Ako pestovať ruže zakúpené v krabiciWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Správna výsadba ruží zakúpených v krabici je zárukou získania vysoko dekoratívnej a odolnej rastliny. Ruže nakúpené v takýchto nádobách sa musia nielen opatrne odstrániť z debien, ale tiež rýchlo a čo je najdôležitejšie správne umiestniť na trvalé miesto.

Výber a príprava sadenice

V procese výberu a získavania sadivového materiálu sa odporúča uprednostňovať vrúbľované rastliny., Podľa skúsených odborníkov v oblasti záhradníctva a krajinného plánovania sa takéto plodiny vyznačujú najlepším vývojom a hojným rozkvetom v pôde a klimatických podmienkach v strednej zóne našej krajiny. Sadenice vrúbľovaných ruží musia mať pár dobre dozretých a hnedých výhonkov s neporušenou zelenou farbou kôry. tiež Je dôležité venovať pozornosť krku koreňa, ktorého priemer by mal byť rovnaký vo všetkých oblastiach a nemal by prekročiť 0,8 cm.

Pred začiatkom výsadby ruží by sa mal dôkladne preskúmať koreňový systém. Všetky rezy by mali byť biele zafarbené. Ak je to potrebné, orežte čierne alebo zjemnené korene na živé tkanivo. Časti rezov sa musia starostlivo ošetriť drveným uhlím. Príliš dlhé korene je potrebné orezať a odumreté časti koreňového systému sa musia odstrániť. Na nasýtenie vlhkosťou sa odporúča ponoriť korene rastliny na niekoľko hodín do vody s pridaním akéhokoľvek stimulátora zakorenenia.

Odporúča sa nakupovať rastlinný materiál, ktorý nie je južný, od domácich alebo holandských výrobcov. Získaná rastlina môže byť vrúbľovaná aj koreňová. Bezprostredne pred výsadbou je vhodné nechať ruže pripravené na výsadbu stáť niekoľko dní na ulici. V tomto prípade sa dekoratívna kultúra rýchlejšie prispôsobuje poveternostným podmienkam v pestovateľskej oblasti. Za optimálne sa považuje transplantácia ruže z krabice v druhej polovici posledného jarného mesiaca. Podľa odborníkov a skúsených záhradníkov rastliny na ochranu parafínu by sa nemali odstraňovať, čo umožní zachovanie maximálnej vlhkosti a stimuluje rýchly rast obličiek.

Ako zasadiť ruže z krabice

Pôdne požiadavky

Koreňový systém ruží ide dostatočne hlboko do zeme. Z tohto dôvodu by sa základná príprava pôdneho substrátu pre výsadbu mala vykonávať veľmi starostlivo a v dostatočnom predstihu. Ružové kríky vždy kladú dosť vysoké nároky na miesto výsadby, ako aj na zloženie pôdy:

 • oblasť ruží by mala byť jasná, dobre zahriata na slnku s dostatočným príjmom vzduchu;
 • v prípade potreby by sa výsadobné ruže mali chrániť pred negatívnymi účinkami severného a severovýchodného vetra kríkmi, stromami alebo pred domom;
 • oblasti s miernym sklonom smerom na juh, juhozápad alebo juhovýchod sú optimálne vhodné na pestovanie ruží;
 • v oblastiach nachádzajúcich sa v nížinách by sa mala nadmerná vlhkosť odstrániť vytvorením kvalitnej drenáže;
 • pôdu v oblasti určenej na pestovanie ružových kríkov by mali predstavovať ľahké íly bohaté na humus, s dostatočnou priepustnosťou pre vzduch a vodu;

 • priemerná hladina výskytu podzemnej vody by mala byť asi 0,8 - 1,2 m;
 • ruže rastú v chernozemských oblastiach celkom dobre a je lepšie odmietnuť pestovať ozdobnú kultúru na ľahkých piesočnatých a piesčitohlinitých pôdach;
 • na zlepšenie štruktúry a zloženia pôdy sa odporúča zaviesť dobre hnitý hnoj, ako aj sodnú pôdu, rašelinu a malé množstvo vápna;
 • Zlepšenie štruktúry ťažkej a ílovitej pôdy sa uskutočňuje pomocou piesku, humusu, kompostu a rašeliny.

Nezabudnite na ukazovatele kyslosti pôdy. Prednosť by sa mala venovať mierne kyslým pôdam s pH 6,0 - 6,5. Na zvýšenie kyslosti pôdy je potrebné pridať rašelinu a hnoj, a aby sa zbavili trosky, je potrebné zaviesť drevnú popol, vápno alebo dolomitovú múku.

Pôda, ktorá je optimálna pre rast a rast ruže, by teda mala mať nasledujúce zloženie: pár vedier záhradnej pôdy, vedro humusu, vedro rašeliny, vedro hrubého piesku s vedierkou jemne zvetrávanej hliny, ako aj malé množstvo superfosfátu.

Technológia pristátia

Pred vysadením sadeníc ruží je potrebné vykonať preventívne ošetrenie koreňového systému proti chorobám liečivom „Maxim“ alebo roztokom na báze síranu meďnatého. Dobrý výsledok sa dosiahne ponorením koreňov dekoratívnej kultúry do roztoku ílovej kaše s prídavkom mulleínu, ktorý zabráni vyschnutiu koreňového systému a zlepší mieru prežitia ruže. Priemer okrúhleho výsadbového otvoru môže mierne presahovať veľkosť koreňového systému okrasnej kvetinovej rastliny.

Hĺbka ponorenia sadenice závisí od odrody ruží:

 • hybridné čajové ruže, floribunda a miniatúrne ruže sa musia prehĺbiť o tri centimetre;
 • lezenie a akékoľvek odrody kvetín kultúr, ako aj ruže prízemného krytu, musia byť vysadené do hĺbky päť centimetrov.

Po výsadbe je potrebné rastliny hojne zalievať, ako aj mulčovať výsadbu dobre hnilobou humusu, drevnej kôry alebo pilín. Ak sú prvé dni po výsadbe veľmi slnečné, je potrebné rastliny zatieniť.

Pri výsadbe ružových kríkov sa odporúča zamerať sa na tieto ukazovatele hustoty:

 • hybridné odrody čaju - asi šesť rastlín na meter štvorcový;
 • popínavé ruže - nie viac ako dve rastliny na meter štvorcový;
 • parkové odrodové ruže - najviac štyri rastliny na meter štvorcový;
 • odrodová ruža odrody - v množstve šesť až sedem rastlín na meter štvorcový;
 • miniatúrne a kompaktné zakrpatené ruže - asi desať rastlín na meter štvorcový.

Ak je to potrebné, môžete pestovať ruže na jeseň, ale najneskôr mesiac pred začiatkom stabilného chladenia.

Pestovateľské odporúčania

Starostlivosť o ruže po vybalení z krabice je štandardná, pamätajte však na to, že rastliny, ktoré tvoria červené kvety, často vyhoria na slnku a v krátkom čase môžu stratiť svoju atraktivitu.

Pri kvetoch s mnohými kvetmi by sa mal ponechať najväčší stredný kvet a bočné púčiky sa odstránia. Je potrebné prísne dodržiavať režimy zalievania a obliekania, ako aj včasné odstránenie buriny a profylaktické ošetrenie rastlín na ochranu pred poškodením chorobami alebo škodcami.

Ruže: Po zimnej starostlivosti

Veľmi dekoratívny a dlhotrvajúci sviežosť kytice získate nielen z ruží rastúcich na záhrade, ale aj objednaním krásneho kvetinového aranžovania v okrúhlej krabici na klobúky.Komentáre:

 1. Winfrid

  Well done, this is the simply excellent idea

 2. Vincenzo

  Kamene horia! :-D

 3. Bami

  He is definitely wrong

 4. Scoville

  This idea has aged

 5. Nickolaus

  Not to say he's bigger.

 6. Deems

  Prepáč, ale myslím, že sa mýliš. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 7. Webbe

  as they say, To exist without benefit is an untimely death.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch