukazahn

  Bravo, great answer.

 6. Brinton

  Yes, the real truth

 7. Torr

  I am here by chance, but I specially registered on the forum to participate in the discussion of this issue.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch