Rosa Corvette: opis odrody a pravidlá pestovaniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rosa Corvette je jednou z najpopulárnejších a často pestovaných hybridných odrôd čaju. Táto rastlina sa vyznačuje jasnými červeno-oranžovými kvetmi, ktoré vyzerajú dosť atraktívne. Táto odroda ruží si vďaka svojej odolnosti voči chorobám a krásnemu vzhľadu pevne získala lásku pestovateľov ruží.

Opis stupňa

Vzpriamený, dobre vyvinutý ker môže dosiahnuť výšku 126 centimetrov, zatiaľ čo jeho šírka zriedka presahuje hodnotu metra. Rastlina má veľa veľkých listov, natretých v tmavo zelenej farbe. Ruža patrí k odrodám rezu, ale môže perfektne kvitnúť na kríži.

Púčiky majú pohár pravidelného tvaru, sú dlhé a ostré. Kvety môžu dosiahnuť priemer 9 - 11 centimetrov. Terry kvetina sama o sebe, pozostávajúca z 20-35 okvetných lístkov, je dosť hustá, má oranžovo-červenú farbu, ktorá púta pozornosť. Rastlina kvitne hojne a nepretržite, ale kvety na výhonkoch sa nachádzajú samostatne. Ak budete postupovať podľa prerezávacieho algoritmu pre 3 alebo 4 púčiky, potom môžete dosiahnuť vzhľad kvetov v skupinových kvetenstvo.

Táto odroda je po výsadbe na novú pôdu dobre aklimatizovaná, nebojí sa nepriaznivých poveternostných podmienok, je odolná voči hnilobe a iným chorobám spojeným s ružami. Rastlina je odolná v zime, ale netoleruje extrémne silné mrazy, preto musí byť pred zimou izolovaná.

Opis korvetových ruží bude neúplný, ak nešpecifikujete také vlastnosti, ako sú:

 • malé množstvo ostrých tŕňov na stonke, čo zjednodušuje starostlivosť o rastlinu a rezané kvety;
 • s náležitou starostlivosťou kvitne po dlhú dobu v kvetinovom záhľade a stojanoch rezaných vo váze.

Odrody Rose Corvette White sú menšie - šírka a výška kríkov môže dosiahnuť iba 0,6 - 1 meter. Kvety rastliny sú malé, až do priemeru 5 centimetrov, sú polovične dvojité (pozostávajú z maximálne 16 lístkov).

Ruže: výber odrôd

Rastúce vlastnosti

Na sadenie sadeníc vhodných:

 • jar - v závislosti od podnebia od marca do druhej časti apríla;
 • Jeseň - od prvého mesiaca do októbra.

Ak sú ruže vysadené na jeseň, musíte sa o ne postarať dodatočne - poskytnúť rastlinám spoľahlivý úkryt pred chladom. Počas jarnej výsadby sa pôda pripravuje pred zimou - kopanie a hnojenie.

Aby sa ružové kríky mohli potešiť bohatou zeleňou a veľkým počtom kvetov, je potrebné zvoliť správne miesto. Musí spĺňať tieto požiadavky:

 • byť dobre osvetlený slnkom;
 • otvoriť;
 • vetrané - po daždi by mali byť vetvy rastliny riadne vyčistené.

Schéma pestovania ruží je jednoduchá - medzi jamami by mala zostať najmenej pol metra a kríky sa vysádzajú do dier, ktorých približná veľkosť je 30 x 50 centimetrov s minimálnou hĺbkou 40 cm. Ak je pôda dosť ťažká, hlina, potom hĺbka jamy môže dosiahnuť 65 - 70 cm. Je dôležité zabezpečiť, aby bol výsadbový otvor hlbší ako celá dĺžka koreňov - ak je počas výsadby koreňový systém rastliny ohnutý, ruža bude naďalej bolieť a zakoreniť dlho.

V teréne sadenice padá presne na miesto štepu - to je miesto na kmeni, kde boli odrezky alebo odrodové rastliny fixované (zvyčajne sa tu objavuje zahusťovanie) alebo miesto, kde sa ružový kmeň začína vetviť.

Hnojivo a mulčovanie

Kvôli normálnemu rastu a vývoju si ruže vyžadujú určitý súbor užitočných prvkov, ktoré tvoria hnojivo:

 • železo - na prevenciu chlorózy;
 • fosfor - množstvo kvetov a zdravie rastlín od toho závisí;
 • draslík - bez tohto prvku budú hnojivá s obsahom fosforu zbytočné;
 • dusík - zodpovedný za rast stopiek;
 • horčík - je obzvlášť potrebný pri kladení púčikov.

Skúsení pestovatelia odporúčajú, aby ste najskôr vyrobili minerálne hnojenie a potom organické. Na optimálne zabezpečenie ruží so všetkými potrebnými látkami je potrebné rastliny kŕmiť dvakrát ročne - na jar, počas počiatočného spracovania a v lete po skončení prvého obdobia kvitnutia.

Ružové kríky tiež potrebujú mulčovanie - záhradný kompost je rozptýlený okolo rastlín. Ak si myslíte, že takto nebude rastlina esteticky pôsobiť, môžete umiestniť ozdobnú kôru na povrch pôdy a na kompost. Pamätajte, že komponenty použité na mulčovanie by v žiadnom prípade nemali zakrývať spodnú časť puzdra.

Prerezávanie

Postup sa vykonáva podľa jednoduchých pravidiel, ktorých dodržiavanie pomôže pestovať nádherné a originálne kvety na vašom webe:

 1. Na jar, pred vegetačným obdobím, odrežte rastlinu bližšie ku koreňom a zanechajte 4-5 púčikov. Ak je snímka veľmi slabá, nemôžete na nej nechať viac ako 3 puky a na silnejšej môžete nechať všetkých 5 pukov.
 2. Pinch ruže v máji, to je potrebné, aby rastliny krásny a pravidelný tvar.
 3. V októbri sú všetci pacienti, ktorí sú zhnití a nie lesní, ako aj listy, odstránení.

Spracovanie

Ak sa na rastlinách objavia príznaky chorôb, je potrebné dvakrát ošetriť špeciálnymi prípravkami s rozdielom v týždni, medzi ktoré patrí Atellik, Intavir, Topaz a Fufanon.

Rose Corvette - rastlina odolná voči parazitom a rozvoju chorôb, ale vyžaduje si dôkladnú pozornosť a včasnú starostlivosť. Ak sú na rastliny viditeľné stopy poškodenia, mali by sa prijať opatrenia na okamžité odstránenie choroby alebo parazitov.

Prístrešok na zimu

Napriek mrazuvzdornosti musí byť rastlina pripravená na zimu - musí byť izolovaná malými trieskami alebo pilinami. Koreňový krk ružovej kríky sa vytiahne do výšky 10 cm av prvých októbrových dňoch je pripravená rastlina úplne pokrytá pilinami. Na bombardovanej rastline je utláčaním držaná škatuľka.

V zime sú rastliny pokryté snehom cez kryciu skriňu. Môžete sa kryť skôr ako v máji, v takom prípade je potrebné počkať na zamračené počasie, aby nedošlo k popáleniu stoniek a lístia. Ak po odstránení prístrešku je horúce a slnečné počasie, musia sa rastliny zatieniť. Okrem toho nie je možné otvoriť základy ružovej kríky do konca prvej tretiny júna, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť výskytu mrazy.

Prerezávanie a ochrana ruží na zimu

Recenzie pestovateľov ruží

Michail Moninsky:

Veľmi úspešný kultivar - nenáročné, nie bolestivé, kvitne veľmi krásne. Páčia sa mi kvety rastliny - objemné, veľké, príjemné pre oko, naozaj sa nemusia hanbiť, že ich dajú na dovolenku.

Lidia Alekseeva (Samara):

Rosa Corvette sa do mňa zamilovala nezvyčajne svetlým a atraktívnym odtieňom kvetov. Tieto kríky sa stali hlavnou ozdobou mojej záhrady a zároveň si nevyžadujú osobitnú starostlivosť.Komentáre:

 1. Rover

  Toto je len skvelá myšlienka.

 2. Excalibur

  Sorry for my interfering ... I understand that question. We can examine.

 3. Typhon

  Som konečný, prepáčte, vôbec sa mi to nepribližuje. Vdaka za pomoc.

 4. Jorah

  Well, you are going too far. I do not agree, this cannot be, we cannot allow this to happen. Straight a storm arose in my soul. Yesterday I read about the frequent accidents of airliners, they write that now they fall 12 times more often than 20 years ago. They say that cars are to blame, and computers, of course, too, but it seems to me that they used to fly differently earlier, I mean less often. Ie, the statistics are misinterpreting or the reporters added something on their own.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou