Paradajková pochúťka: opis odrody a pestovateľské znakyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vysoko výnosná a veľmi chutná paradajková pochúťka patrí do kategórie gurmánskych odrôd a je ideálna na pestovanie na hrebeňoch v otvorenom teréne aj v skleníkových podmienkach. Vďaka rafinovanej chuti a vynikajúcej prezentácii sa táto odroda stala veľmi obľúbenou u pestovateľov zeleniny a medzi spotrebiteľmi čerstvých zeleninových produktov.

Opis stupňa

Spravidla pri charakterizácii najmodernejších a najsľubnejších odrôd paradajok veľký počet odrôd a v tomto ohľade nie je Moskovská pochúťka výnimkou.

 • kríky neurčitého typu, s výškou v rozmedzí 1,4 - 1,8 m, s dostatočne silným a dobre vyvinutým stonkom a stredným listovým pokrytím;
 • prvé kvetenstvo na vhodne sa rozvíjajúcej rastline sa položí na deviaty alebo jedenásty list;
 • s výhradou technológie pestovania, ako aj za prítomnosti optimálnej teploty a úrovne svetla pre rast a vývoj záhradných plodín je priemerný výnos okolo 6-7 kg na meter štvorcový výsadbovej plochy;
 • pri pestovaní na otvorenom priestranstve sa plodina vytvára veľmi priateľsky;
 • úroda sa vyznačuje nielen obchodným vzhľadom, ale má vynikajúcu prepraviteľnosť;
 • plody majú veľmi atraktívny tvar korenia;

 • vo fáze úplného dozrievania je povrchová farba plodov jasne červená;
 • dužina zrelého ovocia je mäsitá, so zvýšeným obsahom cukru, veľmi chutná;
 • priemerná hmotnosť komoditného ovocia sa pohybuje medzi 85–115 g, ale v podmienkach vysokej poľnohospodárskej technológie existujú aj väčšie exempláre;
 • odroda sa podľa záhradníkov vyznačuje pomerne vysokou úrovňou rezistencie voči hubovým chorobám, ale pri dodržaní kultivačnej technológie a pri použití štandardných preventívnych postrekov je patogénna mikroflóra extrémne zriedka ovplyvnená;
 • vysoká odolnosť voči plesňovým infekciám.

Odroda patrí do kategórie stredne dozrievajúcich odrôd a v strednej zóne Ruska sa plodina vytvára približne za štyri mesiace. V regiónoch s nepriaznivými klimatickými podmienkami je vhodné pestovať v chránených zemných podmienkach pomocou skleníkových nevykurovaných štruktúr alebo vysokých skleníkov na tento účel. Štandardná schéma pestovania sadeníc paradajok je 50 x 40 cm s hustotou výsadby od troch do štyroch rastlín na každý meter štvorcový hrebeňa.

Paradajková pochúťka: popis

Požiadavky na starostlivosť

Samozrejme, pri pestovaní neurčitých paradajok by sme mali pamätať na to, že majú pomerne dlhý vývoj vegetatívnej časti a že plodina dozrieva v priemere asi o mesiac neskôr, takže moskovská pochúťka nie je príliš vhodná na pestovanie na vyvýšeninách otvoreného terénu v klimatických zónach s príliš krátkymi letné obdobie.

napriek tomu, implementácia najzákladnejších agrotechnických metód umožňuje záhradníkom získať pomerne vysoký výnos:

 • zalievanie by sa malo vykonávať pravidelne, najlepšie ráno alebo večer, pomocou vody zohriatej na slnku, pod koreňom rastliny;
 • vysoká produktivita odrody spočíva v použití najkompletnejších minerálnych hnojív, ktoré sa musia pri pestovaní paradajkových kríkov striedať s organickými látkami;
 • nezanedbávali pravidlá vytvárania rastlín a upevňovania vysokých leteckých častí na podperách alebo mrežiach;
 • počas vytvárania neurčených kríkov z rajčiakov je potrebné odstrániť všetky bočné vetvy a zabezpečiť pravidelné štiepanie;
 • keďže sa rajčinová ker rastie a vyvíja, je veľmi dôležité včas odstrániť odumierajúce a zarastajúce dolné listy;
 • ako preventívne opatrenia na zabránenie poškodeniu paradajkových kríkov hubovými infekciami sa odporúča systematicky ošetrovať letecké časti prípravkami obsahujúcimi meď.

Paradajka s názvom „Moskovská pochúťka“ sa môže pestovať na otvorenom a chránenom území. Ak dodržujete pravidlá starostlivosti, vďaka vysokej produktivite tejto záhradnej rastliny získate vysoký výnos s minimálnou výsadbou.

Metódy ochrany proti plesniam

Medzi najnebezpečnejšie choroby, ktoré sú schopné ovplyvniť kríkov rajčiakov, je fytofthora celkom opodstatnená. Taká choroba, ako je pleseň, je schopná pripraviť záhradníka o podstatnú časť plodiny a spôsobiť, že vzniknuté plody sú nevhodné na výživu. Preto je potrebné pravidelne vykonávať vizuálne kontroly rastlín, aby sa zistili prvé príznaky choroby, ako aj vykonávať preventívne ošetrenie záhradných plodín najúčinnejšími liekmi alebo najúčinnejšími ľudovými prostriedkami:

 • z osvedčených ľudových liečivých prípravkov, ktoré sa osvedčili v minulosti, môžeme odporučiť ošetrenie vzdušných častí rastlín infúziou cesnaku, pri príprave ktorej by sa 50 g nasekaného cesnaku a jeden liter fermentovaného kefíru malo rozriediť v vedre s teplou vodou;
 • Dobré pôsobenie má aj rozprašovanie paradajkových kríkov roztokom založeným na 1 litri séra a 25 kvapkách jódu bežnej lekárne, ktoré sa pri izbovej teplote riedia v nádobe s vodou.

Najúčinnejšie sú tieto chemikálie:

 • „Acrobat-MC“, riedený rýchlosťou 20 g na 5 litrov vody;
 • „Metalaxil“ zriedený v pomere 40 g na 5 litrov vody;
 • „Infinito“, riedené rýchlosťou 25 ml na vedro teplej vody;
 • „Ziskové zlato VDG“, riedené rýchlosťou 6 g na vedro vody;
 • „Pennkotseb“ zriedený v množstve 16 g na 10 litrov vody;
 • "Ditan M-45", nariedený v množstve 15 g na vedro vody.

Priemerná spotreba takýchto liekov pri spracovaní dospelých kríkov rajčiakov by mala byť približne 500 - 700 ml na meter štvorcový výsadbovej plochy. Je veľmi dôležité pamätať na to, že spracovanie záhradných plodín by sa malo vykonávať ráno alebo večer. Počet preventívnych postrekov v daždivom počasí sa môže zvýšiť na päť až šesť za sezónu.

Recenzie záhradníkov

Charakteristiky a opis rajčiakov odrody Moscow Delicious prilákali mnoho domácich amatérskych záhradníkov. Podľa tých, ktorí už túto výsadbu rajčiakov vysadili, je moskovská pochúťka skutočne charakteristická veľmi vysokým výnosom a charakteristickou črtou je skôr originálna forma zrelého ovocia a ich vynikajúca chuť.

Recenzie odrody sú väčšinou pozitívne. Skúsení záhradníci vysoko oceňujú dostatočnú odrodovú nenáročnosť a odolnosť voči najškodlivejším chorobám, ktoré môžu ovplyvniť plodiny nočnej múčky vo väčšine regiónov našej krajiny.

Paradajky: rastúce v skleníku

Zber tejto odrody sa spravidla používa pri zbere úrody počas zimného obdobia. Vďaka zvýšenému obsahu cukru v zrelej paradajkovej dužine je odroda Moscow Delicate veľmi populárna pri výrobe domácej paradajkovej pasty, štiav a solení. Plody majú vynikajúcu krémovú chuť a sú vhodné na použitie v detskej potrave.Komentáre:

 1. Stod

  Nikdy predtým som také niečo nevidel

 2. Abdul-Latif

  Neverím.

 3. Arashilar

  Wonderful, very funny idea

 4. Tonauac

  Great idea, I agree with you.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Originálne topánky pre domácich majstrov vyrobené z vatových vankúšikov

Nasledujúci Článok

Aké sú tieto diery na paradajkových plodoch