Lezecká ruža Polka: pestovanie rastlín a ich využitie v záhradnej výzdobeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rázne odrody ruží sú najlepšou záhradnou výzdobou, na ktorú si dokážete myslieť. Kvitnú celé leto, vyzerajú kráľovsky a pomáhajú premieňať obyčajnú stenu alebo plot na veľkolepý a originálny prvok záhradnej výzdoby. Lezecká ruža Polka sa úspešne pestuje takmer v celom Rusku a so správnou starostlivosťou môže táto odroda kvitnúť až päťkrát za sezónu.

Opis stupňa

Táto odroda je rastlina, ktorá dosahuje výšku od jedného a pol do 3 metrov a pestuje sa vo forme veľkej gule s klenutým tvarom alebo vo forme biča - šplhadla. Rastlinné kvety môžu dosiahnuť priemer 7-9 centimetrov, majú marhuľovú farbu, ktorá nakoniec vyhorí na koncoch lístkov do krémového odtieňa, ktorý dáva froté kvetinám originalitu a jedinečnosť. Ružoví pestovatelia ocenia Polku za úžasné dvojité kvety - každý z nich pozostáva z 25 až 35 jemných plátkov, čo vytvára dojem ľahkosti a vzdušnosti každého puku. Súčasne môžu byť kvety umiestnené jednotlivo aj v štetcoch po 3-4 kusoch.

Kríky lezeckej rastliny sú široké, silné, husté, dosahujú 2,3 - 2,5 metra. Výhonky rastliny sú husté, silné, húževnaté, majú veľké a mohutné hroty. Listy ruže sú šťavnaté tmavozelené, dosť veľké. Záhradníci milovali odrodu kvôli jej odolnosti voči chorobám a mrazu, hojnosti kvetov a znášanlivosti s vysokou vlhkosťou.

Rosa Polka miluje teplo a slnečné žiarenie, ale môže sa pestovať na tienistom mieste. Vďaka priaznivej klíme a starostlivosti kvitne v lete až 4-5 krát, a ak počasie zlyhá - ich počet sa zníži na dva. Popis odrody bude neúplný, ak sa nespomína jemná, sotva vnímateľná aróma ruží - môže očariť aj tých, ktorí sú ľahostajní k týmto rastlinám.

Polka motýľ - Rôzne chameleónové ruže, ich kvety kombinujú obrovskú škálu poltónov a odtieňov. Kvety rastliny sú froté, sú veľké, voňavé, majú tvar otvoreného kelímku. Spravidla sa kvety objavujú v kvetenstvo - osamelý sú zriedkavé. Krík je ideálny pre vertikálnu zelenú výzdobu záhrady - jeho pôvodné kvety a svetlé listy dodajú originálu a sofistikovanosti aj tej najkomplikovanejšej krajine.

Rosa Polka: pestovanie a starostlivosť

Použitie v záhrade

Táto odroda ruží je univerzálna - môže sa pestovať ako rastlina zdobiaca záhradnú plochu alebo rozkvetnuté púčiky. Ak chcete získať krásne kríky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou pôvodného návrhu stránky, nemusíte viazať rastlinu na podporu a pravidelne ju prerezávať, aby ste dali požadovaný tvar širokým kríkom. Z Polky si môžete vytvoriť úžasný živý plot, ktorý bude mať trvalý dojem na každého, kto to vidí.

Odroda sa často používa na vytvorenie živých kvetinových stĺpov v záhrade - takáto výzdoba dodá celej záhrade romantický a veľkolepý vzhľad. Takéto ruže sa často používajú na úpravu terénu - týmto spôsobom môžete ozdobiť plot aj stenu domu alebo altánku.

Pestovateľská technológia

Polka sa šíri pomocou odrezkov, ktoré by sa mali vyberať náročne a starostlivo - musia byť zdravé a mať dostatočný počet internódií. Pred výsadbou rastlín do zeme, je potrebné odrezať všetky listy na časti, ktorá bude umiestnená v zemi, a zvyšok - trochu rezu. Pred výsadbou musí byť stonka pripravená - na pestovanie koreňov je možné:

 • vložte stopku do predvarenej a chladenej vody a počas výsadby hnojte pôdu pieskom a humusom;
 • zasuňte stonku do samostatnej škatule s pôdou a prehĺbte ju o 1-1,5 cm.

Výsadba lezeckej odrody by mala byť v dobre osvetlenej, vetranej oblasti - takže rastlina vás rýchlo rozrastie a poteší vás jej kvitnutím. Ak sa plánuje, že sa zariadenie bude používať ako prevliekanie akéhokoľvek objektu, odporúča sa z neho vysadiť 40 - 50 centimetrov. V ostatných prípadoch zostane vzor pristávania štandardný - približne 50 x 50 cm.

Jamky na výsadbu sú vopred pripravené - do každej z nich sa naleje polovica vedra hnoja a všetko sa správne rozleje. Po umiestnení rastliny do zeme sa kosí do výšky 20 cm, aby sa získal väčší krík a dostatok kvetu.

Pravidlá starostlivosti

Ruže potrebujú včasné a dosť hojné zalievanie - musí sa to robiť každý týždeň. Orezávanie sa vykonáva takto:

 • na jar sa odstránia všetky zmrazené výhonky;
 • staré výhonky nevyhnutne odstráňte a nenechajte ich viac ako 7-8 kusov, tiež nenechajte viac ako 5 ročných výhonkov;
 • u dospelých kríkov sa odstráni rovnaké množstvo starých výhonkov, aké prežili zimu nových;
 • na jeseň sa odstránia všetky vysušené a opotrebované konáre.

Hnojivo zavedené do pôdy počas výsadby je postačujúce na niekoľko rokov, potom je potrebné postarať sa o pravidelné obaľovanie rastlín minerálnymi a organickými hnojivami, na tento účel je najlepšie zvoliť zmesi obsahujúce dusík, rašelinu a minerály:

 • počas vegetačného obdobia sa vykonáva 5 vrchných dresingov;
 • počas leta musíte rastliny kŕmiť najmenej dvakrát;
 • naposledy oplodniť ruže na jeseň.

Zimné prípravky

Ruže sa začínajú pripravovať na mráz od posledných augustových dní - v tomto okamihu je potrebné zastaviť zalievanie rastliny a meniť dusíkaté hnojivá na potaš. Keď mráz dosiahne 5 stupňov, odporúča sa úplne zakryť ruže - táto teplota spevní krík a ak ho zakryjete skôr, je tu šanca, že rastlina začne klíčiť alebo klíčiť.

Príprava sa vykonáva iba za suchého počasia:

 • riasy sa odstránia z podpery a odrežú sa všetky zbytočné;
 • na zem sa položí vrstva sušených listov (môžu sa nahradiť smrekovými konármi);
 • riasy sú dostatočne pevne zviazané lanom;
 • hotové pleteniny sa pritláčajú k zemi pomocou oblúkov alebo háčikov;
 • ruže sú tiež na vrchu pokryté smrekovými konármi alebo listami;
 • na vrch je umiestnený box alebo iný prístrešok, ktorý je kvôli spoľahlivosti umiestnený pod tlakom.

Polka: množenie odrezkami

Recenzie pestovateľov ruží

Oleg: „Verím, že Polka je najlepšia odroda, mám 12 kríkov. Výhody tejto odrody sú v tom, že rastlina nevyžaduje takmer žiadnu údržbu, ale jej návratnosť je nádherná - moje záhrady zdobia veľké a krásne kvety. celé leto. ““

Irina: „Pred výberom rôznych ruží som si prečítala veľa recenzií a dospela som k záveru, že Polka je to najlepšie, čo môžete vysadiť. A kríky sú skutočne nenápadné, elegantné a teraz sú vrcholom môjho celého webu.“

Vasily: „Rastiem ruže už dlhú dobu, ale rozhodol som sa vysadiť Polku iba pred 6 rokmi. Teraz ma rastlina poteší dlhým rozkvetom, táto odroda mi práve získala lásku. Polka ruže sú skutočnou kráľovnou záhradného pozemku!“

Horolezecká ruža odrody Polka je ideálnou ozdobou záhrady, príjemná so sofistikovanou vôňou, bohatým rozkvetom a estetikou. Pestovanie rastlín nespôsobuje problémy ani začínajúcim pestovateľom a jej univerzálnosť umožňuje použitie na vertikálnu alebo kríkovú kultiváciu a okrem toho rezané kvety stoja vo vázach a pôsobia príjemne na oči.Komentáre:

 1. Bain

  Úplne zdieľam tvoj názor. Páči sa mi tvoj nápad. Navrhujem vystúpiť na všeobecnú diskusiu.

 2. Bicoir

  bradu hore

 3. Pancho

  I believe that you are wrong. Som si istý. I can prove it. Email me at PM, we'll talk.

 4. Alva

  A áno

 5. Ciqala

  And there is a similar analogue?Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch