Tomato Bear-toed: opis odrôd a pravidiel poľnohospodárskej technológie



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Teddy Bear s veľkým ovocím a chutnou mäsovou masou dostáva vždy vysoké známky od záhradníkov a osvedčila sa, keď sa pestuje vo väčšine oblastí Ruska, vrátane Moskovského regiónu. Sľubná domáca odroda patrí k relatívne novým a vysoko výnosným paradajkam.

Odrody a odrody

Neurčitý typ rastliny, vysoký, s pomerne miernym formovaním vegetatívnej hmoty. Má tmavo zelené listy strednej veľkosti. V pôdnych a klimatických podmienkach našej krajiny je táto odroda ideálna na pestovanie na otvorených pôdnych podložiach, ako aj v skleníkoch alebo skleníkoch.

V súčasnosti boli vyvinuté štyri hlavné odrody kultivarov medveďa medveďa stredného dozrievania, ktoré nemajú výrazné rozdiely v chuti, ale podľa opisu tvoria plody rôznych farieb.

Názov triedyOpis zariadeniaFetálna charakteristikaOdrôdové odrody
„Medveď žltozobý“Rastlina s priemernou úrovňou listov, výška až 1,6 - 1,9 mŽltá, srdcovitá, veľmi mäsitá, so sladkou a chutnou dužinou, priemerná hmotnosť do 0,8 kgOdolnosť proti porážke alternatívou, fusariózou, vírusom tabakovej mozaiky
"Bear Clubfoot Orange"Krík je pomerne silný, dobre listnatý, vytvorený z dvoch stoniek, vyžaduje pravidelné štiepaniePlody krásnej jasne oranžovej farby, rebrovaný tvar v tvare srdca, veľké veľkosti, so šťavnatou dužinouJe odolný voči chorobám a má výraznú paradajkovú príchuť
"Medvedík ružový"Paradajková krovina so stredne veľkými listami, vysoká niečo vyše jeden a pol metraPlody sú v tvare kvapiek, ružovej farby, s lesklým povrchom. Maximálna hmotnosť plodu dosahuje 900 g alebo viacVysoko výnosná, stredne zrejúca, vysoká odroda paradajok od domácich chovateľov
"Červenoprstý červený medveď"Rastlina s priemerným lístím až do 1,6 - 1,9 mVyzreté paradajky sú veľké, v tvare srdca. Chuť je veľmi príjemná, bohatá, sladká, bez kyslosti.Vysoko výnosná odroda na pestovanie v interiéri

Agrotechnológia kultúry

Odporúča sa na pestovanie sadeníc. Aby sa získali najkvalitnejšie sadenice, výsev semien by sa mal vykonávať v období od polovice marca do prvej dekády apríla. Pripravené semená by sa mali prehĺbiť asi o jeden centimeter.

Sadenice paradajok sa musia nachádzať vo fáze dvoch z týchto listov. Počas celého obdobia pestovania sadeníc by sa rastliny mali kŕmiť dvakrát až trikrát komplexnými minerálnymi hnojivami. Asi desať dní pred výsadbou na trvalom mieste je potrebné začať kaliť sadenice.

Ako pestovať paradajky

Semenáčiky rajčiakov medvedíka dvojmesačného sa musia vysádzať na skleníkoch (koncom apríla alebo začiatkom mája). Sadenice paradajok sa vysádzajú na hrebeňoch na otvorenom priestranstve v júni. Vysoko kvalitné sadenice by mali mať asi šesť až sedem pravých listov a jednu kvetinovú kefu. Štandardná schéma pestovania sadeníc paradajok je -30x50 cm.

Zavlažovacie opatrenia sa odporúčajú skoro ráno alebo po západe slnka iba pomocou teplej vody. Vrchný dresing by sa mal vykonávať počas vegetačného obdobia pomocou zložitých minerálnych hnojív. Zber by sa mal zbierať pri dozrievaní, aby sa zabránilo dozretiu plodov na rukách.

Ako a ako mulčovať paradajky

Mulčovanie výsadby paradajok na otvorenom aj chránenom území je pomerne populárnou udalosťou, ktorá umožňuje znížiť počet zavlažovacích udalostí a znížiť spotrebu vody. Ďalšou užitočnou vlastnosťou mulčovania pôdy okolo kríkov rajčiakov je eliminácia buriny, pretože silná vrstva mulča veľmi účinne bráni rýchlemu rastu burín.

Okrem toho, ako ukazuje prax záhradkárstva v domácnosti, správne a včasné mulčovanie paradajok zvyšuje celkový výnos asi o 25% a tiež skracuje čas zrenia zeleniny v priemere o jeden až dva týždne.

Najčastejšie sa ako organický mulč používa lesná podstielka, slama, piliny a hobliny, humus alebo kompost, ako aj pokosená tráva. Anorganický mulč je však tiež celkom účinný. Ak je organický mulč schopný okrem svojej hlavnej funkcie obohatiť pôdu užitočnými zložkami potrebnými pre úplný rast a vývoj rastlinnej kultúry, potom je použitie anorganických materiálov celkom pohodlné. Ako anorganický mulč sa môže použiť strešná krytina, Agril, Agrotex, Lutrasil, Spanbond a ďalšie netkané materiály, ako aj čierny plastový film.

Podľa väčšiny odborníkov v oblasti pestovania zeleniny, ako aj podľa skúsených záhradníkov a letných obyvateľov je najoptimálnejšie organické mulčovanie paradajok. Organický mulč nielen dobre prechádza vzduchom, ale tiež zabraňuje rastu buriny, chráni pôdu pred vysychaním, pomáha chladiť pôdu a vytvára tiež humus, ktorý je cenný pre rast a vývoj akýchkoľvek rastlinných plodín.

Recenzie záhradníci

Podľa názoru domácich záhradkárov všetky odrody paradajok odrody Bear-toed-foot produkujú veľmi chutné, neuveriteľne šťavnaté a mäsité ovocie, ktoré sú dobré nielen v čerstvej forme a šalátoch, ale sú vynikajúce aj na prípravu prvých chodov a paradajkovej omáčky. Zberané ovocie je vynikajúco konzervované a vhodné na prepravu. Paradajky tejto odrody sa dajú zbierať aj zelené, pretože doma pri izbovej teplote dozrievajú dosť rýchlo.

Prečo mulčovať paradajky

Dôležitou odrodovou výhodou je tiež vysoká úroveň odolnosti voči poškodeniu hlavnými, najškodlivejšími chorobami charakteristickými pre všetky plodiny nočnej. Medveď medvedeho napriek tomu patrí k odrodám, ktoré potrebujú vysoko kvalitnú pôdu a vysokú poľnohospodársku technológiu, a potreba správne vytvoriť paradajkový ker spôsobuje, že jeho pestovanie začiatočníkmi a neskúsenými záhradníkmi je dosť problematické.



Komentáre:

 1. Ronell

  I cannot take part in the discussion now - no free time. I would like to be free - to secure their point of view.

 2. Nixen

  It is obvious in my opinion. I recommend you search google.com

 3. Alsandair

  Unmatched theme, I really like :)

 4. Daguenet

  Your phrase is magnificent

 5. O'brien

  Táto správa je jednoducho neporovnateľná)

 6. Fenrikus

  Willingly I accept. Podľa môjho názoru je to zaujímavá otázka, zúčastním sa diskusie.Spolu môžeme dospieť k správnej odpovedi. mám istotu.

 7. Hezekiah

  Poďme diskutovať o tejto otázke. Tu alebo v PM.



Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch