Pepper "California Miracle": rysy rozmanitosti amerického výberuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sladká paprika je napriek termofilite mimoriadne populárna rastlina a pestuje sa v pôdnych a klimatických podmienkach stredného Ruska. Pepper "California Miracle" je jednou z najobľúbenejších a najrozšírenejších odrôd papriky v našej krajine z amerického výberu.

Opis stupňa

Popis tejto veľmi produktívnej odrody papriky v polovici sezóny je známa väčšine záhradkárov v našej krajine. Odroda je ideálna na čerstvú spotrebu, ako aj na použitie v domácich výrobkoch, vďaka vysokej chuti a dobrej prezentácii.

Plody v tvare kvádra, so šťavnatou a sladkou dužinou. Odroda si zaslúži kategóriu sladkej papriky s hrubými stenami a hrúbka buničiny dosahuje 8 mm. Priemerná hmotnosť obchodovateľného ovocia je 120 - 150 g. Kríky sú silné, s výškou najviac 75 - 95 cm. Odroda „California Miracle“ je dokonale prispôsobená na pestovanie na hrebeňoch otvoreného terénu, ako aj v skleníkoch alebo skleníkoch. Ukazovatele celkovej produktivity v závislosti od poľnohospodárskej technológie sa pohybujú medzi 1,9–3 kg na meter štvorcový vysadenej plochy.

Rastlinná kultúra sa vyznačuje pomerne dlhým vegetačným obdobím. Koreňový systém sladkej papriky s metódou pestovania sadeníc je tyčinkou a vetvením, je schopná preniknúť do pôdy do hĺbky 70 cm alebo viac. Sadenice majú vláknitý koreňový systém umiestnený v hĺbke asi 30 - 40 cm.

Výhody a nevýhody

Odrodová charakteristika jedného z najlepších predstaviteľov papriky sladkej vám umožňuje získať zeleninovú rastlinu, ktoré majú tieto pozitívne vlastnosti a výhody:

 • zarovnaný, predajný vzhľad ovocia;
 • vynikajúca chuť;
 • šťavnatá a mäsitá dužina bez horkosti;
 • možnosť dosiahnuť vysokú produktivitu nielen v skleníkových podmienkach, ale aj na hrebeňoch otvoreného terénu;
 • nenáročnosť v starostlivosti a pestovaní korenia;
 • zariadenie nie je potrebné zviazať a privrieť;
 • zrenie v strednodobom horizonte;
 • možnosť univerzálneho využitia zberanej plodiny;
 • Navrhnuté pre dostatočne dlhé skladovanie.

Malo by sa to pamätať že nedostatočné osvetlenie často spôsobuje masívne padanie pukov a vaječníkov a tiež spôsobuje žltnutie a odlupovanie listov.

California Miracle Pepper: Growing

Technika pristátia

V závislosti od pôdnych a klimatických podmienok v pestovateľskej oblasti sa papriky môžu pestovať prostredníctvom sadeníc aj priamym výsevom semien do pôdy skleníka, čo je relevantnejšie pre južné regióny našej krajiny. Pri výsadbe papriky by ste mali venovať pozornosť týmto prvkom a nuansám:

 • zeleninová kultúra je veľmi náročný na teplo a osvetlenie, preto sa odporúča zasiať klíčené a spracované semená;
 • načasovanie výsevných semien je určené možnosťou výsadby sadeníc na trvalom mieste;
 • dosiahnutie vysokého výťažku korenia je možné iba pri pestovaní tejto záhradnej plodiny na úrodnej hlboko vykopanej pôde s dostatočnou vlhkosťou;
 • najlepšími predchodcami korenia sú cibuľa, mrkva a strukoviny;

 • neodporúča sa pestovať korenie na hrebeňoch po rajčiakoch, zemiakoch alebo po zbere baklažánu;
 • pre výsadbu sadeníc by sa mala prideliť najviac osvetlená a chránená časť zo studeného severného vetra;
 • najlepšie je vytvárať hrebene na hlinitých pôdach pridaním jedného vedra zhnitých pilín v štádiu hlbokého vykopávania, rovnakého množstva zhnitého hnoja a dvoch vedier rašeliny;
 • nepoužíva sa čerstvý, nedozretý hnoj na usporiadanie hrebeňov na sladkú papriku;
 • štandardná výška hrebeňa na pestovanie zeleniny by mala byť asi 25 cm so šírkou najviac jeden meter.

Sadenice korenia by mali byť vysadené v zamračenom dni alebo po západe slnka. Rastliny sú zakopané do zeme do pravých listov. Optimálne teplotné podmienky pre lepšie prežitie sadeníc korenia na konštantnom mieste sú ukazovatele 22 - 26 ° C. Prudký pokles teploty prispieva k oneskoreniu rastu a rozvoja záhradnej plodiny.

Rastúce vlastnosti

Rôznorodosť zo zahraničného výberu s názvom „California Miracle“ predstavuje silný zvyk a patrí medzi veľmi produktívne odrody, ktoré si vyžadujú kvalitnú a kompetentnú starostlivosť o plodiny zeleniny. Údržba v skleníku a pestovanie v otvorených podmienkach budú mať samozrejme určité rozdiely, ale Základné pravidlá technológie pestovania sladkej papriky sú tieto:

 • optimálne ukazovatele teploty pre úplný vývoj a normálny rast korenia by mali byť 20 - 25 ° C;
 • v prítomnosti fialových škvŕn na plodoch môžeme hovoriť o kritickom poklese teploty, preto je potrebné použiť prístrešok s filmom alebo netkaným záhradným materiálom;
 • na zavlažovanie papriky sa používa usadená alebo dažďová voda, zohriata slnkom na teplotu 24–26 ° C;
 • je nemožné zabrániť tak presušeniu na hrebeňoch, ako aj nadmernému zvlhčovaniu, ktoré spôsobuje množstvo chorôb zeleniny;
 • pred kvitnutím sa papriky musia napojiť 1-2 krát týždenne a minúť asi jeden vedierko vody na meter štvorcový;
 • vo fáze kvitnutia a veľkoplodého plodenia by sa malo zalievať častejšie a odporúča sa tiež zvýšiť spotrebu vody o 10%;
 • prvé kŕmenie sa uskutočňuje po objavení dvoch pravých listov pomocou roztoku superfosfátu, hnojiva draselného a dusičnanu amónneho.

Pre plný vývoj papriky potrebujú pravidelné, ale plytké uvoľňovanie pôdy, ktoré zabraňuje tvorbe pôdnej kôry a zlepšuje tok vzduchu do koreňového systému. Hrebene sa musia udržiavať čisté a pravidelne odstraňovať burinu. Okrem toho, je nevyhnutné vykonávať pravidelné kontroly na mieste a ak je to potrebné, ošetrujte rastliny ľudovými prostriedkami alebo chemikáliami proti chorobám a léziám najbežnejších škodcov.

Recenzie a odporúčania záhradníkov

Vander Gold pepper odkazuje na stredne skoré odrody kalifornskej sladkej papriky z holandského výberu. Domáce záhradkári si veľmi často vymieňajú odrodu so sladkou paprikou z výberu Royce Sluis s názvom Kalifornský zázrak.

Podľa praxe skúsených záhradníkov využívajúcich pri pestovaní papriky zeleninovej intenzívne poľnohospodárske techniky sú plody tejto odrody v dospelosti červené, husté, až do hrúbky jedného centimetra. Najväčší, napriek maximálnej deklarovanej hmotnosti 150 g, často dosahuje hmotnosť 500 - 700 g. Prvá plodina sa môže zozbierať len tri mesiace po zasiatí semien a plody dozrievajú mesiac a pol.

Ako pestovať korenie

Názory na túto odrodu sú celkom pozitívne, ale pri pestovaní by ste sa mali prísne riadiť technológiou starostlivosti o zeleninové plodiny, ktorá vám umožňuje získať najvyššiu kvalitu a bohatú úrodu chutných plodov obchodovateľného korenia.Komentáre:

 1. Wireceaster

  Ospravedlňujem sa za zasahovanie ... Mám podobnú situáciu. Môžete diskutovať.

 2. Page

  Zdá sa, že to bude pasovať.

 3. Lambret

  It is remarkable, this amusing opinion

 4. Mecatl

  Silence has come :)

 5. Zere

  In gonivo

 6. Tejind

  Je pozoruhodné, že veľmi vtipný názor

 7. Dik

  Sorry, but this doesn't suit me. There are other options?

 8. Padric

  Noteworthy, it is a very valuable answer

 9. Ezeji

  Autoritatívna odpoveď, lákavá...

 10. Pitney

  It was and with me. Enter we'll discuss this question.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou