Opis odrôd ruže Rose William Szekspir (William Shakespeare) a rysy pestovania rastlínWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je ťažké si predstaviť osobný pozemok bez nádherne navrhnutých kvetinových záhonov vysadených rôznymi kvetmi. Napriek množstvu rôznych rastlín, ktoré rastú dobre na záhrade, mnohí záhradníci radšej pestujú ruže. Odroda ruží (William Szekspir) je obľúbená medzi ružami, je vysoko cenená pre svoju neprekonateľnú vôňu a úžasný vzhľad.

Opis stupňa

Túto odrodu vyvinul v roku 1987 David Austin Sr. Ruže odrody William Shakespeare sú skutočne úžasne krásnymi vysokými rastlinami s kvetmi zamatovo červenej farby, ktorá sa neskôr zmení na svetloružovú. Opis tejto odrody bude neúplný, ak nespomeniete veľkosť kvetov - dosiahnu priemer 9 - 12 cm. Kvety majú spočiatku pohárikový tvar a do okamihu úplného otvorenia majú plochejší tvar. Ružové kvety sú husto dvojité - v každom púčiku môžete spočítať až 65 lístkov usporiadaných do tvaru kefiek, pričom doba kvitnutia každého z nich dosahuje dvojtýždňové obdobie. Nové výhonky kvitnú pomerne rýchlo, ale oni sami kvety majú bohatú vôňu charakteristickú pre ruže, s jemnými tónmi fialovej.

Bush rastlín:

 • energický, vysoký - dosahuje 1 meter 20 centimetrov;
 • rozvetvený, hustý, dobre rastie;
 • má vzpriamené, silné a silné stonky, ktoré sú pokryté tmavozelenými listami, ktoré nemajú matný lesk.

Doba kvitnutia - od prvého letného mesiaca do samého začiatku jesene. V tejto dobe je záhrada, na ktorej boli vysadené ruže Williama Shakespeara, voňavá a potešuje majiteľov svojou krásou. Ružové kríky môžu byť zasadené jednotlivo alebo v skupinách. Odroda toleruje zrážky, ale má strednú odolnosť proti mrazu - musí byť zakryté pred zimou. Rastlina je náročná na pôdu, má však vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu chorobami charakteristickými pre ruže, okrem múčnatky a hrdze.

Odroda William Shakespeare 2000 bol chovaný v roku 2000 a líši sa od svojho predchodcu:

 • zvýšená odolnosť proti porážke parazitmi a chorobami;
 • kvety červeno-karmínovej farby, ktorá sa nahrádza fialovou;
 • zelené matné lístie;
 • hojné vetvenie.

Ruže: výber odrôd

Pravidlá a podmienky vykládky

Anglická parková rastlina je na mieste pristátia mimoriadne náročná - mala by byť ľahká, ale chránená pred silným vetrom a pôdou - ruže rastú dobre na pôde náročnej na vlhkosť, ílovité, na humus bohaté, mierne kyslé pôdy. Rastliny je možné vysádzať na jar, keď sa pôda dostatočne zahreje - najčastejšie sa vysádzajú v apríli a na jeseň pred prvými mrazivými nocami.

Pri pristávaní je dôležité dodržiavať určité parametre:

 • veľkosť otvoru by mala byť najmenej 50 x 40 cm;
 • každý otvor by mal byť od nasledujúceho vo vzdialenosti 70 až 100 centimetrov.

Pred výsadbou sadenice na otvorenom teréne je potrebné ju pripraviť - korene držať vo vode najmenej 3,5 - 4 hodiny a poškodené korene a výhonky rozrezať.

Algoritmus výsadby je nasledujúci:

 1. Pripraví sa diera, do ktorej sa umiestni odtok z úrodnej pôdy (2 diely), rašeliny (1 diel), hnoja (3 diely) a dvoch častí piesku - táto zmes pomáha zabrániť stagnácii kvapaliny.
 2. Orezané korene sa narovnajú, musia sa zmestiť do celej diery.
 3. Pôda v jamke po umiestnení rastlín do nej je mierne zhutnená.
 4. Ruža by mala byť umiestnená v zemi tak, aby sa miesto očkovania prehĺbilo o 2 až 4 centimetre na pľúcach a 7 až 10 na ťažké pôdy. Toto opatrenie je potrebné na ochranu rastlín pred zamrznutím.
 5. Teraz sa uskutoční hojné zalievanie rastliny a keď sa absorbuje vlhkosť, ruže sa rozprestrie.

