Malinová "hrdosť Ruska": charakteristické znaky a pravidlá pestovania veľkoplodých odrôdWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Malinová "hrdosť Ruska" sa týka veľkoplodých odrôd s veľmi atraktívnymi, predajnými bobuľami. Táto vynikajúca odroda je v skutočnosti pýchou domácich chovateľov a zaslúži si od záhradníkov najväčšiu pozornosť.

Opis stupňa

Popis odrody Pýcha Ruska ju charakterizuje ako spoľahlivá odroda odolná voči zimám, dokonale prispôsobená náročným podmienkam pestovania. Získal ho na moskovskom VSTiPS pred dvadsiatimi rokmi domáci chovateľ V. V. Kichina ako výsledok hybridizácie odrody Stolichnaya malín s darcom Stambovy-20.

Rôzne stredne skoré dozrievanie, pričom vrchol dosahuje v polovici leta. Úroda je dlhá, rádovo päť sád, a končí približne v prvej dekáde augusta, Ukazovatele priemernej produktivity sú približne 4,5 kg na rastlinu alebo 18 t / ha.

Krídla so strednou rastovou pevnosťou, s výškou nie väčšou ako 1,5 - 1,8 m, sú dosť kompaktné. Rastlina tvorí asi 8 až 12 výhonkov substitúcie a asi 5 až 7 koreňových potomkov. Na silných mladých výhonkoch nie je vosk ani náter. Prítomnosť puberty je charakteristická. Listy jasne zelenej farby, dostatočne veľké. Na každej vetve ovocia je viac ako dvadsať bobúľ s hmotnosťou 8 až 10 g, kužeľovitého tvaru, s dobre vykostenými kôstkami. Odroda sa vyznačuje suchým oddelením bobúľ, čo umožňuje prepravu a krátkodobé skladovanie pozberanej plodiny.

Ukazovatele zimnej mrazuvzdornosti a odolnosti proti mrazu dosahujú -30 ° C, preto je odroda žiadaná pre kultiváciu v regiónoch s dosť nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Výhodou je vysoká úroveň rezistencie na najbežnejšie plesňové a vírusové lézie. Odroda je veľmi zriedkavo napadnutá voškami.

Napriek skutočnosti, že Malinová hrdosť Ruska má veľké množstvo vyjadrených výhod, má tiež nevýhody, ktoré je potrebné zohľadniť pri pestovaní odrôd:

 • nepriaznivé poveternostné podmienky môžu spôsobiť vznik dvojitých bobúľ;
 • v oblastiach s neobvykle chladnými zimami potrebuje rastlina prípravu na zimné obdobie a prístrešie;
 • v období dažďov a pri nedostatočnom slnečnom svetle je zreteľne znížený obsah cukru v bobuľke a znížená chuť.

Spolu s inými veľkoplodými odrodami, aby sa dosiahol stabilný a maximálny vysoký výnos, musí Pýcha Ruska dodržiavať intenzívne poľnohospodárske technológie a vykonávať vhodné opatrenia starostlivosti vo všetkých fázach pestovania plodín bobúľ.

Malina: výber odrôd

Pravidlá starostlivosti

„Pýcha Ruska“ sa vzťahuje na odrody dvojročného rodiaceho cyklu, preto počas prvého roku výsadby vytvára výhonky. V druhom roku dochádza k tvorbe bobúľ. Na dosiahnutie maximálneho výťažku je potrebné vykonať celý rad opatrení:

 • stredne veľké kríky nemusia byť zviazané, je však obvyklé viazať výhonky, aby sa uľahčila starostlivosť a zber;
 • správna tvorba kríka bobúľ umožňuje zlepšiť výkon osvetlenia rastliny, prispieva k jej vetraniu a uľahčuje zber;
 • zavlažovanie je jedným zo štandardných postupov počas kultivácie: najlepšie je používať zavlažovací systém, ktorý vám nielenže umožňuje udržiavať optimálnu hladinu vlhkosti, ale tiež uľahčuje aplikáciu tekutých hnojív;
 • intenzita vrchnej úpravy má priamy vplyv na obsah cukru a obsah kyselín v plodoch, preto by ste mali starostlivo zvážiť výber typu hnojiva a schému ich aplikácie;
 • kŕmenie malín močovinou vedie k dobrým výsledkom, ktorých zavedenie by sa malo uskutočniť začiatkom apríla, polovice mája a poslednej dekády júna;

 • skoro na jar, pred fázou hromadného kvitnutia obličiek, je potrebné vykonať prvý organický vrchný oblúk bobuľovej kultúry s mulleínom alebo roztokom založeným na kuracích trusoch;
 • na ďalšie kŕmenie sa odporúča použiť plnohodnotný minerálny komplex s dostatočným obsahom hlavných stopových prvkov - horčík, fosfor a draslík;
 • je veľmi dôležité udržiavať pôdu v malinovej vegetácii mimo buriny a tiež vykonávať povrchové uvoľňovanie pôdy, čo zlepšuje prívod vzduchu do koreňového systému plodín bobúľ;
 • Na zníženie množstva manuálneho zalievania, ako aj na spomalenie rastu burín a zabránenie tvorby pôdnej kôry na povrchu sa odporúča mulčovať pôdu organickou hmotou.

Na jeseň sa odporúča prerezávať výhonky na koreň, čo má pozitívny vplyv na ukazovatele produktivity na budúci rok.

Pristátie

Výsadba malinovej hrdosti Ruska nemá žiadne významné rozdiely v porovnaní s technológiou výsadby iných odrôd tejto kultúry bobúľ, ktoré sú v našej krajine populárne:

 • Sadenice malín môžu byť zasadené ako do sadeníc, tak do vopred pripravených zákopov;
 • pomerne nenáročný bobuľovník dobre znáša jarnú výsadbu, ale v niektorých oblastiach našej krajiny by sa mal uprednostňovať výsadba malín v jesennom období: v severných oblastiach je jarné obdobie vlhké a pretrvávajúce, čo je optimálne pre prežitie sadeníc, ale rastliny vysadené na jeseň často umierajú, a nemajú čas sa usadiť; v južných oblastiach je dlhé a pomerne teplé jesenné obdobie, takže sadenice malín sa najlepšie vysádzajú koncom septembra alebo v prvej polovici októbra;
 • hladké a suché oblasti s dobrou úrovňou osvetlenia by sa mali prideľovať podľa malín;
 • vykopávanie pôdy vopred so zavedením potrebných zložiek výživy a následným označením riadkov;
 • po zakorenení koreňového systému sadenice do výsadbovej jamy alebo ryhy je potrebné starostlivo narovnať všetky korene a posypať ich výživnou pôdou tak, aby sa koreňový krk umiestnil na rovnakú úroveň so zemou.

Po výsadbe podliehajú výhonky povinnému prerezávaniu vo výške 15 - 20 cm, a tiež vykonávali zalievanie a mulčovanie kmeňov kmeňov. Asi po desiatich rokoch bude potrebné na pozemku nájsť nové miesto pre veľkoplodé maliny a vykonať transplantáciu potrebnú na zachovanie produktivity plodín bobúľ.

Recenzie záhradníkov

Podľa skúsených záhradníkov, ktorí pestujú najsľubnejšie a najplodnejšie maliny už niekoľko rokov, môžu stredne veľké rastliny odrody Pride Ruska produkovať dobrú úrodu aj na malej pristávacej ploche. Odroda skutočne preukazuje toleranciu k hlavným chorobám, ktoré sú pre maliny najnebezpečnejšie.a, ak existuje, nedochádza k zníženiu úrody ani kvality plodov.

Plodenie je stabilné, ročné a veľmi hojné. Vysoká produktivita vyžaduje kompetentnú starostlivosť, ktorá bude zahŕňať také základné opatrenia, ako je zalievanie a hnojenie, odstránenie buriny a plytké uvoľnenie hornej vrstvy pôdy, ako aj vytvorenie kríka.

Ako pestovať maliny

Plusom je neatraktívnosť malín pre vošky, čo znižuje potrebu silných chemikálií, vďaka ktorým je plodina z environmentálneho hľadiska najatraktívnejšia.

Úctyhodná odroda Pýchy Ruska získala v priebehu rokov vysoké známky a kladné hodnotenie od amatérskych záhradníkov a je právom považovaná za jednu z najlepších na kultiváciu v strednom pruhu našej krajiny.Komentáre:

 1. Martyn

  Your idea is brilliant

 2. Elliot

  Pomyslel som si a problém som odstránil

 3. Yspaddaden

  Je vám to známe, povedala v...

 4. Marq

  I can suggest that you visit the site, which has many articles on the topic that interests you.

 5. Connolly

  Myslím, že nemáš pravdu. Môžem to dokázať.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch