Kategórie: Tipy

none

Orange Joy: Marhule na zimu
Orange Joy: Marhule na zimu

Pri slove „marhule“ okamžite vidíme teplé Abcházsko a Adjaru, dovolenku - morské pláže a zlatý piesok. V zime môžete tieto spomienky oživiť otvorením pohára s ovocím v konzervách, ktorý bol v lete opatrne pripravený na zimu. Konzervovanie ovocia na zimu s polovicami sirupu Čo pripraviť: marhule - 1 kg; fruktóza - 0,5 kg; voda (sýtená minerálna voda) - 1 l.

Paradajka Dubrava: opis odrody a pestovateľské znaky
Paradajka Dubrava: opis odrody a pestovateľské znaky

Paradajka Dubrava je jednou z najpopulárnejších a najproduktívnejších odrôd, ktoré dozrievajú dozrievanie a sú ideálne na pestovanie na otvorenom priestranstve, kde sa vytvára vysoký výnos vysoko výnosných a chutných plodov. Pôvodcom odrody, ktorá dala svoju charakteristiku a opis odrody, bola VNIISSOK.

Konzervované a nakladané paradajky s citrónovou kyslosťou
Konzervované a nakladané paradajky s citrónovou kyslosťou

Konzervované paradajky sú doslova darom nebies na zimné prázdniny. Ale ako ich urobiť nielen chutnými, ale aj zdravými? Všetko je celkom jednoduché, namiesto octu môžete pridať do pohárov kyseliny citrónovej. Táto jednoduchá zložka môže vytvoriť potrebné kyslé prostredie, v ktorom mikróby rýchlo odumierajú a môžu sa skladovať veľmi dlho.

Jahodová odroda Little Red Riding Hood: recenzie
Jahodová odroda Little Red Riding Hood: recenzie

Ahoj Počul som, že existuje Červená Karkulka s jahodami, rád by som si vypočul aj recenzie. Vo svojom vidieckom dome rastie neskoro odroda, ale chcem skorú odrodu. Prosím, povedzte nám o výhodách červenej kapucne. Čo o nej hovoria? Bojím sa urobiť chybu, zbytočne tráviť čas a peniaze. Recenzia jahôd Little Red Riding Hood sú pozitívnejšie.

Zaujímavé recepty na konzervované squash na zimu
Zaujímavé recepty na konzervované squash na zimu

Squash sú najbližší príbuzní tekvice a tekvice. Ich uchovanie na zimu je ľahké. Okrem toho, keď sú konzervované, niekedy používajú rovnaké recepty ako pre cukety. Výsledok je vždy dobrý! Stále však existujú určité rozdiely. Napríklad sa neodporúča zabaliť zvinuté banky.

Príprava plechoviek na konzervovanie
Príprava plechoviek na konzervovanie

Proces konzervovania nie je len vzrušujúcou a zaujímavou tvorivou činnosťou, ale aj dobrým spôsobom, ako výrazne znížiť počet nervových buniek. Toto sa stáva obzvlášť často, ak sa pri príprave na prácu s polotovarmi zaobchádza nezodpovedne bez kontroly kvality použitých zariadení. Stropy a steny suterénu pokryté ústami zalievajúcimi adjika alebo aromatickým džemom po explózii svedčia o tom, že počas prípravy konzervácie došlo k veľkej chybe.

Boj proti chorobám a škodcom uhoriek
Boj proti chorobám a škodcom uhoriek

Boj proti chorobám a škodcom uhoriek je jednou z hlavných obáv letných obyvateľov, ktorí pestujú túto zeleninu na svojom vlastnom mieste. Náš materiál je dnes venovaný tejto téme. Viac ako 70% obyvateľov leta, ktorí sa zaoberajú záhradami na území, pestujú uhorky a iné populárne plodiny.

Pikantné bylinky a kríky do záhrady
Pikantné bylinky a kríky do záhrady

Letní obyvatelia bez problémov na svojom mieste pridelia miesto pre greeny, toto je obvyklý kôpor, milovaná petržlen, kyslá šťava. Tieto rastliny sú nám známe. Ako diverzifikovať vašu záhradu a stravu? Musíme sa rozhodnúť o niečom novom. Jednoročné bylinky: Horčičný šalát - odolný proti chladu, rýchlo rastie, veľké listy vhodné do jedla (nielen v šalátoch, ale aj na rybie a mäsové pokrmy) Vlastnosti: antiseptické, stimuluje chuť do jedla.

Ocot na konzervovanie: ako si vybrať
Ocot na konzervovanie: ako si vybrať

Leto je čas, keď sa každá žena v domácnosti snaží ukryť vo pohári čo najviac chutného ovocia, ktoré vám v mrazivom zimnom dni pripomína slnko, sviežu zeleň stromov a tráv. Pred konzervovaním sa nejedná len o výber najchutnejších receptov, ale aj o otázku, ako sa konzervy konzervujú. Roztrhané viečka, pokazený obsah, nepochopiteľný nepochopiteľný sediment v bankách - to všetko v žiadnom prípade nezlepší náladu na Silvestra.

Opis a charakteristika odrody jahôd Vicoda
Opis a charakteristika odrody jahôd Vicoda

Vitajte! Zaujíma ma Strawberry Vikoda - opis odrody. Na jar plánujem pestovať jahody na mojom webe, moji priatelia odporučili túto konkrétnu odrodu. Naša rodina túto bobuľu miluje, takže plánujem zasadiť veľkú záhradu. Zaujíma ma, ktorá pôda je vhodnejšia, ako sa správne starať. Všeobecne by som chcel vedieť o tomto druhu čo najviac.

Konzervované hodgepodge na zimu: 6 dobrých receptov
Konzervované hodgepodge na zimu: 6 dobrých receptov

Nie je žiadnym tajomstvom, že hodgepodge nie je iba chutné jedlo s neopísateľnou chuťou. Môže slúžiť ako skvelý predjedlo a prílohu. Prakticky všetky ženy v domácnosti konzervovali hodgepodge na zimu. Metódy varenia tohto jedla majú veľa variácií. K štandardnej ochrane, pripravenej podľa všetkých ruských tradícií, patrí kapusta a huby a mnoho rokov nestratila svoju popularitu.

Opis a charakteristika odrody jahôd Symphony
Opis a charakteristika odrody jahôd Symphony

Dobré popoludnie Mám záujem o Strawberry Symphony: popis odrody a recenzie o nej. Predtým som nerobil záhradníctvo a nemal v úmysle, ale bol som v lete v krajine a cez plot som videl veľké, jasne červené bobule od suseda. A tiež som chcel vysadiť jahody. Ja nebudem robiť džem, len na jedlo (ja a blízki priatelia v meste).

Ako sa vysporiadať s voškami na tekvici
Ako sa vysporiadať s voškami na tekvici

Ak sa vosk na tekvici objavil, ako sa s tým vysporiadať? Táto otázka je medzi záhradníkmi veľmi bežná. Nakoniec, vošky môžu, napriek tomu s náležitou starostlivosťou, ovplyvniť uhorky. A to sa deje v dôsledku rôznych faktorov. Predtým, ako zvážite spôsoby kontroly vošiek, mali by ste sa oboznámiť s vlastnosťami tohto škodcu.

Konzervovanie uhoriek vzduchovým grilom
Konzervovanie uhoriek vzduchovým grilom

Konzervačná sezóna je pre dobré ženy v domácnosti ťažkým a únavným obdobím, ktoré sa po dlhú dobu snažia uchovať letnú vôňu a úžasnú chuť zeleniny a ovocia. Samozrejme je pekné otvárať poháre lahodných marinád alebo duseného ovocia v zime, ale najskôr musíte stráviť veľa času pri kachliach a potom naliať na tridsať stupňov tepla.

Trpasličí kosatce: len rastlina a len obdivujte
Trpasličí kosatce: len rastlina a len obdivujte

Každý pozná krásne vysoké kvety s xiphoidnými listami - kosatce. Na konci mája - júna uvidíte zarastené kríky týchto kvetov rôznych farieb: medzi amatérskymi záhradníkmi a nadšenými chovateľmi a zberateľmi. Ale zďaleka každý vie o trpasličích druhoch týchto kvetov!

Ako zbierať a pestovať hyacintové semená
Ako zbierať a pestovať hyacintové semená

Ahoj Zaujíma ma jeden problém - ako z nich získať hyacintové semená a pestovať z nich dospelých rastlín. Venujem sa kvetinárstvu už dlhú dobu. Na webe mám veľa rôznych druhov a odrôd, ale predovšetkým mám rada cibuľové rastliny - zvyčajne majú veľké a svetlé kvety. Obzvlášť si užívam hyacinty.

Jarné jedlé huby: charakteristika druhov a tipy na varenie
Jarné jedlé huby: charakteristika druhov a tipy na varenie

V marci sa na európskom území objavujú prvé jarné alebo najstaršie huby zozbierané znalcami pokojného lovu. Jedlé, ako aj nejedlé a jedovaté huby tvoria svoje ovocné telá na jar takmer bezprostredne po vymiznutí snehovej hmoty v lese. Mnoho druhov rastie na roztopených plochách a okrajoch lesov.

Konzervovanie papriky v zime
Konzervovanie papriky v zime

Horúca paprika ako korenie sa v južných krajinách používa oveľa častejšie: jej plody sa pridávajú do mäsa, rýb, zeleniny. Vďaka priaznivým vlastnostiam tohto produktu Európania prehodnotili svoj postoj k týmto horiacim strukom. Alkoholová tinktúra z nej pomáha pri rozrušení čriev, pretože má široký antibakteriálny účinok.

Konzervácia huby ošípaných
Konzervácia huby ošípaných

Po dlhú dobu boli huby ošípané známe svojou úžasnou chuťou a výživnými vlastnosťami. Jesť tento produkt ako jedlo je kľúčom k dobrému zdraviu a pohode. Každý vie, ako prospešné pre telo. Z plodníc môžete variť lahodnú polievku, používať ju ako prísadu do mnohých šalátov.

Hrách: najlepšie recepty
Hrách: najlepšie recepty

Na plechovkách s konzervovaným hráškom sa nachádzajú nápisy „odrôd mozgu“, „od tvrdých odrôd“ a ďalšie označenia. Konzervovanie hrachových strukov nezávisí od odrody. Je to možné iba pri zrelosti mlieka. Táto fáza prichádza na 5. deň, keď hrášok už je zrelý, vnútorný film tobolky ešte nedosiahol svoju maximálnu hustotu, keď nie je možné žuť.