Pretože tieto anglické ruže tvoria obrovské množstvo listov a kvetov, rýchlo rastú, potrebujú ďalšie vrchné obväzy. Ak dávate prednosť organickým hnojivám, potom každý rok na jar môžete kŕmiť ružovú záhradu zhnitým hnojom alebo kompostom. Z minerálnych hnojív môžete použiť špeciálne tekuté obväzy, ktoré sa nanášajú každé dva týždne až do poslednej tretiny júla. Na zastavenie vegetatívneho rastu rastliny je výhodné používať monofosfát draselný v poslednom mesiaci leta a septembra. Včasné hnojivé rastliny s vhodným typom hnojenia pomôžu dosiahnuť tvorbu silných kríkov, hojného rozkvetu a ruží do zimy.

Ruže potrebujú zalievanie, ktoré by sa malo vykonávať týždenne a za stáleho tepla - každé tri dni. Procedúra sa vykonáva skoro ráno alebo večer a po absorpcii vlhkosti je potrebné uvoľniť pôdu a odstrániť klíčené buriny.

Prvé prerezávanie sa uskutoční v marci, keď sa z rastliny odstráni úkryt pred mrazom. V tomto okamihu sú ruže starostlivo vyšetrené a úplne zbavené sušených alebo mrazených výhonkov. Potom sa tvaruje krík - polovica výhonkov sa skracuje a silné, silné sa odrežú o tretinu. Takýto jednoduchý postup pomôže dosiahnuť vynikajúce rozkvet počas celej sezóny.

Prevencia chorôb

Aby sa zabránilo výskytu múčnatky na rastlinách, je potrebné postrekovať ruže fermentovaným mliečnym sérom, a ak sa choroba už vyvinula, na postrek je potrebné použiť špeciálne chemikálie.

Takáto častá choroba anglických ruží, ako sú čierne škvrny, sa často vyvíja koncom leta, keď noci chladnú a stúpa vlhkosť. Na boj proti chorobám kvetov sa používajú špecializované prípravky, ktoré sa používajú v máji, júli a auguste. Súčasne je dôležité, aby po nastriekaní nepršalo najmenej 5-7 hodín, takže liek má čas absorbovať. Po tomto ošetrení bude rastlina chránená pred ochorením niekoľko týždňov.

Prezimovanie

Pred začiatkom chladného počasia by sa ruže mali chrániť pred vystavením nízkej teplote suchým vzduchom:

 • nad zariadením je nainštalovaný pevný rám;
 • na ňu sa pritiahne biely netkaný materiál so zvýšenou pevnosťou;
 • okraje prístrešku sú pritláčané k zemi tak, aby neboli žiadne medzery.

Úkryt by mal byť postavený, keď mierny mráz zapadne do - 4 - 6 stupňov. Typicky je toto počasie stanovené v prvej tretine novembra. Ak nie je možné pokryť rastlinu v tomto čase, môžete čas mierne posunúť, ale nemali by ste nechať ruže bez krytu na zimu.

Ako zasadiť ruže

Hodnotenie stupňa

Nikolay: "Páčila sa mi táto odroda, jej vôňa bola obzvlášť pôsobivá. Ale všimol som si, že rastliny sa vyvíjajú lepšie na tienistom mieste - kríky sú mohutnejšie a kvety sú svetlé. Postačí sa postarať o kríky, dobre znášajú zimu a nespôsobujú problémy. Odporúčam to! “

Vitaliy: „Snažil som sa vysadiť ako William Shakespeare, tak aj William Szekspir 2000. Došiel som k záveru, že druhá odroda je ideálna záhradná rastlina, na rozdiel od prvej, ktorá je s niečím neustále chorá. starostlivosť, nie sú náchylné na choroby a vyznačujú sa príjemnou fialovo-ružovou arómou, ktorá podľa všetkého obklopuje záhradu. ““

Pri výbere ruží na výsadbu na mieste venujte pozornosť anglickým odrodám opísaným vyššie. Roses William Shakespeare je skvelé dizajnérske riešenie, ktoré dodá vašej záhradke originalitu, sofistikovanosť a umožní vám vychutnať si úžasnú vôňu kvitnúcej rastliny celé leto.Komentáre:

 1. Abdul-Latif

  read - liked it

 2. Costica

  Je to netolerovateľné.

 3. Treowbrycg

  Relevantné hľadisko, stojí za to vedieť.

 4. Humility

  the excellent questionNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Prečo jahoda prestane rásť po nasadení ovocia

Nasledujúci Článok

Charakteristika odrôd ruže Leonardo da Vinci a Leonardo da Vinci červená