Pikantné bylinky a kríky do záhradyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Letní obyvatelia bez problémov na svojom mieste pridelia miesto pre greeny, toto je obvyklý kôpor, milovaná petržlen, kyslá šťava. Tieto rastliny sú nám známe. Ako diverzifikovať vašu záhradu a stravu? Musíme sa rozhodnúť o niečom novom.

Ročné byliny:

 1. Horčicový šalát - odolný proti chladu, rastie veľmi rýchlo, veľké listy vhodné pre jedlo (nielen v šalátoch, ale aj na rybie a mäsové pokrmy) Vlastnosti: antiseptické, stimuluje chuť do jedla.
 2. Bazalka - zelená alebo fialová, nezáleží na tom, vôňa je nezabudnuteľná. Pôvodne od rodiny mäty.
 3. Aníz je dáždnik, ktorý miluje viac svetla, je nevyhnutný pre najlepšie dozrievanie semien, sú najcennejšie. Pije sa ako čaj alebo sa pridáva do riadu. Pomáha pri rôznych ochoreniach.

Vytrvalé rastliny:

 1. Rasca je voňavá bylina, používajú sa všetky časti rastliny: kvety a výhonky v nakladanom stave, šaláty, koreň ako korenie. A semená idú na pečenie.
 2. Šalvia je bylina, silne zapáchajúca rastlina. Ak máte obavy z bolesti, bolesti v krku, pripravte odvar na oplachovanie alebo obklady. Po vysušení pikantný, kam sa nepridáva.
 3. Tarragón - a podľa nášho názoru estragón si každý pamätá zelený nápoj. Zaujímavé je, že patrí do rodu Palina. Vo Francúzsku sú s takou rastlinou spokojné, aromatizujú vína, likéry a pripravujú neobvyklý ocot na ryby.
 4. Levanduľa je malý ker, s ohromujúcimi kvetenstvo maľovanými fialovými farbami. V teplých oblastiach to nie je náladové, v chlade to vyžaduje podmienky. Ale vždy môžete zasadiť do kvetináča a v horúcich dňoch vyjsť na záhradu. Krík žije asi 10 rokov a používa sa ako hranica, na kvetinové záhony atď. Ak máte problémy s nervovým systémom, pite čaj s levanduľou, zmierňuje stres.
 5. Tymián je krátke kríky s chuťou citróna. Kombinácia s korením, ktorá je dobrá pri pridaní k mastným mäsám, zvyšuje vôňu.
 6. Rosemary je vždyzelený ker, ktorý sa môže usadiť doma. Vôňa pripomína borovicu, mierne štipľavú. Čerstvá tráva ide do polievok, šalátov. Ukazuje sa, že je veľmi zaujímavé, keď sa do rýb vloží jedna alebo dve vetvy a keď sa upečú, môžete tiež nastrúhať. Suché korenie je ešte populárnejšie, je zahrnuté v tak známom zložení bylín ako „Provence“.

V každej vážnej záhrade bude vhodné aj malé zúčtovanie s takými úžasnými bylinkami a kríkmi. Vyberte si rastliny tak, aby vôňa nedráždila, pretože všetko je individuálne. Zásobte bylinky v proc, aby ste mali aj vonné leto v zime.Komentáre:

 1. Buach

  chytiť plus!Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Recepty na výrobu palaciniek babičky v mlieku

Nasledujúci Článok

Konzervované paradajka s bazalkou