Ako vytvoriť kvetinový záhon nechtíkov vlastnými rukami: základné pravidláWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na svojich stránkach blízko domu vždy chcete mať niečo neobvyklé. Za 1 deň sa vytvorí oválny, obdĺžnikový, dlhý alebo vyvýšený kvetinový záhon nechtičiek vlastnými rukami. Kvetinové záhony sa líšia nielen tvarom a usporiadaním, ale aj funkčnou hodnotou. Okrem toho musíte vedieť, aké farby môžete kombinovať nechtíka a ako krásne poraziť nápad.

Výber zloženia

Rôzne kvety sú vhodné pre kvetinové záhony z nechtíka lekárskeho. Aby však plantáž mala zmysel, musíte správne vybrať výšku a farebný rozsah kvetov. Môžete si teda vytvoriť živý obraz. Ak vezmete do úvahy trvanie kvitnutia a obdobie zmeny rôznych farieb, môžete na kvetinovom záhrade v jednej sezóne vytvoriť niekoľko obrázkov.

Marigolds dobre s týmito farbami:

 • astry;
 • Phlox;
 • zinnias;
 • petúnie;
 • georgíny;
 • nechtík;
 • Lobelia.

Ak chcete získať vynikajúcu kresbu, musíte vždy zasadiť vysoké rastliny do pozadia. Napríklad pozadie je ružový levanduľa a kozmea a v popredí sú nízke rastliny bielej a ružovej zinnie. Pozdĺž okrajov môžete zasadiť jednoročné modré chrpy.

To, čo sa spája s kvetmi nechtíka, je pochopiteľné, teraz musíte naplánovať miesto pre kvetinový záhon. V závislosti od miesta musíte vybrať určité odrody farieb. Napríklad, ak sa kvetinový záhon nachádza v severnej časti dvora, kvetenstvo sa natiahne smerom k slnku. Preto je v takýchto kvetinových záhonoch potrebné pestovať rastliny, ktoré nemajú radi slnečné svetlo a teplo. Napríklad delfínium, kosatce a buzulnik alebo nechtíka lekárska doplnená zinniami.

Dizajn kvetinových záhonov zahŕňa nielen výber zloženia, ale aj vzdialenosť medzi lôžkami. Ak sú kvety vysadené veľmi blízko, pri otvorenom kvetení môže byť obraz rozmazaný, pretože plátky sa prekrývajú. Zaujímavou myšlienkou je vytvoriť kvetinový záhon, ktorý zmení farbu a vzor v rôznych poveternostných podmienkach alebo denných dobách. Existujú kvety, ktoré kvitnú iba za jasného slnečného dňa (trojfarebná sväzka) alebo iba večer.

Rôzne možnosti

Postele petúnie sú obyčajne zdobené blízko domu. Sú jasne viditeľné zo všetkých strán a môžu mať rôzne tvary:

 • oválny;
 • kruh;
 • obdĺžnik;
 • trojuholník;
 • tvarovaný štvorec.

Ak chcete vytvoriť také krásne kvetinové záhony, musíte na okrajoch vysadiť krátke kvety a v strednej časti vysoké. Prvá možnosť: do stredu umiestniť najvyššie (dahlias, gladioli, chryzantémy), potom stredne veľké rastliny (vysoké nechtíky a snapdragons), a bližšie k okrajom kvetinového záhonu je zakrpatený purslane.

Kvetinové postele vyzerajú krásne, v ktorých sú kvety zladené farbou. Napríklad skupina bielych, modrých a červených rastlín. Môžete sa striedať s niekoľkými rôznymi typmi astry v Černobyle.

Ak je kvetinový záhon vysadený vo forme dlhých pruhov, tento plot sa nazýva zľava. Zvyčajne sú umiestnené pozdĺž stien domu. Výsadbový systém je rovnaký: v pozadí je rad vysokých rastlín, potom rad stredne veľkých petúnií a na konci najviac poddimenzované rastliny.

Živé kvetinové hranice môžu priaznivo odlíšiť akékoľvek kvetinové záhony, ploty alebo trávniky. Napríklad pristáť na trati pomocou zakrpatených nechtíka. Ak zväčšíte šírku hranice na 4 ma plánujete výsadbu rastlín s rôznym časom kvitnutia, získate neustále kvitnúci mixer. Krátke nechtíky dobre s ostatnými jednoročnými a viacročnými rastlinami, ako aj s okrasnými kríkmi.

Ako zariadiť kvetinový záhon, výsadbu nechtíka

Záhradné práce

Najprv musíte získať veľkosť pozemku. Potom určte tvar a funkciu kvetinového záhonu. Aby ste sa nemuseli skutočne starať o správnosť formulára, môžete použiť precízny návrhový ťah. Do stredu kvetinovej záhony umiestnite obrátenú vedro alebo valec (krásne ozdobte). Z tohto predmetu urobte niekoľko postelí, ktoré sa obrazovo roztiahnu a zvlnia. Získajte tečúcu vodu z kvetov.

Farebná schéma môže byť monofónna alebo striedavá. Napríklad jeden prúžok jasne červených petúnií, za ktorým nasledujú žlté kvety a prúžok modrej chrpy. Ak vám veľkosť pozemku neumožňuje vytvoriť veľkú záhon, môžete zariadiť jednotlivé záhony, ktoré mierne nadvihnú nad zem. Alebo môžete usporiadať kvetináče okolo domu. Rastlina vysadená do veľkej starej topánky alebo topánky vyzerá veľmi zaujímavo.

Najjednoduchšie je vytvoriť oválny kvetinový záhon vlastnými rukami, v ktorom sú kvety usporiadané do skupín. Môže ísť o sústredné prstene rôznych farieb.

Improvizované slnko s lúčmi vyzerá veľkolepo: v strede je kruh žltých rastlín, z ktorých sa rozptyľujúce lúče iných farieb, rovnako veľké, líšia v rôznych smeroch. Pre sofistikovanejšiu povahu môžete odporučiť kvetinový záhon zdobený v štýle symetrickej geometrie.

Aby ste si ľahšie predstavili hranicu medzi postavami jedného kvetinového záhonu, môžete posypať štrk alebo piesok medzi posteľami a voľný priestor pokryť ozdobnými kameňmi. Takže kvetinový záhon nebude vyzerať ako chaotický zväzok kvetín a vzor bude zrejmý od samého začiatku.

Pred výsadbou musíte vykopať kvetinový záhon a hnojiť ho kompostom. Deje sa tak v marci alebo apríli. Najlepšie je pestovať hotové sadenice kvetov v apríli alebo máji. Niektoré rastliny však s transplantáciou netolerujú alebo sa s transplantáciou dobre nezaoberajú, takže takéto kvety sa môžu na jar vysádzať semenami na otvorenom priestranstve. Je pravda, že neexistuje úplná istota, že sadenice budú priateľské.

Po aranžovaní kvetinovej záhrady bude potrebné kvety riediť a burinu odstrániť. Zvyčajne sa takáto práca vykonáva koncom mája. V rovnakom období prvé rastliny zmiznú a bude potrebné odstrániť ich kvetenstvo, aby nepoškodili celý obraz. Vysoké rastliny musia byť zviazané alebo prísť s krásnou návrhárskou podporou. Je lepšie zalievať kvety skoro ráno alebo večer, keď zapadne slnko. Ak sa napojí na obed, spálené slnko zabije rastliny.

Takto je jednoduché zariadiť záhradný záhon. Za týmto účelom zapnite fantáziu a používajte dôležité pravidlá pre výsadbu rastlín.

Tvoríme kvetinový záhon vlastnými rukamiKomentáre:

 1. De

  kam sa rúti svet?

 2. Britton

  V tejto veci vám viem poradiť.

 3. Branris

  Som ti veľmi vďačný. Obrovská vďaka.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch