DIY pyramída pre jahodyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahodová pyramída pre domácich majstrov môže byť vyrobená veľmi ľahko. To si nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti a zručnosti.

Okrem toho je pestovanie jahôd na pyramíde možné organizovať nezávisle na ktoromkoľvek mieste, dokonca aj na tých najmenších.

Výhody jahodových pyramíd

Zariadenie pyramídy pod jahodami má veľa výhod oproti všetkým ostatným druhom pestovania tejto nádhernej bobule. Je to kvôli výhodám tejto technológie, že rastúci počet záhradníkov uprednostňuje výrobu pyramíd z jahôd.

Zvážte výhody podrobnejšie.

 1. Jahody na pyramíde sú vždy veľmi vhodné na vodu. Faktom je, že prebytočná voda bude vždy odtekať v množstvách, čím vyživuje potrebné korene všetkých rastlín a nestagnuje v pôde. Vďaka tomu jahody nikdy nehnijú. Áno, a postrek rastlín v prípade potreby na pyramídu je tiež pohodlnejší.
 2. Vertikálna kultivačná metóda umožňuje niekoľkokrát získať úrodu z jedného jahodového kríka. Zároveň je výhodné, aby výhonky nekoreňovali, bobule sú vždy zreteľne viditeľné a je vhodné ich zbierať. To je zvlášť dobré pre ľudí, ktorí pestujú veľké množstvo jahôd na predaj. Táto metóda skutočne šetrí veľa miesta.
 3. Jahodová pyramída veľmi uľahčuje starostlivosť o kríky. Táto metóda umožňuje ľahké a rýchle všimnutie si antén a ich rozrezanie, podľa potreby oddelenie kríkov a vysadenie nových. A pri aplikácii hnojiva do pôdy môžete vždy vypočítať potrebné množstvo roztoku pre každú úroveň.
 4. Pyramídový dizajn s jahodami bude vždy vyzerať originálny a nezvyčajný kdekoľvek. Môže byť umiestnený na otvorenom priestranstve aj v skleníku. Počet úrovní sa určuje nezávisle na základe množstva sadivového materiálu a individuálnych preferencií.

Pyramída z dosiek

K dnešnému dňu existuje niekoľko jednoduchých možností, ako vyrobiť pyramídu pre jahody. Všetky sú zaujímavé a nekomplikované. Zoberme si jednu z nich, považuje sa za najbežnejších a najpohodlnejších pre moderných letných obyvateľov, ktorí radi organizujú pestovanie jahôd a jahôd a zbierajú veľké plodiny.

Náradie a materiály

Ako sa pyramída vyrába z jahôd z bežných dosiek? Táto konštrukčná možnosť vám umožňuje nezávisle určiť veľkosť pyramídy a urobiť ju tak veľmi veľkou, ako aj veľmi malou a jednoduchou. Na prácu je potrebné pripraviť materiály a nástroje:

 1. Silné drevené dosky. Najprv musíte vykonať merania a znížiť správny počet dosiek. Príprava dreva spočíva v dôkladnom brúsení, impregnácii sušiacim olejom. Je možné natrieť strom. V žiadnom prípade nepoužívajte chemické impregnácie a farby, pretože škodlivé látky z nich určite spadnú do pôdy a z nej do bobúľ.
 2. Pripravte pôdu vopred na naplnenie pyramídy. V prípade jahôd by bola najlepšou voľbou obyčajná záhradná pôda s prídavkom piesku (komponenty môžete brať v pomere 1: 1).
 3. Nechty rôznych veľkostí a kladivo.
 4. Sieťovina zo sieťoviny.
 5. Rúrka z azbestocementu, ktorej priemer by mal byť asi 5 mm na jednej strane a asi 10 mm na druhej strane.
 6. Úroveň budovy.

Jahodová pyramída

Vodováha

Teraz, pokiaľ ide o proces usporiadania samotnej pyramídy. Najprv si musíte vybrať a pripraviť miesto. Zem by mala byť rovná, preto je vhodné chodiť po klzisku po zemi. Ďalej sa položí sieťovina. Najnižšia úroveň pyramídy je najťažšia, pretože dosky sa musia inštalovať rovnomerne.

Najprv je trojuholník vyrobený z troch dosiek. Hrany musia byť brúsené a mierne zaoblené, aby sa rastliny v budúcnosti nepoškodili. Teraz je táto základňa umiestnená priamo na mriežku. Všetko je kontrolované úrovňou tak, aby nedochádzalo k deformáciám.

Potom sa do trojuholníka naleje hlinená zmes. Je vhodné trochu to udrieť. V prípade potreby môžete vždy pridať zeminu. Pamätajte, že optimálna vrstva pre dobrý rast jahôd je asi 20 - 25 cm, čo sa musí zohľadniť pri výbere výšky dosiek pre pyramídu.

Teraz musíte do rúrky vyvŕtať otvory po celej jej ploche. Slúži na podporu pyramídy a na zavlažovanie kríkov. Rúrka je umiestnená so širšou časťou presne v strede trojuholníka, jej spodná časť musí byť tesne uzavretá. Odporúča sa zosilniť skúmavku tým, že ju dobre vykopeme do zeme a tam trochu kondenzuje s roztokom.

Teraz je naskladaná ďalšia vrstva dosiek. Pamätajte, že vzdialenosť medzi každým ďalším krokom na všetkých stranách by mala byť rovnaká vo všetkých úrovniach, inak bude pyramída vyzerať neesteticky. Mala by byť najmenej 25 cm, v závislosti od veľkosti pyramídy.

Každá úroveň je pokrytá pôdou a tak ďalej, až kým pyramída nie je úplne dokončená. Vezmite na vedomie, že v strede sa slúchadlo môže upchať zemou v strede. Môže sa buď vyčistiť, alebo nechať tak, ako je. Koniec koncov slúži predovšetkým ako centrálna opora a iba dodatočne zaisťuje čiastočné zvlhčenie pôdy okolo kríkov.

Teraz zostáva čakať asi dva dni, kým sa pôda nezmrští, potom sa môže výsadba začať. Začnite od najvyššej úrovne a postupne klesajte. Dodržiavajte optimálnu vzdialenosť medzi kríkmi 5 - 7 cm, čo umožňuje pestovať svieže kríky s množstvom bobúľ.

Taký kvetinový záhon vo forme pyramídy jahôd môže ozdobiť akúkoľvek oblasť. Zároveň to bude celkom funkčné a vhodné pre pestovanie šťavnatých bobúľ. Kvetinový záhon vo forme pyramídy pod jahodou je ideálnou voľbou pre moderných letných obyvateľov a záhradníkov, ktorí sú zvyknutí nielen zbierať veľkú úrodu bobúľ každý rok, ale tiež vidieť skutočné umelecké diela na svojich pozemkoch, ktoré susedia môžu závidieť.

DIY jahodová pyramídaKomentáre:

 1. Danso

  ennto for sure

 2. Itai

  Narazili ste na miesto. Toto je skvelý nápad. Som pripravený ťa podporiť.

 3. Everleigh

  Beriem to na vlastné riziko)))

 4. Tygoll

  very curious:)

 5. Yvon

  Ospravedlňte ma za to, čo musím zasiahnuť ... podobná situácia. Môžeme diskutovať. Napíšte sem alebo v PM.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou