Kŕmenie dahlia: potrebné látky a pravidlá výrobyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krmivo pre dahlias je núdzovým opatrením pre hladujúcich rastlín. To zďaleka nie je vždy potrebné, ale existujú prípady, keď sa rastlina nezaobíde bez ďalšej stravy.

Čo potrebujú Jiřiny

Dahlia je považovaná za nenáročný závod. Na normálny život potrebuje:

 • dobré osvetlenie;
 • miesto bez vetra;
 • úrodná pôda s dobrou drenážou a neutrálnou reakciou;
 • mierna hydratácia;
 • stabilná teplota bez náhlych zmien.

Hľuzy Dahlia umožňujú rastline vyvinúť stonku až do výšky 1,5 m za 2 mesiace, na ktorej až do polovice leta dokáže kvitnúť až 10 veľkých kvetov širokej škály farieb. Rýchly štart a dobré výsledky vám umožňujú pestovať juřiny aj v extrémnych klimatických podmienkach.

Hlavnou nevýhodou týchto rastlín je ich úplná neznášanlivosť voči mrazu. Túto nevýhodu však možno zabaliť dôstojne. Správne skladovanie hľúz vám umožňuje poskytnúť svojmu webu materiál na sadenie a stály zdroj pre kreatívne vyhľadávanie.

Rýchly rast, veľký kmeň s bohatými zelenými listami, veľké svetlé kvety - to všetko si vyžaduje veľmi úrodnú pôdu a osobitnú starostlivosť pri zabezpečovaní minerálnej výživy.

Problémy vo vývoji dahlia a ich prejavy

Zdravá rastlina nepotrebuje ďalšiu výživu. Nadmerné hnojenie môže poškodiť pôdu aj rastlinu.

Minerálne hnojivá menia kyslosť pôdy, spôsobujú posun stupnice smerom k alkalickej reakcii a prispievajú k akumulácii ťažkých kovov.

Minerálne hnojivá sú teraz k dispozícii všetkým a niektorí záhradníci si myslia, že obliekanie je povinné. To samozrejme nie je pravda. Tu je dôležité veľmi jednoduché pravidlo: ak rastlina vyzerá zdravo, potom nie je potrebné zasahovať do jej vývoja. Zdravie dahlia je určené rýchlosťou rastu, farbou a integritou listov, veľkosťou stonky a, čo je najdôležitejšie, hojnosťou a tvarom kvetov.

Známky problémov s dahlias sú nasledujúce.

 1. Dahlias predĺžené, stopka je tenká, vetvenie slabé, rast pomalý. To je problém zlého osvetlenia alebo nedostatku dusíka.
 2. Napriek vysokému stonku a hojnosti listov sa vytvára málo kvetov. To zvyčajne naznačuje nízky obsah fosforu, draslíka alebo mangánu.
 3. Listy sú pokryté škvrnami a porastmi. Môže to naznačovať nedostatok minerálnej výživy, ako aj výskyt škodcov na kvetinách.
 4. Púčiky sa tvoria, ale rýchlo vyschnú a spadnú. Toto je zvyčajne indikátor nedostatku fosforu.

Dahlia teda ukazuje choroby. Tu sú hlavné problémy, ktoré čakajú na milovníkov týchto jasných farieb. Existuje samozrejme oveľa nepríjemnejších prekvapení, ale mnohé z nich sú eliminované kŕmením. Výnimkou sú pravdepodobne škodcovia v boji, proti ktorému je potrebná iná chémia.

Dahlias: letná starostlivosť a top dressing

Krmivo pre Jiřiny

Hnojivo pre dahlias je možné aplikovať nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Hnoj alebo humus v rámci prípravy na výsadbu sa zavádza do pôdy pred vykopávaním. Predbežný hnoj sa musí rovnomerne premiešať s pôdou, aby hnojivá z jihovín pôsobili nepriamo. Týmto spôsobom sa dá vyhnúť popáleninám z príliš vysokej koncentrácie amoniaku a močoviny.
 2. Dahlias sa môžu kŕmiť pravidelnou aplikáciou komplexných minerálnych hnojív na jar bezprostredne po vysadení hľúz do zeme. Pred výsadbou je možné do jamy naliať malé množstvo granúl, ale je lepšie položiť ju na povrch zeme a zakryť novo uložené hľuzy. Keď dahlia spustí hľuzy, minerály sa už rozpustia v dažďovej vode a začnú stekať ku koreňom.
 3. Môžete kŕmiť kvetmi a listami. Toto by sa malo urobiť, ak zistíte, že s rastlinami niečo nie je v poriadku a čas sa kráti. Kŕmenie sa prejavuje najmä postrekovaním minerálnymi látkami alebo stimulátormi rastu pri páde púčikov, nepravidelným rozkvetom (malé kvety, asymetrický tvar atď.) A inými problémami dospelej rastliny.

Časy kŕmenia sa môžu líšiť. V prípade dahlia sa povinné postrekovanie výživným roztokom zvyčajne vykonáva skoro na jar, keď je potrebné vytvoriť priaznivé podmienky pre začiatok rastu hľúz po zime, ako aj počas obdobia kvitnutia. Častejšie obliekanie sa vykonáva podľa situácie.

Všeobecne je rytmus kŕmenia nasledujúci:

 1. Postrek počas obdobia, keď musíte hľuzy oživiť pred výsadbou.
 2. Ak nalejete minerálnu vodu s pridaním koreňov hnoja, dahlia sa bude cítiť skvele 2 týždne po výsadbe na ulici.
 3. Prvé obliekanie vrchným postrekom sa uskutočňuje 10 až 14 dní po zavlažovaní hnojivami.
 4. Druhé vrchné obväzovanie striekaním sa uskutočňuje počas usadzovania púčikov.
 5. Niekedy je potrebné oživiť hľuzy, napríklad keď dahlia netoleruje zimu a začnú strácať vodu alebo naopak hniť.

Kŕmne roztoky sa dajú kúpiť už hotové. Najčastejšie sa používa nástroj ako „Bud“, ktorý sa považuje za univerzálny stimulátor tvorby kvetov.

Vo všetkých ostatných prípadoch sa odporúča pripraviť tieto riešenia:

 1. V 10 litroch vody pridajte 1 polievkovú lyžicu. l. močovina, 1 liter kravského hnoja alebo 0,5 litra vtáčieho trusu. Takéto hnojivo sa naleje pod koreň mladej rastliny v množstve 1 liter na 1 krík. Stimuluje rast zelenej hmoty.
 2. Na 10 litrov vody vložte 1 polievkovú lyžicu. l. „Agricola-7“ a 2 lyžice. l. močoviny. Tento roztok je tiež určený na radikálne orovnávanie (2 litre na 1 krík).
 3. V 10 litroch vody pridajte 1 polievkovú lyžicu. l. "Agricoli-Roses", 1 polievková lyžica. l. superfosfát, 1 polievková lyžica. l. síran draselný. Tento roztok sa môže použiť ako na zalievanie, tak aj na striekanie.

Dahlias sú rastliny, ktoré rýchlo reagujú na starostlivosť. Potešíte ich hnojivami a oni vám odpovedia jasnými a veľkými farbami.

Dahlias kvitli už skôrKomentáre:

 1. Malarr

  You read this and think ...

 2. Paxton

  You are making a mistake. Pošlite mi e -mail v PM, budeme hovoriť.

 3. Rikkard

  Málokto sa môže pochváliť takou vynaliezavosťou ako autor

 4. Chowilawu

  disgusting to read

 5. Shakashakar

  the incomparable message, I like very much :)Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch