Kategórie: Tajnosť

none

Liečivé nechtíky lekárske: opis a odrody
Liečivé nechtíky lekárske: opis a odrody

Kvetinárstva zbožňujú neuveriteľne nežné a svetlé nechtíky, pretože tieto rastliny vyzerajú skvele v rôznych kvetinových záhradách a letných výsadbách. Opis rastliny Latinský názov tejto rastliny je Tagetes, niekedy sa nazýva aj Černobrivci. Kvety patria do čeľade Asteraceae, schopné pestovať 1 rok alebo 2 a viac rokov.

Juniper Blue Chip
Juniper Blue Chip

Horizontálna rastlina borievky je druh stálezelenej plazivej rastliny. Jeho poddruh - Juniper Blue Chip - je hustý ker so zdvihnutými konármi. Všeobecné vlastnosti Toto je borievka, ktorej miera rastu je nízka. Ihly Textúra vločiek modrá čipka, v lete strieborná modrá.

Dahlias na jar: výsadba a starostlivosť o rastliny
Dahlias na jar: výsadba a starostlivosť o rastliny

Kvetinárstva milujú dahlias, výsadba a starostlivosť na jar, ktoré vyžadujú veľa času a pozornosti. Tieto kvety patria do rodiny Astrov. Dahlias sú termofilné viacročné rastliny. Pre nich sú teploty pod +2 ° C kritické, takže hľuzy sa musia vykopať a skladovať až do ďalšej výsadbovej sezóny v zime.

New Jersey Roses: Flaming Flowers
New Jersey Roses: Flaming Flowers

New Jersey je, samozrejme, štát vo vzdialenej Amerike. Takže povedzte všetkým, ktorí nie sú „chorí“ s ružami, ale tí, ktorí sú nadšení z nich, ktorí zasadia tieto nádherné kvety vedľa seba, vedia, že v New Jersey je tiež veľká škála čajovo-hybridnej ruže, ktorá ohromuje jej neuveriteľnou krása, sfarbenie jemných lístkov a ich aróma.

Jalovec modrý: populárne odrody a ich vlastnosti
Jalovec modrý: populárne odrody a ich vlastnosti

Terénne úpravy akéhokoľvek miesta budú zdobené kríkmi s modrastými ihlami, ako je napríklad borievka modrá, ktorá si získava stále väčšiu obľubu medzi vlastníkmi vidieckych domov a službami mestskej úpravy krajiny. Je nenáročný na starostlivosť, je odolný voči mrazu a suchu, má veľa odrôd - od kríkov po zemný pokryv až po stromy vysokých stromov.

Výsadba borievky na jar
Výsadba borievky na jar

Ako zasadiť borievku na jar? V tomto procese nie je nijaký zvláštny trik, aj keď existujú určité jemnosti. Najprv musíte pochopiť, čo je borievka. Jalovce a ich rozmanitosť Jalovec je kolektívne meno pre rod vždyzelených ihličnatých kríkov a stromov z cyperskej rodiny.

Biele šípky: odrody a odporúčania pre starostlivosť
Biele šípky: odrody a odporúčania pre starostlivosť

Šípka (Rōsa) je rastlina z čeľade Pink (Rosaceae) a rád Rosaceae (Rosales). Biela šípka má vysoký dekoratívny účinok a môže sa stať hodnou ozdobou každej krajiny. Charakteristika a opis Biele šípky sú v našej krajine bežné a obľúbené rastliny.

Ako tvarovať koláče: tipy a pokyny
Ako tvarovať koláče: tipy a pokyny

Mladé hostesky sa často pýtajú, „ako pripraviť koláče“. A existuje veľa možností. Tvar koláča sa môže tiež líšiť - od obvyklej lode po trojuholníkovú obálku. A cesto, z ktorého sa bude vyrábať, ovplyvňuje aj krásu a kvalitu výliskov. Poďme na to. Ako baliť koláče z kysnutého cesta Toto cesto je vhodné pre širokú škálu koláčov a roliek.

Droždové cesto na koláče
Droždové cesto na koláče

Koláče s kapustou, zemiaky, mäso, jablká, džem ... Sladké buchty s makom, orechmi a práškovým cukrom ... nekonečne si môžete vymenovať rôzne druhy pečiva. Zjednocuje všetko toto jedno - droždie cesto. Existuje veľa možností a ich príprava. Klasické droždie cesto Tento recept popisuje postupný recept na výrobu klasického droždia cesta, ktorý je vhodný na pečenie akýchkoľvek pekárskych výrobkov.

Technológia výsadby borieviek v tejto oblasti
Technológia výsadby borieviek v tejto oblasti

Presadenie borievok do chaty alebo v okolí vidieckeho domu nielen zlepší vzhľad lokality, ale tiež bude mať priaznivý vplyv na ekológiu životného prostredia. Tam, kde rastie borievka, sa stáva vzduch čistejším. Počas dňa jeden krík vylučuje 30 až 50 g prchavých látok potláčajúcich patogénne mikroorganizmy. Na každú stotinu pozemku stačí jeden borievka, aby sa vytvorila zdravá atmosféra porovnateľná s ihličnatým lesom.

Cuketa s cukrom: recepty na každý vkus
Cuketa s cukrom: recepty na každý vkus

Od začiatku leta do konca jesene je na stole veľa cuketových hostí. Cuketa s cuketou zaujme medzi nimi čestné miesto. Mnoho receptov vám umožňuje vybrať si jedlo podľa každého vkusu: z nastrúhanej cukety alebo plátky, s mletým mäsom alebo tvarohom, s inými náplňami. Môžete ho variť v rúre alebo v pomalom sporáku - ukázalo sa to rovnako chutné.

Pečiatka malín: sľubné odrody a vlastnosti poľnohospodárskej technológie
Pečiatka malín: sľubné odrody a vlastnosti poľnohospodárskej technológie

Kmeňové plodiny sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi v záhradníctve a vyskytujú sa stále častejšie v našej krajine, čím sa postupne vytláčajú tradičné odrody. Stack maliny sa domácim záhradníkom stal známym pomerne nedávno, ale už sa im podarilo vyhlásiť za nádejnú a vyhľadávanú bobuľovú kultúru s vysokými ukazovateľmi produktivity.

Aké vlastnosti má jalovec pfitzeriana
Aké vlastnosti má jalovec pfitzeriana

Juniper Pfitzeriana je ihličnatý ihličnatý ker so široko rozšírenou korunou. V poslednej dobe začal získavať popularitu medzi fanúšikmi tvorby ihličnatých kompozícií. Vlastnosti a atribúty Kríky tohto druhu majú nasledujúce parametre a vlastnosti: výška - od 1 do 3 m; priemer korunky - do 5 m; miera rastu v rôznych odrodách nie je rovnaká, ale väčšinou ide o rýchlo rastúci druh; koruna je široká, šíriaca sa, najčastejšie plazivá; kostrové vetvy rastú rovnomerne; konce visiacich vetiev; ihly môžu byť šupinaté aj ihlové; ,

Nekopírujte. Nepoužívajte burinu. Nepoužívajte vodu
Nekopírujte. Nepoužívajte burinu. Nepoužívajte vodu

Moderný záhradník má veľmi málo času na prácu vo svojej letnej chalupe. Mnohým sa podarí dostať sa na záhradu iba cez víkendy, pretože sú celý týždeň zaneprázdnení hlavnou prácou. Je prirodzené, že je také dôležité, aby títo ľudia správne alokovali čas a úsilie na prácu na záhrade, aby mali čas vyradiť veci z práce, a po náročnom týždni by nebolo na škodu relaxovať.

Ako ukladať záhradné jiřiny v zime doma
Ako ukladať záhradné jiřiny v zime doma

Mnoho záhradkárov s nástupom jesene sa čuduje, ako ušetriť juřiny v zime doma. Hľuzy týchto rastlín neprežijú mráz v zemi, a preto sa musia pred chladom premiestniť do miestnosti. Udržiavanie dahlias v zime je zodpovednou a dôležitou záležitosťou pre tých, ktorí si každý rok zvyknú užívať šikmé kvety na záhrade a chcú im pomôcť zostať čo najviac dekoratívni.

Kŕmenie dahlia: potrebné látky a pravidlá výroby
Kŕmenie dahlia: potrebné látky a pravidlá výroby

Krmivo pre dahlias je núdzovým opatrením pre hladujúcich rastlín. To zďaleka nie je vždy potrebné, ale v niektorých prípadoch sa rastlina neobíde bez ďalšej stravy. Čo Dahlias potrebujú Dahlia sa považuje za nenáročný závod. Na normálny život potrebuje: dobré osvetlenie; miesto bez vetra; úrodná pôda s dobrou drenážou a neutrálnou reakciou; mierna hydratácia; stabilná teplota bez náhlych zmien.

Rozmnožovanie semien gladioli
Rozmnožovanie semien gladioli

Pestovanie semien mečíka je zvyčajne uprednostňované odborníkmi. Pre amatérskych záhradníkov môže byť taký postup výsadby príliš dlhý a časovo náročný. Ak viete, ako správne množiť semená gladioli, môžete pestovať nielen rastliny ročne, ale tiež vyvíjať nové hybridné odrody týchto krásnych majestátnych kvetov.

Ako pestovať Jiřiny zo semien
Ako pestovať Jiřiny zo semien

Ako získať semená dahlia: pestovanie a starostlivosť o nich vzrušuje mnoho milovníkov záhradných kvetín. Dahlias sú kvety, ktoré majú obrovské množstvo odrôd. Každá odroda má svoje vlastné odtiene. Kvitnú celé leto až do polovice jesene. Kríky sa množia niekoľkými spôsobmi: korene a semená. Starostlivosť o nich nie je príliš náročná.

Na zimu pripravujeme veľké uhorky
Na zimu pripravujeme veľké uhorky

Konzervovanie je možno jednou z najdôležitejších aktivít pre každú gazdinku, pretože v teplých letných dňoch si chcete pripraviť čo najviac ovocia a zeleniny na zimu. Na konzerváciu si zvyčajne vyberiete ovocie strednej veľkosti, ale čo robiť napríklad s veľkými uhorkami? Zarastenú zeleninu je možné použiť na morenie a prípravu rôznych šalátov.

Prečo ľalia žltne a zaschne
Prečo ľalia žltne a zaschne

Lily z Latinského Líliu sa týka populárnych cibuľovitých rastlín z čeľade Liliaceae alebo Liliaceae. Táto kvitnúca rastlina sa vo väčšine krajín vrátane Ruska pestuje ako izbová a záhradná plodina, ale počas kultivačného procesu sa často môžu vyskytnúť problémy.